Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #7: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, Temel Analiz, Popüler Tweet’ler

Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #7: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, Temel Analiz, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NWC bülteni Haftanın NewsCrypto (NWC) Bülteni‘nin 7. sayısına hoş geldiniz! NWC yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 2 – 8 Ekim arasındaki NWC fiyat analizi, projeyi tanıtıcı bilgiler, destek & direnç noktaları, NWC ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yedinci sayısı ile sizlerle!

1. Platform Tanıtımı

Bültenimizin ilk alt başlığı olan bu kısımda NewsCrypto platformuna ait tanıtıcı içeriklere yer veriyor, projeyi basitçe anlatıyor olacağız. Bu hafta NewsCrypto platformunun “Topluluk Tahminleri” tarafını anlatıyor olacağız.

1.1. Temel Analiz

Newscrypto platformunun market kısmında kullanıcılar anlık olarak piyasa değerlerinin tamamına ulaşabilirler. Örneğin Bitcoindeki; fiyat – hacim durumu, 24 saatteki değişimi, market büyüklüğü gibi bilgilere direkt olarak görebilirler. Sağ yukarıdaki arama çubuğuna istediği coini yazarak onun hakkındaki bilgileri görebilirler. Kullanıcılar sol taraftaki yıldız kısmına basarak ise coinleri favori listelerine alabilirler.

Böylece her seferinde arama kısmına yazmakla uğraşmak zorunda kalmazlar. Kullanıcılar aynı zamanda filtre kısmında istediği seçeneklerdeki ve özelliklerdeki coinleri seçebilirler. Böylece o alandaki tüm coinlerin güncel durumlarını görüntüleyebilirler.

2. NWC Haftalık Fiyat Analizi

NWC anlık olarak çok kritik bir destek alanında ve sıkışmış bir üçgen yapısı içinde. Aşağıdan gelen iki çizgi logaritmik günlük grafikte 1 yıldır fazladır süren yükseliş trendi. Eğer bu trend aşağı kırılırsa 1 yıllık yükseliş trendi sona ermiş olacak. Buranın kırıldığından emin olmak için çizgi altında en az iki adet günlük mum kapanışı olması gerekiyor. Bir yandan turuncu çizgi kısa vadedeki düşüş trendi.

Fiyat zaman zaman buradan aşağı dönüşler sergiledi. Bu iki çizginin daraldığı alan fiyatın sıkıştığı alan. NWC artık bu alana geldiğinde aşağı veya yukarı hareket yapmak zorunda kalacak. Çizgi aşağı kırılırsa alt destekler, düşüş trendi yukarı kırılırsa ilk etapta 1.15 direnci test edilecektir. En üstteki turuncu kutu ise düşüş trendi kırıldığında oluşan kısa hedef noktası.

Ana Destek: yükseliş trendi çizgisi
Alt Destekler: 0.78 – 0.65 – 0.55

Ana Direnç: düşüş trendi çizgisi
Üst Dirençler: 1.15 – 1.40

3. Haftanın En Önemli NewsCrypto Gelişmeleri

NewsCrypto özelinde, özellikle NWC traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

NWC AirDrop, Uygun Kullanıcıların Cüzdanlarına Dağıtıldı

Katılan herkese 200.000 NWC ödül havuzundan payları verildi. Bunun da ötesinde, rastgele seçilmiş 30 katılımcıya ek 200 NWC verildi.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kaynak: blog.Newscrypto.io

Stellar-Polygon Bridge Güncellemesi

Testnet versiyonu artık yayında, böylece kullanıcılar artık kendileri deneyebilir ve ana ağın nasıl görüneceğine dair bir fikir edinebilecekler.

Tarih: 6 Ekim 2021
Kaynak: twitter.com/newscrypto.io

Backtesting Bot’da İlerleme

Ekip, Backtesting Bot’taki ilerleme gösterdiğini ve 4. çeyreğin sonundan önce piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: twitter.com/newscrypto.io

4. NewsCrypto Roadmap

NewsCrypto platformunda kullanıcıları ve traderları ilgilendiren, projenin gelecek planlamasındaki önemli yeni özellikler açıklamaları ile beraber sizlerle.

DeFi 2.0 Entegrasyonu

NewsCrypto ekibi gelecekte daha fazla kripto varlığın borç verme ve borçlanma için kullanılmasını sağlayarak, tamamen yeni işlevleri içerecek şekilde DeFi protokolünü genişletecek. Yeni özellikler, token’ın yönetişim işlevi aracılığıyla topluluk tarafından büyük ölçüde belirleneceği için, bu özelliklerin ne olacağı açık uçludur. Ekip, topluluğun aktif katılımı ile belirlenecek major özelliklerden birinin bu olmasını amaçlıyor.

Blockchain Kuluçkası

NewsCrypto ekibi, kriptoda bir proje başlatmak göz korkutucu olabileceğini düşündüğü ve kripto girişimlerin geliştirme sürecinin ilk aşamalarında karşılaştığı tüm zorluklara aşina olduğundan bir Blockchain Kuluçka’sı kurmayı amaçlıyor. Bu kuluçka sayesinde, yeni projelerin çıkmalarına yardımcı olmak için hem teknik hem de maddi yardım almalarını sağlayacak bir konsept tasarlıyorlar. Değerli projelerin hedef kitlesine ulaşmalarını sağlamanın ekosisteme fayda sağlayacağı vizyonu sebebi ile ekibin en çok önem verdiği hedeflerden birisi bu.

5. Trader’lardan Haftanın Başarılı NWC Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce NWC analiz tweet’leri sizlerle!

Baykuş (@KriptoBaykus

KriptoBaykus bu hafta NWC analizinde yükselen bir trend yapısı oluştuğunu ve güçlü bir destek olduğunu için kırılmasının zor olduğunu belirtmiş. Grafikte 1.09 seviyesi önemli direnç burası kırıldığında 1.40 seviyesi hedeflenebilir.

Crypto Hunter (@CryptoHunterTR)

CryptoHunterTR bu hafta NWC analizinde yükselen trend yapısının başarılı olduğunu ve trende her geldiğinde destek olarak tepki aldığını bize göstermiş. Ayrıca aynı zamanda simetrik üçgen yapısı oluşuyor. Kırılım gelir ise yükseliş hızlanacak ve üst dirençleri test edecektir.

FX1414 #crypto #fx #mana #xlm #matic #sxp #ada #crv

Fx1414com bu hafta NWC analizinde yükselen trend yapısı üzerinde hareket ettiğini göstermek istemiş. 3.5 ay içerisinde gelebilecek bir borsa haberi olduğunu belirtmiş. Bu haber gerçekleşir ise pozitif yönde fiyata etkisi olabilir. Trend kırılmamasına dikkat etmekte fayda var aşağı yönlü kırılım gelirse düşüş hızlanabilir.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta NWC analizinde üstel hareketli ortalama olan 200 seviyesinin destek olarak çalıştığını ve yukarı yönlü tepki aldığını belirtmiş. 1.09 seviyesi önündeki ilk direnç olarak gözüküyor. Kırılır ise üst dirençler grafikte mevcut. Şayet tepki alırda geri çekilme yaşanır ise 0.84 desteğinden dönüş gerçekleşebilir.

Filiz (@kurcenli34)

Kurcenli34 bu hafta NWC analizinde bir kanal yapısı içerisinde fiyatın hareket ettiğini bizlere grafikte göstermek istemiş. Yükselişin uzun vadeye yayılması ve güçlenmesi için 1.34 seviyesi pivot bölge olarak belirtmiş. 0.75 seviyesi destek bölgesi kırılır ise 0.44 bölgesi karşımızda duruyor. Kırılımlardan sonra önemli destek direnç seviyeleri grafikte gösterilmiştir.

Crypto Nick Leeson (@CryptoNickL)

CryptoNickL bu hafta NWC analizinde yükselen trend yapısı olduğunu ve destek olarak çalıştığını bizlere aktarmış. 0.80 seviyesinden alınan destek ile yükselişe geçen fiyatın önünde 1.19 seviyesinde direnç bulunuyor. Bu bölge karar bölgesi diyebiliriz. Yukarı yönlü kırılır ise yükseliş kıramaz tepki alır ise düşüş yönlü fiyat hızlanabilir.

6. NewsCrypto’dan Haftanın En Popüler Sinyalleri

Bültenimizin NewsCrypto platformuna özel bu kısmında, NewsCrypto platformunda birçok kritere bağlı olarak yayınlanan al-sat sinyalleri aşağıdaki gibidir. Bu sinyaller, sizlere en popüler kripto paralardaki al-sat sinyalleri ve oranları konusunda bir bakış açısı sağlar.

Daha fazla sinyal için NewsCrypto platformu içerisinden Basic ve Technicals bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Topluluk Projelerine Destek

Kripto paraların, yeni bir dünyanın ve ekonominin inşa edilmesinde büyük rol oynayacağına inanan ve destekleyen Luna DAO, Türk topluluğun katılımına açıldı!

Topluluk odaklı bir platform olarak topluluğa hitap eden her projeyi destekliyoruz ve Luna DAO’ya bu serüveninde başarılar diliyoruz.

“Topluluk için topluluk ile beraber yarat!”

Detaylı bilgi için: lunadao.substack.com

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.