NFT Library Sayı #29: The Kiss Tablosunun NFT Satışı, Reddit’ten NFT Profil Resmi Çalışmaları, DJ Steve Aoki’den NFT Kulübü

NFT Library Sayı #29: The Kiss Tablosunun NFT Satışı, Reddit’ten NFT Profil Resmi Çalışmaları, DJ Steve Aoki’den NFT Kulübü

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

– Viyana’da bulunan Belvedere Müzesi, “The Kiss” tablosunun sınırlı sayıda olacak NFT koleksiyonunu Sevgililer Günü’nde satışa sunacağını duyurdu. Eserin yüksek çözünürlüklü bir kopyası 10.000 parçalık NFT koleksiyonu olarak satışa sunulacak. (Kaynak: koinbulteni.com)

– NASA kendi içeriklerinin ve logolarının NFT’ler aracılığıyla kullanılmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Yayınlanan yönergede ise şu ifadeler yer aldı: “NASA, ajansın ticaretini yapmasına izin verilen ürün kategorilerine uymadığından dolayı, NFT’leri içeren hiçbir ticari uygulamayı onaylamıyor.” (Kaynak: cointelegraph.com)

– Twitter’ın hamlesinin hemen ardından Reddit de kullanıcılarının profil resimlerinde NFT’leri kullanabileceği bir özelliği test ettiğini duyurdu. (Kaynak: indianexpress.com)

– DJ Steve Aoki, Ethereum üzerinde A0K1VERSE isimli NFT üyelik kulübü kurduğunu açıkladı. Aoki NFT Pasaport sahipleri; canlı ve sanal konserlere, Aoki’ye erişebilecekleri Discord sunucusuna ve Metaverse etkinliklerine erişim hakkına sahip olabilecek. (Kaynak: decrypt.co)

– The Sandbox, Metaverse evreninde müzik temalı bir dünya oluşturmak adına Warner Music Group (WMG) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. (Kaynak: pcmag.com)

– Justin Bieber’ın, Bored Ape Yacht Club koleksiyonunda yer alan BAYC #3001 numaralı NFT’yi 1,29 milyon dolara satın aldığı duyuruldu. (Kaynak: news.bitcoin.com)

– OpenSea kullanıcılarına gönderdiği e-posta da, platformdaki eski NFT listelemelerini iptal edemediğini ve kullanıcıların bunları manuel olarak yapmaları gerektiğini belirtti. Bu doğrultuda yönergeleri uygulayan bazı kullanıcılar kayıp yaşadıklarını Twitter üzerinden paylaştı. (Kaynak: cointelegraph.com)

– Coinbase, NFT platformunun resmi lansmanı öncesi, gelecek ürünün bir önizlemesini paylaştı. Coinbase’in Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; platformda CB Wallet ve MetaMask gibi cüzdanların kullanılacağını bildirdi. (Kaynak: cryptonews.com)

– Rick and Morty’nin yaratıcılarından Justin Roiland, kripto para yatırım şirketi Paradigm’dan araştırmacılarla birlikte CRISP adında yeni bir NFT mekanizması üzerinde çalışmaya başladı. (Kaynak: muhabbit.com)

– Johnny Depp, arkadaşları ve kendi karakterlerinden oluşan ‘Never Fear Truth’  isimli NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. Yapılan bu duyuruda, NFT satışlarında elde edilecek gelirlerin belli bir kısmının hayır kurumlarına bağışlanacağı belirtildi. (Kaynak: currency.com)

– Hollywood Yıldızı Gwyneth Paltrow, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile MoonPay aracılığıyla Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT satın aldığını duyurdu. (Kaynak: muhabbit.com)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşesi’nin konuğu Azuki oldu!

Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-721 protokolü standartlarına uygun olarak geliştirmiş bir NFT koleksiyonu olan Azuki, hem Twitter’da hem de OpenSea üzerinde oldukça büyük bir popülariteye ulaşmış durumda. Koleksiyonu incelediğimizde ise tamamının bir Anime serisinden oluştuğunu görmekteyiz.

Koleksiyon parçalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Secondary Market:

Değerli varlıkların ilk ihraçlarından sonra işlem gördüğü piyasaları ifade eder. Biraz daha NFT sektörüne özelleştirecek olursak; bir NFT koleksiyonu basıldıktan sonra, OpenSea gibi pazar yerleri üzerinden satılabilir hale getirilmesidir.

NFT Platform İncelemesi: GALAXY BLITZ

Galaxy Blitz, P2E (oynayarak kazan) temelini sağlayan aksiyon öğeleri sayesinde, keyifli bir deneyim sunan NFT tabanlı bir oyun projesidir.

Oyunun hikayesi, yüzlerce yıl sonra uzak galaksilere yerleşen farklı yaşam formlarıyla doldurulan bir evreni yansıtıyor. Bu yaşam formlarını ise her biri insandan üretilmiş, zeki medeniyetler kuran dört topluluk oluşturuyor.

Genel özellikleri bakımından, oyuncuların düşmanlarını yenmek için savaş stratejileri geliştirmelerine izin verdiği NFT tabanlı bir oyundur. Bu oyunu hem gerçek bir insana karşı hem de bot/yaratık veya doğa modlarıyla birlikte oynayabilirsiniz.

Galaxy Blitz hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

Gwyneth Paltrow, Bored Ape Yacht Club NFT’sini bu tweet ile duyurdu.

Lindsey Byrnes tarafından Madonna’ya ithaf edilen NFT paylaşımına, Madonna bu tweet ile yanıt verdi.

Mesut Gülecen yayınlamış olduğu bu flood ile 2021 yılında NFT sektöründe gerçekleşen gelişmelerden ve bu sene içerisindeki beklentilerinden bahsetmiş.

Videolar

Deniz Akademi’nin yayınlamış olduğu bu videoda, Metaverse evreninden, özelliklerinden ve finans sektörüne olan etkileri konuşuldu.

BTTCHaber TV’nin yayınlamış olduğu bu videoda, İstanbul Blockchain Women Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Güven ile birlikte Metaverse, meclisteki kripto para düzenlemesi  ve Blockchain teknolojisi konuşuluyor.

İletişim

Sponsorluk & iş birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify | Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.