NFT Library Sayı #30: Mike Novogratz’tan 2022 Yılı NFT Tahmini, Alemşah Öztürk’ün Çalınan NFT’leri Hakkında Açıklaması, GameStop ve Immutable X Ortaklığı

NFT Library Sayı #30: Mike Novogratz’tan 2022 Yılı NFT Tahmini, Alemşah Öztürk’ün Çalınan NFT’leri Hakkında Açıklaması, GameStop ve Immutable X Ortaklığı

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

– Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 2022 yılında NFT’lerin kripto paralardan daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü belirten bir tweet paylaştı. Paylaştığı tweette; “NFT’ler 2022 yılında Kripto ve Web3’e öncülük edecek.” ifadeleri yer aldı. (Kaynak: koinbulteni.com)

– Alemşah Öztürk, yaklaşık 400 ETH değerindeki NFT’lerinin çalındığını açıkladı. OpenSea platformunda biriktirdiği koleksiyonunun çoğunu kaybeden Alemşah Öztürk, bu hafta yaptığı açıklamada tüm güvenlik önlemlerini almış olduğunu belirtti. (Kaynak: muhabbit.com)

– GameStop, NFT pazar yeri projesi için Immutable X ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada, Immutale X’in karbon salınımı yapmadan, sıfır “gas fee” ile NFT’lerin oluşturulmasına ve ticaretine imkan sağlamak için Ethereum katman-2 çözümü kullandığına değinildi. (Kaynak: koinbulteni.com)

– Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, NFT’ler ve blokzincir gibi yeni teknolojilerin, markalarına nasıl yardımcı olabileceğini incelediklerini paylaştı. Bunun üzerine gelecekteki projelere odaklanacak bir dijital perakende departmanı kurduğunu açıkladı. (Kaynak: nftevening.com)

– Nike, kendisine ait spor ayakkabıların lisanssız NFT satışını gerçekleştiren StockX’e dava açtı. Yaklaşık 3.8 milyar dolar değeri olduğu düşünülen StockX, koleksiyon satışlarını sürdürmeye devam ediyor. (Kaynak: cointelegraph.com)

– Ünlü sanatçı Murat Pak, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange ile NFT ortaklığı kurdu. 7 Şubat Pazartesi günü satışa sunulan “Censored” isimli koleksiyon, Dynamic ve Dynamic open edition olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. (Kaynak: muhabbit.com)

– Tezos ağı son bir yılda, akıllı sözleşme adreslerinde etkileyici bir büyüme gördü. Bunu sağlayan unsurların başında da NFTler geliyor. (Kaynak: cointelegraph.com)

– Decentraland, bir düğüne ev sahipliği yapan ilk metaverse oldu. Gelin ve damat Ryan ve Candice Hurley, evliliği yasalara uygun olarak resmiyete dökmek için Rose Law Group ile anlaştı. (Kaynak: cointelegraph.com)

– Senior Bowl, Panini işbirliğinde gerçekleştirilecek bir NFT koleksiyonu çıkaracağını duyurdu. Yapılan duyuruda her oyuncunun kendisine ait NFT koleksiyonu olacağı belirtildi. (Kaynak: decrypt.co)

– Suudi Arabistan’ın ilk NFT koleksiyonu ülkenin fotoğrafçılığa yönelik merakı ile bilinen prensesi Reem Al Faisal tarafından Kâbe temalı koleksiyonu OpenSea platformu üzerinden satışa çıkarıldı. (Kaynak: muhabbit.com)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşesi’nin konuğu Invisible Friends oldu!

Ethereum blokzinciri üzerinde geliştirmiş bir GIF-style NFT koleksiyonu olan Invisible Friends, Twitter üzerinde çoktan 400 bin takipçiyi aşmış durumda. Koleksiyonun çıkış tarihi 22 Şubat olarak belirlenmiş. 

Koleksiyonu incelediğimizde, birbirinden farklı 5000 görünmez karakterin farklı animasyonlara sahip olacağını söylemekte fayda var.

Koleksiyon parçalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Ape In:

Ape in genellikle, fazla özen göstermeden veya araştırma yapmadan yeni bir NFT veya kripto para satın almak için acele eden insanları ifade eder. “Maymunlar bir arada güçlü” mizahı bu ifadenin kaynağı olarak nitelendirilir.

NFT Platform İncelemesi: Metafluence

Metafluence bir Metaverse platformu olarak 2017’de çıkışını yapmış, sosyal medya ve influencer dinamikleri hakkında çalışmalar gerçekleştiren, bünyesinde çok sayıda marka ve dünya genelinde influencerlar barındıran KeepFace’in oluşumudur.

Platformun ana amacı, marka ve influencerları Metaverse girişimcilerine evrilterek Metaverse içinde de güçlü bir influencer akışı sağlayan bir toplum oluşturmak.

Metafluence platformu, “Metahuts” olarak adlandırdıkları sistemle influencerlar ve markaların, özel mülkleri/alanları içerisinde NFT’lerini Metafluence aracılığıyla kullanıcılara ulaştırmaya yarıyor. Kullanıcılar, hayran oldukları influencerların NFT ürünlerini satın alarak onlardan birer anıya sahip olabilecek.

Metafluence hakkında daha detaylı bilgi almak çin buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

Efe Bulduk, NFT sektöründe en çok kullanılan terimler ve anlamları hakkında bir flood paylaşmış.

Blokzincir konusunda ülkemizin en bilindik yazılımcılarından Mert Susur, Perşembe günü saat 20:00’de LunaDAO Discord’unda!

Murat Pak ve Julian Assange ortaklığında “Censored” isimli bir koleksiyonun yayınlanacağı duyuruldu.

Videolar

HT Stüdyo, Serdar Kuzuloğlu ile Metaverse’de hayat hakkında bir röportaj gerçekleştirmiş.

The Economist, NFT’lerin yarattığı heyecana değecek bir şey olup olmadığı hakkında bir video paylaşmış.

John Coogan, Microsoft’un, Mark Zuckerberg’ün Metaverse evrenini nasıl engellediğini anlatmış.

İletişim

Sponsorluk & iş birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify | Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.