Haftalık NFT Library Bülteni #18: Haftanın Önemli Haberleri, Koleksiyon Köşesi, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #18: Haftanın Önemli Haberleri, Koleksiyon Köşesi, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

Bu Haftanın NFT Haberleri

Walt Disney CEO’su Bob Chapek, gerçekleştirdiği bir röportajda, Disney’in Metaverse dünyasına giriş yapmak istediğini açıkladı. Fiziksel dünyada oldukça önemli bir varlığa sahip olan Disney, gelişen teknolojinin de sağlamış olduğu birçok faydadan yararlanacağını duyurdu. (Kaynak: Inside The Magic)

50 milyon dolar satış hacmine sahip olan Tezos merkezli NFT pazarı ”Hic et Nunc,” hizmetlerini ani bir şekilde durdurdu. Twitter biyografisini “sonlandırıldı” olarak güncelleyen Hic et Nunc, pazarın neden kapatıldığı konusuna ilişkin henüz bir açıklamada bulunmadı. (Kaynak: DeCrypt)

WISeKey, Wise.art NFT Marketplace platformunda yeni bir NFT serisi başlatacak. Kademeli olarak açık artırmaya çıkacak olan yeni NFT’ler arasında tarihi sanat, 15. yüzyıldan kalma belgeler/mektuplar, saatler, spor kartları ve diğer birçok lüks eşya yer alıyor. (Kaynak: GlobeNewsWire)

Ethereum blokzinciri ile etkileşim kurmak için bir cüzdan ve bir arayüz olan MyEtherWallet (MEW), belirli Ethereum bloklarını temsil etmek için ETH Blokları olarak adlandırılan yeni bir NFT koleksiyonu başlatmayı planlıyor. (Kaynak: CryptoNews)

TrustNFT’nin CEO’su ve kurucu ortağı Vismantas Motiejunas, topluluk üyelerinin projede oynayacakları rolü ve diğer beklentilerini açıkladı. İfade ettiğine göre TrustNFT protokolü içindeki topluluk, bir DAO olarak oylama sistemine katılacak. (Kaynak: PR Newswire)

Müzik yapımcısı Timbaland, kullanıcıya ait Bored Ape Yacht Club NFT avatarları etrafında müzik ve animasyon yaratacak olan Ape-In Productions’ı piyasaya sürdü. (Kaynak: DeCrypt)

Unity Project developerları ve girişimcileri birbirine bağlayacak, böylece herkes kodlama öğrenmeden blokzincir üzerinde bir proje başlatabilecek. Unity ile teknik beceri ve uzmanlığa sahip olmayan herhangi bir kişi veya küçük ekip, NFT veya DeFi projelerini kurabilecek veya kendi kripto tokenlerini oluşturabilecek. (Kaynak: PR Newswire)

Gelecek hafta Isenberg, NFT’lerin, DAO’ların ve tokenize edilmiş topluluklar hakkında her şeyi öğretmeye adanmış çevrimiçi bir kurs olan Crypto College’ın sanal kapılarını açıyor. Kursa yalnızca projenin bir NFT’sine sahip olanlar erişebilecek. (Kaynak: CryptoNews)

Google’ın sağlamış olduğu algoritmalar sonucunda, son 24 ay boyunca en çok aratılan kelimelerden biri “NFT” oldu. Bu arama hacmi, “DeFi”, “Ethereum” hatta “Blockchain” gibi önemli terimlerinde önüne geçerek, Google’da en çok aranan kelimelerden biri olma niteliğini kazandı. (Kaynak: CoinTelegraph)

Futbol efsaneleri Del Piero, Vieri ve Batistuta, Binance NFT pazarında, NFT koleksiyonu başlatmak için bir araya geldi. (Kaynak: Coinkolik)

Koleksiyon Köşesi

Bu hafta Koleksiyon Köşesi’nde The NFT Magazine’e yer vermek istedik.

The NFT Magazine, kendi tanımıyla ilk okunabilir ve NFT olarak satın alınabilen NFT dergisidir.

Her sayısının kapağının sınırlı sayıda kopyasını NFT olarak üreterek okuyucularına bu NFT’leri satın alma imkanı sunuyor. Şu anda ikinci sayısını yayınlamaya hazırlanan The NFT Magazine, bu sayısını 2 Aralık’ta yayınlayacak. İçerik olarak da dijital sanat, koleksiyon, kripto para birimleri, fintech ve blockchain konularını ele alıyorlar.

NFT Sözlük

Drop:

Bir NFT Drop’u, bir NFT projesinin piyasaya ilk sürülüşüdür. Bir Drop, NFT’nin yayınlanacağı kesin tarihi, saati ve genel olarak mint fiyatını ifade eder. Birçok NFT Drop’unun, tek bir işlemde mint edebileceğiniz NFT sayısı için satın alım sayısı limitleri vardır. Drop zamanında satın almak, paradan tasarruf etmenin de harika bir yoludur.

🙏 Sponsor: Xerians—Kazansan da kaybetsen de yine kazandıran oyun

NFT Platform İncelemesi: Xerians

Bu oyun çok kazandıracak!

Pandemiyle birlikte hızla büyüyen oyun sektörü hız kesmiyor. Hem oynayacağınız hem de kazandıkça, kripto para birikimi yapabileceğiniz, NFT tabanlı, Robot Oyunu kazansanız da kaybetseniz de kazanç sağlanacak.

Oyuncular, tamamen adil ve rastgele bir şekilde sahip olacakları robotları ile Xerians dünyasına katılırken, Xerians.com’dan satın alınabilecek benzersiz robotlar sayesinde, NFT kart sahipleri, oyun sayfasında yaratılacak arenalarda, 3 e 3 mücadele yapacakları maçlar gerçekleştirecekler. Kazanan takım arasında maç geliri, kart güçlerine göre paylaştırılırken, hem oynayacağınız hem de kazandıkça, kripto para birikimi yapabileceğiniz oyun, Avalanche Blokzincir ağı üzerinde kuruluyor.

‘Xerinas’ her maçında, maçı kazananlara kripto para kazanma şansı verirken, her bir maçtan Xerians topluluğunun cüzdanında aktarılacak kripto paralar, belirli periyotlar ile NFT kart sahiplerine haftalık ve aylık olarak dağıtılacak. Bu sayede sadece kazananlar değil, kart sahipleri de kripto paradan kazanabilecekler.

Xerians ekosistemi ayrıca, tüm kart sahiplerine para kazandıran bir oyun ekonomisi sunuyor. Xerians’lar, ilk jenerasyonda 10 adet “Chieftain” ve binlerce robottan oluşacak. Bu kartlardan herhangi birine sahip olan kullanıcılar, hem oynayacak, hem kazanacak. Xerians’lar sadece oyunlarda değil, kart sahiplerine özel tasarım robotlar, fiziksel hediyeler, airdroplar ve bir çok sürpriz ile bu topluluk içinde olan herkese harika bir deneyim sunacak.

Xerians Web sitesiTwitter ve Instagram adreslerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

NFT Pazar Yerleri Haftalık Hacimleri

Bu haftanın pazar yerlerinde en yüksek hacimliler arasında yeni bir platform görüyoruz! Magic Eden adlı platform hızlı ve iddialı bir şekilde 4. sıradan en yüksek haftalık hacimli pazar yerleri arasına giriş yapıyor.

Son Haftanın En Çok Tercih Edilen Koleksiyonları

Bu haftanın en çok tercih edilen koleksiyonları arasında tam 4 yeni proje yer alıyor! 2. sıradan iddialı bir giriş yapan Lil Baby Ape Club, 7. sırada yer alan BrainDrops, 9. ve 10. sıralarda ise sırasıyla Cosmic Wyverns ve Stong Ape Club koleksiyonları yer alıyor.

Tweetler

Her geçen gün NFT’lerin detaylılığı insanı şaşkına uğratacak seviyelere geliyor! Bu Tweet’te de bunlardan birisini görüyoruz.

İkinci Tweet’imiz Disney hayranlarını çok heyecanlandıracak bir haberi içeriyor. Disney, kendi metaverse’ünü yapma çalışmalarına başladı!

Son Tweet’imiz ise Twitter’da oldukça popüler bir NFT karakteri 6529’dan geliyor. Tweet’inde, NFT’lerin uzun vadeli potansiyel yol haritası üzerinde henüz sadece ilk ve ikinci adımlar arasında bulunduğumuzun altını çiziyor.

Videolar

Bu haftanın ilk videosu olarak, geçtiğimiz günlerde TV100 kanalında yapılan canlı yayının bir kesitini paylaşmak istedik. Bu kesitte Prof. Dr. Sinan Canan’ın metaverse üzerine yaptığı yorumlar yer alıyor.

Bu haftanın ilk videosu olarak, geçtiğimiz günlerde TV100 kanalında yapılan canlı yayının bir kesitini paylaşmak istedik. Bu kesitte Prof. Dr. Sinan Canan’ın metaverse üzerine yaptığı yorumlar yer alıyor.

Son olarak ise Mark Zuckerberg ile röportaj yapan GaryVee’nin videosuna yer vermek istedik. Web3 ve metaverse gibi trend konuların konuşulduğu videoda Zuckerberg’ün bu konudaki düşüncelerini de net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İletişim

Sponsorluk & İş Birliktelikleri için: [email protected]

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.