Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #1: Ripple’ı Bekleyen Önemli Tarihler, Haftalık Fiyat Analizi, En Önemli Gelişmeler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #1: Ripple’ı Bekleyen Önemli Tarihler, Haftalık Fiyat Analizi, En Önemli Gelişmeler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin ilk sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 30 Haziran – 6 Temmuz arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin ilk sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple bu hafta yoğun bir akümülasyon dönemi geçirdi. Grafiğe baktığımızda mor çizgi ortalama 10 gündür devam eden düşüş trendini gösteriyor. Aşağıdan gelen turuncu çizgi ise daha uzun zaman dilimindeki HL’leri yani yükselen dipleri gösteriyor.  Yükselen diplerin devam etmesi Ripple için olumlu gözüküyor. Fiyat turuncu çizgiyi aşağı kırarsa HL’ler bozulmuş oluyor ve dikkat edilmesi gerekiyor. Mor trenddeki düşüş trendi ise anlık olarak kırılmış gözüküyor. Fakat hacimsiz bir kırılım olduğu için dikkat edilmesi gerek. Buradan hacim gelirse Ripple’ın kısa vadede yukarıdaki dirençlere gitmesi olası. Yeşil ve turuncu çizginin kırılımında ise en aşağıdaki yeşil kutuya kadar gerilemesi olası.

Ana Destek: Turuncu ve yeşil çizgiler (ortalama .65 cent civarı)
Alt Destek: .58 ile .55 arası

Ana Direnç: .72
Üst Direnç: .81
Tepe Direnç: .88 – .92

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Jed McCaleb, Ripple’dan 291.5 Milyon XRP Aldı, Bir Anda 10 Milyon Sattı

Dijital para işlemlerini izleyen Whale Alert hizmeti tarafından paylaşılan verilere göre, Ripple şirketinden 291 milyondan fazla XRP tokeni aldı. McCaleb ise kısa süre sonrasında bir kripto borsasına yaklaşık 10 milyon XRP gönderdi.

Kaynak: u.today

Ripple Şirketinin Ortağı Temenos Pakistan’ın En Büyük Bankası ile Anlaştı

Köklü kripto para birimi Ripple (XRP) cephesinde hareketli günler yaşanıyor. Ripple ortaklarından Temenos, Pakistan’ın en hızlı gelişen bankası ile anlaştığını duyurdu. Temmuz aynın ilk gününde 1 milyar XRP piyasaya sürüldü.

Ripple, SEC Davasına Aldırmadı ve 1 Temmuz’da 1 milyar XRP’yi Piyasaya Sürdü

Ripple şirketi, SEC’in aleyhindeki davası devam ederken bir milyar XRP tokenini daha piyasaya sundu. 1 Temmuz’da Ripple DLT tarafından emanetten bir milyar XRP daha çekildi. Bu devasa XRP miktarlarının serbest bırakılması, birkaç yıl üst üste her ayın ilk gününde gerçekleşecek şekilde önceden programlanmıştı.

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

İDEALİST KRİPTO @IdealistKripto

Idealist Kripto bu tweet’inde Ripple’ı oluşan üçgen yapısıyla incelemiş. Fiyatın mavi çizgiden destek aldığını ve buradan kırmızı çizgiyi kırmayı deneyebileceğine işaret etmiş. Deneme durumunda ilk direnç hedeflerini 0.75 ve 0.93 olarak belirtmiş. Üçgenin direnci ise anlık olarak 1.26 civarı gözüküyor. Buranın kırılımında yeşil çizdiği yol ile 1.80 – 2’lere kadar gidebileceğini belirtmiş.

Nigrasy @Niigrasy

Nigrasy bu tweet’inde Ripple’ın başlattığı yükseliş trendi üzerinden incelemiş. Siyah çizgi yükseliş trendinin desteği olarak görev görüyordu. Fakat fiyat orayı aşağı kırmış. Tekrar üstüne kırmak için denemeler yapsa da red yemiş. Nigrasy de tekrardan bir deneme gelirse o bölgeden short pozisyon açacağını belirtmiş.

Cemal DURUK @Cemal_Duruk

Cemal Duruk bu twitinde Ripple’ı kama yapısıyla ve yükseliş trendi desteği ile incelemiş. Fiyatın mavi trend çizgisinden destek aldığını ve buradan kırmızı kama direncini yani 0.70 bölgesine deneme yapabileceğini belirtmiş. Pozisyon açtığını ve hedefinin de bu 0.70 cent bölgesi olduğunu söylemiş.

👑Ayten @kriptoprensesi

Ayten bu tweet’inde XRP’yi kama yapısıyla yorumlamış. Kama yapısının aşağı kırılması halinde 0.29 centlerin gelebileceğine işaret etmiş. Kama yapısı kırıldığında ise önce 0.73 center sonra da 0.95 cent bölgesinin gelebileceğine işaret etmiş. Grafikte kamanın destek bölgesi de 0.51 cent olarak gözüküyor.

SERTAN ARİCİ @Sertong81

 

Sertan Arici Ripple fibonacci yapılarıyla değerlendirmiş. Fiboda 0.707’ye yani 69 cente denk gelen bölgenin üzerine kırılım geldiğinde ve destek edindiğine kısa vadede 0.78 hedefine gidebileceğini, orayı kırarsa da ardından 0.85 cent bölgenin gelebileceğini belirtmiş. Fiboya göre 0.65 cent bölgesi de önemli bir destek alanı olarak karşımıza çıkıyor.

Ⓜ️aestro #INV @NewsCoin21

Maestro oldukça detaylı bir Ripple incelemesi yapmış. Ortalama hareketleri baz alarak kısa ve uzun vadeli dirençleri ve destekleri bize göstermiş. Grafikte özellikle 0.74 cent direnci önemli bir bölge gibi gözüküyor. Bu bölgenin üstünde kapatmalar yapmasıyla Ripple’ın güvenli bölgeye girebileceğini belirtmiş. En önemli teknik ve psikolojik dirençlerden biri olan 1 dolar bölgesinin üstünde kalıcılık sağlamasıyla 1.28 bölgesnin ve ardından 1.51 ve 1.64 bölgelerinin de gelebileceğine işaret etmiş. Düşüş senaryosunda ise 0.53 bölgesinin çok önemli olduğuna ve kırılması durumunda stop edilmesi gerektiğini söylemiş. Grafiğin alt kısmında ise Ripple’a giren hacimin de düştüğünü bu yüzden dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.