Haftalık NFT Library Bülteni #24: John Terry’den NFT Profil Resmi, Ferrari’den NFT Koleksiyonu, Solana’dan Yeni HELP Token

Haftalık NFT Library Bülteni #24: John Terry’den NFT Profil Resmi, Ferrari’den NFT Koleksiyonu, Solana’dan Yeni HELP Token

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

İngiliz futbol takımı Aston Villa’da yardımcı antrenörlük yapan eski futbolcu John Terry, Twitter’da avatarını Ape Kids Club NFT’si yaptı. 9999 parçalık koleksiyon, çocuklara NFT’leri tanıtmayı amaçlıyor. (Kaynak: u.today)

Lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, hayranları için NFT oluşturmak için Velas Networks ile bir anlaşma yaptığını duyurdu. Yapılan anlaşmada hayranlar için özel NFT’ler sağlanacağı ve Velas Network’ün gelecek yıl Ferrari Esports Serisi ile Ferrari Formula 1 Esports takımının sponsoru olacağı belirtildi. (Kaynak: indianexpress.com)

Solana NFT pazarlarında yapılan ticaret hacmine göre HELP token dağıtılacak. Tokenlar MagicEdenNFT, SolanartNFT, AlphaArtMarketNFT, DigitalEyesNFT ve holaplex dahil olmak üzere büyük borsalarda NFT trade yapan herkese dağıtılacak. (Kaynak: twitter.com/OpenSolDAO)

Sacramento Kings 20 adet NFT’den oluşan “Laidback Lions” koleksiyonunu satışa sunuyor. NFT sahipleri premium stadyum koltukları, kıyafetler ve Kings’in sahasında özel bir karşılama oyununa erişim gibi avantajlara sahip olacak. (Kaynak: sportico.com)

1989 yılında kurulan ve 60 milyonun üzerinde yıllık kullanıcısıyla dünyanın en büyük sanat platformlarından biri olan Artnet, NFT dünyasına girdi. Satışa ArtNFT: Beginnings, isimli kendi NFT projesiyle başlayacak. (Kaynak: coinkolik.com)

Black Sabbath’ın vokali Ozzy Osbourne NFT koleksiyonu çıkarıyor. Rolling Stone’un bildirdiğine göre, Ocak ayında “Cryptobatz” NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek. Koleksiyon içerisinde 9.666 adet NFT bulunacak. (Kaynak: coindesk.com)

Hong Kong NFT projesi Monkey Kingdom, phishing (oltalama) saldırısı sonucu 1,3 milyon dolar kaybetti. Salı günü, NFT projesi Monkey Kingdom, bilgisayar korsanlarının Discord’daki bir güvenlik ihlali yoluyla topluluğun 1,3 milyon dolarlık kripto fonunun ele geçirildiğini duyurdu. (Kaynak: cointelegraph.com)

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, Pekin’deki politika yapıcıların kripto ile ilgili tüm işlemleri büyük ölçüde yasaklamasına karşın, NFT’lerde kullanılan teknolojiye dayanan haber koleksiyonları çıkarmayı planlıyor. (Kaynak: reuters.com)

Snoop Dogg, Bored Ape Yacht Club’a katıldı. Amerikalı rapçi süperstar Snoop Dogg, önemli bir NFT yatırımı yaptı ve şimdi Twitter’da avatarı olarak Bored Ape’i kullanıyor. (Kaynak: newsbtc.com)

OpenSea yeni bir özellik ekledi. Artık OpenSea’deki koleksiyonunuza Twitter hesabınızı bağlayabileceksiniz. (Kaynak: twitter.com/opensea)

Dünyanın ilk NFT sosyal medya platformu olan NAFTER, Metaverse projesi olan TCG World ile ortaklığını duyurdu. TCG ortaklığı sonucunda, Metaverse – NFT birleşimi için önemli bir adım atılmış oldu. (Kaynak: twitter.com/OfficialTCGCoin)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta NFT Koleksiyon Köşemizin konuğu, Ethereum blokzinciri üzerinde yer alan Non-Fungible People koleksiyonu oldu!

Koleksiyon, güçlü, kendini özgürce ifade edebilen kadınları ve cinsiyet sınıflandırmasının dışındaki bireyleri desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Koleksiyon içerisinde yer alan karakterlerin benzersiz görünüşleri, nitelikleri ve özellikleri, gerçek hayatta da her bireyin kendine has farklılığına vurgu yapmak için kurgulanmıştır.

Her bir NFT karakteri, Metaverse evrenine uyumlu ve tam donanımlı bir şekilde geliştirilmiş. 21 Aralık tarihinde ön satışa sunulan koleksiyonun değeri ise 0.2 ETH değerinde.

Yol haritasını incelediğimiz takdirde 2022 yılında gerçekleştirmek istedikleri ürün mağazası, metaverse deneyimi ve aylık eğitimler, koleksiyonu takip etmek için oldukça heyecan verici görünüyor.

Non-Fungible People koleksiyonu hakkında daha fazla bilgi almak ve web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Sözlük

Fractional NFT:

Fractional veya fraksiyonel NFT, basitçe bir NFT’nin sahipliğinin daha küçük fraksiyonlara/parçalara bölünmüş halidir. Bu, birkaç kişinin tek bir NFT’ye sahip olmasını mümkün kılar.

NFT Platform İncelemesi: NFT Showroom

NFT Showroom, sanatçılar ve koleksiyonerleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir NFT Pazaryeri Platformudur.

Platform içerisinde, piyasaya henüz sunulmamış nadir ürünler de yer almaktadır. Sanatçılar için oldukça ucuz ve kolay bir platform olan NFT Showroom, ürünlerin sergilenmesi için de en ideal yerlerden biri haline gelmiştir.

Sanatçıların, kendi tarzlarını ve potansiyellerini güvenle keşfetmeleri için, koleksiyonerlerin ise sanat eserlerini inceleyip, satın almaları için oldukça keyifli bir platform olan NFT Showroom’da içerik oluşturucular, platform içerisinde birbirlerinin çalışmalarını satın alarak, birbirlerini destekleyebilirler.

Platform, blokzincir tabanlı merkeziyetsiz bir topluluk olan Hive üzerine inşa edilmiştir. Hive’da inşa edilmesinin en büyük avantajı da, nadir bulunan dijital sanatların yaratılmasını ve toplanmasını basit ve erişilebilir hale getiren hızlı ve ücretsiz bir blokzincir olmasıdır.

NFT Showroom Platform’u hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Tweetler

Metaworld, bu Tweet’inde birkaç yıl içerisinde metaverse içerisinde iş hayatının nasıl olacağına değinen bir video paylaşmış.

İlk haberde verdiğimiz üzere John Terry NFT dünyasına girdiğini bu Tweet ile duyurdu.

Çiğdem Öztabak, Meta Cafe adlı yeni bir podcast serisinin ilk bölümünün geldiğini duyurdu.

Videolar

Disket Kutusu’nun bu videosu, Metaverse ve NFT’lerin kullanım alanları üzerine podcast tadında bir içerik olmuş.

NFT Verse’ün bu videosunda, NFT’lerin ana akım haline gelmesi ve şu anki kullanıldığı sektörler ele alınmış.

Eski Birleşik Krallık Başbakan Yardımcısı Nick Clegg ile FT’den Henry Mance ile metaverse dünyasında bir söyleşi yapıyor.

İletişim

Sponsorluk & İş Birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.