NFT Library Sayı #32: Justin Bieber’ın Yeni NFT’si, VK’dan Blokzinciri Entegrasyonu, Dolce & Gabbana NFT Evrenini Genişletiyor

NFT Library Sayı #32: Justin Bieber’ın Yeni NFT’si, VK’dan Blokzinciri Entegrasyonu, Dolce & Gabbana NFT Evrenini Genişletiyor

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

– Geçtiğimiz hafta 2 farklı Bored Ape Yacht Club NFT’si satın alan Justin Bieber, bu sefer de inBetweeners koleksiyonundan bir NFT satın aldı. (Kaynak: twitter.com)

– VKontakte’nin (VK) direktörü Alexander Tobol, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği söyleşide sosyal medya platformunun yakında blokzincir entegrasyonu yapacağını ve NFT desteği getireceğini aktardı. (Kaynak: coinkolik.com)

– Dolce & Gabbana, UNXD ile işbirliği içinde, DGFamily NFT topluluğunun piyasaya sürülmesinin ardından Polygon blokzincirindeki NFT evreninin genişleteceğini duyurdu. (Kaynak: u.today)

– Avalanche tarafından desteklenen bir ön satış platformu olan Avalaunch, Islander ile birlikte düzenleyeceği IDO projeleri için ortak “İlk Toplum Eğitimi (ICE)” programını duyurdu. (Kaynak: muhabbit.com)

– NFT, hayatın her alanında kendini göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuruda, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde “NFT’ye Giriş” dersinin verileceği belirtildi. (Kaynak: paranfil.com)

– Bored Ape NFT sahibi Timothy McKimmy, Bored Ape #3475’ini satılık olarak listelemediğini ve 0,1 ETH’ye satıldığını söyledi. Satılan Bored Ape McKimmy’nin iddiasına göre, kısa süre sonra alıcı tarafından 99 ETH’ye satıldı. McKimmy bu sebepten dolayı Opensea’ye dava açacağını duyurdu. (Kaynak: btchaber.com)

– Popüler NFT platformu OpenSea, Cumartesi günü platformda meydana gelen NFT hırsızlığı iddialarını aktif olarak araştırdığını söyledi. Kullanıcılar, Cool Cats ve Doodle koleksiyonlarından NFT’ler de dahil olmak üzere dijital varlıkların çalındığını bildirdi. (Kaynak: coinkolik.com)

– Blokzinciri platformu Harmony, BAYC Passport’un kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Passport, kullanıcıların NFT kanıtlarını, Harmony blokzinciri üzerine inşa edilmiş bir oyna-kazan oyunu Defi Kingdoms‘a aktarmalarını sağlıyor. (Kaynak: tr.cointelegraph.com)

– Axie Infinity, NFT satış hacminde 4 milyar doları aştı. 2018 yılında piyasaya sürülen kazan-kazan (P2E) oyunu, NFT koleksiyonlarında satış hacmi açısından en büyük üçüncü NFT koleksiyonu oldu. (Kaynak: muhabbit.com)

– FTX.US‘in web sitesinde FTX Gaming birimi için iş ilanı yayınlandı. İş ilanlarına göre, oyun stüdyolarının blokzinciri teknolojisini ve NFT’leri oyunlarına entegre etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. (Kaynak: btchaber.com)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşesi’nin konuğu WGMInterfaces oldu!

Ethereum blokzincirinde çıkış yapacak bir proje olan Interfaces, profil fotoğrafı olarak kullanılabilecek 10.000 adet NFT’den oluşacak.

Projenin çıkış tarihinde, mint edilebilir 9.596 adet NFT olacak. Geriye kalan 404 adet NFT’den ise “404 Collection” adını verdikleri farklı bir koleksiyon ile 10.000’e tamamlanacak.

Her bir Interface benzersiz şekilde yüz, kafa, gövde, aksesuarlar ve arka planlar gibi özelliklerden oluşturulur.

Koleksiyon parçalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Diamond Hands:

Diamond Hands, yüksek volatiliteye sahip varlıklar için yüksek risk toleransına sahip kişileri ifade eder. Bu kişiler varlıklarının değeri azalsa da artsa da panik satışı yapmazlar.

Diamond Hands, aynı zamanda bir varlığı düşen değerine rağmen bırakmak istemeyen inatçı yatırımcıyı da olumsuz anlamda ifade edebilir.

NFT Platform İncelemesi: Orbofi

Orbofi, bireylere, topluluklara, DAO’lara, marka ve kuruluşlara kendi sanal topraklarını yaratma, büyütme ve sosyal deneyimler ile doldurma imkanı sunan ilk çok zincirli Metaverse projesidir.

Merkeziyetsiz bir sosyal ağ olan Orbofi, DAO’ların iletişim kurmasını, içerik yayınlamasını sağlarken aynı zamanda diğer Metaverse evrenlerinden de arazi satın alma imkanı sunar.

Orbofi, “Community orb” adını verdikleri toplulukları oluşturan kişilere birçok imkan sunuyor. Bu topluluklara katılan kullanıcılar da gelirlerden pay veya sanal deneyimleri ile OBI kazanabilirler.

400 bin arazi parseline sahip bu evrende, her dünya kendi zincirinde yaşıyor ancak işlemler ve veriler aynı depolama altyapısını kullanıyor.

Orbofi hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

Smart Contract, Invisible Friends NFT projesinin kopyalanmış sahte projelerini yapan kişilerin insanları binlerce dolar karşılığında dolandırmasını anlatmış.

Justin Bieber, satın aldığı NFT’yi bu tweet ile duyurdu.

Buğra ayan, JPMorgan’ın yayınlamış olduğu raporun önemli olan kısımlarını paylaşmış.

Videolar

BTC Haber TV’nin, yayınlamış olduğu bu videoda; Metaverse, web3 ve NFT haberleri aktarılmış.

Ekin Kollama, NFT’ler ile ilgili tecrübesini ve bilgisini anlattığı bir video paylaşmış.

Uhre İstanbul Youtube kanalı, bir bilim insanı olan Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın ile Metaverse hakkında röportaj yaptığı videoyu paylaşmış.

İletişim

Sponsorluk & iş birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify | Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.