NFT Library Sayı #31: Heidi Klum’un NFT Satın Alımı, Victoria’s Secret’ın Metaverse Hamlesi, Youtube’dan NFT Entegrasyonu

NFT Library Sayı #31: Heidi Klum’un NFT Satın Alımı, Victoria’s Secret’ın Metaverse Hamlesi, Youtube’dan NFT Entegrasyonu

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

– NFT dünyasına katılan ünlü sayısı gün geçtikçe artmaya devam ederken, ünlü süper model Heidi Klum da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, satın aldığı CryptoPunk NFT’sini paylaşarak akıma dahil olduğunu duyurdu. (Kaynak: nftculture.com)

– Victoria’s Secret, Metaverse’e adım attığını duyurdu. Şirketin avukatı Michael Kondoudis, Victoria’s Secret’ın blokzinciri teknolojisinden yararlanarak, gerçek ve sanal dünyada kullanım için çevrimiçi kıyafetler oluşturduğunu açıkladı. (Kaynak: coinkolik.com)

– YouTube‘un baş ürün sorumlusu Neal Mohan, Perşembe günü paylaştığı blog yazısında, web3 ile ilgili çalışmalarını ve NFT’leri YouTube’a entegre etme planlarını açıkladı. (Kaynak: muhabbit.com)

– Polygon ve Cere Network, DaVinci adında yeni bir Web3 medya platformunu kullanıma açmak için ortaklık kurduklarını duyurdu. Duyuruda, misyonlarının NFT tabanlı varlıkları daha güvenli bir şekilde depolamak, doğrulanabilir ve tam merkeziyetsizlik olduğu açıklandı. (Kaynak: tr.cointelegraph.com)

– Deepak Thapliyal adında bir NFT koleksiyoneri, yaklaşık 23 milyon dolar değerinde CryptoPunk NFT’si satın aldı. (Kaynak: cryptonews.com)

– Yetişkinlere yönelik içeriklerin oluşturulduğu sosyal medya platformu OnlyFans, Ethereum blokzincirinde oluşturulan NFT’leri profil resmi olarak kullanabilecekleri yeni bir özellik ekledi. (Kaynak: u.today)

– ABD’nin Florida eyaletinde bir ev, gayrimenkul tarihinde ilk kez NFT olarak açık artırmaya çıkarılıyor. Emlak girişimi Propy, açık arttırmaya ev sahipliği yapacak ve dijital varlıklar ile ödeme kabul edecek. (Kaynak: cryptonews.com)

– Samsung, yeni S22 akıllı telefonu veya yeni tableti Tab S8 için ön sipariş veren Güney Kore’deki müşterilerine Theta Network’ten bir NFT de gönderecek. (Kaynak: coinkolik.com)

– Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF), tepkilerden dolayı NFT projesini sonlandırdı. Nesli tükenen hayvanları koruma kapsamında yaptığı çalışmaların bir parçası olan NFT satışları için tasarladığı projeye devam etmeyeceğini duyurdu. (Kaynak: muhabbit.com)

– HMRC, vergi kaçırma şüphesine ilişkin NFT’lere el koydu. Birleşik Krallık’ta ele geçirilen NFT’lerin yanı sıra, çeşitli sofistike yöntemler ile 250 adet paravan şirket açarak, 1,8 milyon dolar katma değer vergisi (KDV) kaçırdığı iddia ediliyor. (Kaynak: cointelegraph.com)

– Canlı yayın platformu Twitch’in geliştiricisi, Twitch’in milyonlarca kullanıcısı olduğunu, ancak NFT oyun endüstrisinin çok daha fazla kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. (Kaynak: u.today)

– Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un desteklediği Sungkyunkwan Üniversitesi, Çarşamba günü kurumun çevrimiçi mezuniyet töreninde okul içi yarışmaları kazanan üç öğrenciye NFT sertifikası verecek. (Kaynak: coinkolik.com)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşesi’nin konuğu Imaginary Ones oldu!

Ethereum ağında oluşturulan Imaginary Ones, 3 boyutlu ve birbirinden farklı 8888 adet NFT’yi içerecek.

Projenin temel ilkesi, sevgiyi, pozitifliği ve yaratıcılığı yaymak için sanatı kullanmak.

Koleksiyon, Singapurlu ünlü bir sanatçı olan Cmttat tarafından oluşturuldu.

Imaginary Ones’ın arkasındaki ekip, Nike, Apple, Samsung, Heineken, Spotify gibi markalarda 10 yılı aşkın deneyime sahip.

Koleksiyon parçalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Copy Cat:

NFT dünyasında, başka kişilerin fikirlerini, görünüşünü veya davranışını kopyalayan kişilere denir. Daha popüler başka bir projeyi kopyalayan sahte proje anlamına gelir.

NFT Platform İncelemesi: LooksRare

LooksRare, kullanıcılarının düşük komisyon ile NFT alım satımı yapmalarına imkan sağlayan, aynı zamanda her alım satım başına da Looks token veren bir NFT pazar yeridir.

LooksRare pazar yerinde koleksiyon sahibi olan kullanıcılar, lisans ücretlerini anlık olarak alabiliyor.

NFT koleksiyonlarında sadece bir parçaya değil, tamamına topluca teklif verilebiliyor. NFT’nizi başka bir platformda listelemiş olsanız bile, aynı anda LooksRare’da da satışa sunabiliyorsunuz.

Platform üzerinde gerçekleşen alım satımlardaki komisyonların tamamı Looks stake edenlere WETH olarak veriliyor.

LooksRare hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

CryptObjektiff, paylaşmış olduğu bu flood ile Metaverse evreninden, geleceğinden ve projelerinden bahsetmiş.

Edis Görgülü, kendi şarkılarından ilham alarak tasarlamış olduğu NFT koleksiyonunun duyurusunu bu tweet ile paylaştı.

Heidi Klum CryptoPunk NFT’sine sahip olduğunu bu tweet ile duyurdu.

Videolar

BTC Haber TV’nin, yayınlamış olduğu bu videoda Cem Güventürk ve Alemşah Öztürk ile NFT’lerden ve geleceğinden bahsedilmiş.

Barış Özcan, Metaverse evreninin bilinirliğinin günümüzde geldiği noktadan ve gelecekteki olası durumlarından bahsetti.

Okan Bayülgen ile Muhabbet Kralı programının bu haftaki konusu Metaverse oldu. Levent Erden, Derya Matraş, Prof. Dr. Cem Say ve Alemşah Öztürk’ün katılımlarıyla gerçekleştirilen programda Metaverse Evreni konuşuldu.

İletişim

Sponsorluk & iş birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify | Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.