Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #10: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #10: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin onuncu sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 1 – 7 Eylül arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin onuncu sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz hafta sarı yükselen trendini yukarı kırarak hızlı bir yükseliş trendi başlatıyordu. Fakat Bitcoin’deki tarihi düşüşten dolayı tüm trendler çöktü. Geçen haftaki bültenlerimizde gösterdiğimiz kritik 1.04 desteği milimetrik olarak çalıştı. Aşağı iğne gelse de bu bölge altında kapanış olmadı. Önceki 1.14 desteği şimdi direnç bölgesine döndü. Ripple bu direnci aşıp mor düşüş trendini yukarı kırarsa tekrardan bir yükseliş trendi görebiliriz. Düşüş senaryosunda ise 1.04 desteği zayıfladığı için artık kritik destek kırmızı bölge olacaktır. Bu bölgenin tutulması düşüşün derinleşmemesi adına çok önemli bir konuma sahip.

Ana Destek: Kırmızı kutu – 0.90 cent
Ara Destek: 1.04
Alt Destekler: 0.80 – 0.69

Ana Direnç: 1.14
Üst Dirençler: Mor ve turuncu trend çizgileri – 1.34

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SEC’in Eski Finans Direktörü, XRP Davası Hakkında Konuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kurumsal finans bölümünün eski direktörü William Hinman, haftalarca konuşulan XRP davası hakkında, Ripple’a XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğü için kripto para birimini satmayı bırakması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Koinfinans
Tarih: 18 Ağustos

1.2 Doların Üzerindeki Ripple’ın Yukarı Yönde Artışı Devam Ediyor!

Ripple, desteği 1,1 dolarda buldu ve boğalar kontrolü ele alıp fiyatı 1,2 doların üzerine çekmeyi başardı. Bununla birlikte, fiyat 1,3 dolara doğru düşerken momentum kısa ömürlü görünüyor.

Kaynak: Kriptohaber
Tarih: 20 Ağustos

Ripple, William Hinman’ın İfadesine Karşı Harekete Geçti!

Ripple’ı temsil eden avukatlar, dava Hakimi Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, kurumun eski üst düzey yetkilisi William Hinman’ın ifadesini “yanlış nitelediğini” iddia ediyor.

Kaynak: Koinfinans
Tarih: 24 Ağustos

En Büyük Kripto Para Birimi XRP’nin Milyonluk Transferi

Büyük miktarda kriptoyu Blockchain’e aktarılırken izleyen popüler kripto hizmeti Whale Alert, Ripple’a bağlı altıncı en büyük kripto para birimi XRP’nin birkaç büyük işlemini tespit etti. Fiyat olarak taşınan toplam kripto miktarı 150 milyon doları aşıyor. Takip hizmeti tarafından paylaşılan analitik verilere göre, buradaki en büyük tek seferlik transferi 85,8 milyon XRP tokeni oluşturdu.

Kaynak: Limenya
Tarih: 21 Ağustos

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Hisse Long (@HisseLong)

HisseLong bu hafta XRP analizinde 1.35 bölgesinin güçlü destek olduğunu söylemiş. Bu bölgenin üzerinde yaptığı kapanışlar sonucunda 1.36 seviyesinden alım yapmış. 1.35 seviyesinin altındaki kapanışlar düşüşü derinleştirebilir.

Hocca (@Hocca_official)

Hocca bu hafta XRP analizinde bir trend çizgini mevcut. Burası kırıldıktan sonra tekrar retest yapmadığı için geleceğini belirtmiş. Bu görselde de gözüktüğü gibi tekrardan retest gerçekleştirmiş. Bu durumda dikkat edilmesi gereken yer 1 dolar seviyesi olan bu desteğin altına düşmemesi. Kırılır ise altların test edilmesi olası duruyor.

Robin HooD (@RobinHooD048)

RobinHooD048 bu hafta XRP analizinde 1 dolar seviyesindeki fraktalın destek olarak çalıştığı ve fiyatın orada döndüğünü belirtmiş. Direnç bölgesi 1.21 seviyesi bu fiyat üstünde kapanışlar yükseliş için daha sağlıklı olabileceği kanaatinde gözüküyor.

Ayten (Kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta XRP analizinde 1.06 ve 0.91 seviyesinin güçlü destek olduğunu belirtmiş. Fiyatın sert düşüşünde 1.06 seviyesinde kaldığını da grafikte göstermek istemiş. Fiyat buradan döner ise 1.29 önemli destek bölgesi gibi duruyor. Düşüş devam ederse alt destekler test edilmek istenecektir.

Rockerfeller (@rockerfellerxau)

Rockerfellerxau bu hafta XRP analizinde destek bölgesinin 1.22 direnç bölgesinin 1.41 olduğunu belirtmiş. Eğer 1.41 seviyesi kırılır ise 2 ve sonrasında 2.5 seviyesinin görülmesi olası duruyor. 1.22 seviyesi kırılır ise düşüş derinleşebilir. Alt destekleri test etmek isteyecektir.

ElitTurk (@TurkElit)

TurkElit bu hafta XRP analizinde 1.30 üzeri kapanışların devamında fiyatın 1.67 seviyesine ulaşabileceğini belirtmiş. XRP ile SEC arasından olumlu sonuçlanabilecek bir durum TurkElit tarafından bekleniyor. Düşüş senaryosunda ise 1.03 seviyesi ana destek gözüküyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.