NFT Library Sayı #28: Prada ve Adidas Ortaklığı, Seattle’da NFT Sergisi, Coinbase ve Mastercard İş Birliği

NFT Library Sayı #28: Prada ve Adidas Ortaklığı, Seattle’da NFT Sergisi, Coinbase ve Mastercard İş Birliği

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

– Twitter, bazı kullanıcıların profil resimleri olarak doğrulanmış NFT’leri kullanmasına izin vererek NFT dünyasına bir adım daha attı. Twitter ayrıca Ethereum tabanlı NFT pazar yeri Foundation’da bir hesap oluşturdu. (Kaynak: cryptonews.com)

– Prada ve Adidas, Polygon (MATIC) ağı üzerine inşa edilecek yeni bir NFT projesini başlatmak için ortaklık kurdu. NFT satışlarından elde edilen gelirlerin hayır kurumlarına veya sanatçılara tahsis edileceği söylendi. (Kaynak: jingdaily.com)

– Meta (Facebook), bir süredir üzerinde çalıştıkları yapay zekalı süper bilgisayar planını açıkladı. “AI Research SuperCluster” isimli bilgisayarların şimdiden dünyanın en hızlı bilgisayarları arasında olduğu söyleniyor. (Kaynak: cryptonews.com)

– Güvenlik ve veri analitiği şirketi PeckShield 24 Ocak günü, OpenSea’nin “ön yüz sorunu” (front-end) yaşadığını ve bir istismarcının 332 adet Ethereum çaldığını söyledi. (Kaynak: cryptonews.com)

– DesignBoom’a göre, 27 Ocak’ta Seattle’da NFT’ler için özel bir fiziksel müze açılıyor. Sergi salonu, Larva Labs Cryptopunks serisinden Blake Kathryn ve H+ Creative’e kadar birçok sanat eserine ev sahipliği yapacak. (Kaynak: designboom.com)

– Kripto para yatırımcılarının çokça tercih ettiği kripto para borsası Bybit, NFT pazar yerini duyurdu. (Kaynak: ambcrypto.com)

– Meta’nın, kullanıcılarının sosyal medya platformlarında NFT’ler oluşturmasına, ticaretine ve görüntülemesine olanak sağlama planları üzerine yoğun çalışmalar yaptıkları bildiriliyor. (Kaynak: cryptonews.com)

– Opensea, ürün geliştirmeyi hızlandırmak, güvenlik ve güvenilirlik çalışmalarını genişletmek, NFT ve Web3 ekosistemlerine yatırım yapmak için Dharma Labs’ı satın aldıklarını duyurdu. (Kaynak: cryptonews.com)

– Coinbase ve Mastercard ortaklıklarını duyurdu. Coinbase bu ortaklıkla beraber kullanıcıların, NFT alım satımlarında çok daha kolay bir şekilde işlem yapmasına olanak sağlayacak. (Kaynak: blog.coinbase.com)

– NFT odaklı bir şirket olan Animoca Brands, 359 milyon dolarlık bir yatırım turunu tamamladıktan sonra 5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştıklarını açıkladı. (Kaynak: cryptonews.com)

– Alternatif rock grubu Nirvana’nın daha önce hiç görülmemiş eserleri ve fotoğrafları, 20 Şubat’ta gerçekleşecek bir müzayedede NFT formatında satışa sunulacak. (Kaynak: coinkolik.com)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşesi’nin konuğu GAN Wonderland oldu!

Tamamen yapay zekâ tarafından üretilen GAN Wonderland koleksiyonu, yüksek çözünürlüğü sayesinde oldukça ilgi çekici görünüyor. Koleksiyon, yapay zekânın her anahtar kelimeye özel olarak üretmiş olduğu parçalardan oluşmakta.

Koleksiyon parçalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Degen:

Degen, “dejenere” kelimesinin kısaltmasıdır. Genellikle riskli ve kötü bahisler yapan kişileri ifade eder. Kripto alanında, durum tespiti yapmadan NFT’ler gibi dijital varlıklara yatırım yapan kişilere denir.

NFT Platform İncelemesi: BOTBORGS

Botborgs, çok gezegenli bir sistem üzerine inşa edilmiş bilim kurgu temalı Metaverse oyun projesidir.

Oyun içerisinde, uzay gemileri veya ışınlayıcılar sayesinde gezegenler arasında seyahat edebilme imkânına sahip olabiliyorsunuz. Bu gezegenlerin sağlayacağı ortamlar sayesinde kullanıcılar; tank savaşları, yarış oyunları ve FPS oyunlarını oynama imkânına sahip olabilecek. Kısacası bu gezegenler sayesinde hem oyun oynayabilecek hem de etkinliklerde yer alabileceksiniz.

Proje ilk aşamada NFT koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor, oyun olarak çıktıklarında ise bu NFT sahiplerinin bazı avantajları olacağı belirtiliyor. EA, BLIZZARD ve TENCENT Games gibi isimler ile çalışmış ekip, projeyi daha merak uyandırıcı kılıyor.

Botborgs hakkında daha detaylı bilgi almak, NFT koleksiyonları keşfetmek ve web sitelerini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

NFT & Metaverse Dünyası, Metaverse’de eğitim örneği olarak bir video paylaşmış.

Ünlü Rapçi Snoop Dogg, Sandbox oyununa eklenecek Snoop Dogg görünümlü NFT’leri paylaştı.

Neymar Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını açıkladı.

Videolar

Nevşin Mengü bir gazeteci olarak, Metaverse alanına hakim olan Prof. Dr. Oğuz Ergin ile birlikte Metaverse üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

BTCHaber TV, Metaverse ve NFT’ler hakkında çokça bilgiye sahip olan Devrim Danyal ile bir röportaj gerçekleştirdi.

İletişim

Sponsorluk & iş birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify | Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.