Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #5: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, Topluluk Tahminleri, Popüler Tweet’ler

Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #5: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, Topluluk Tahminleri, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NWC bülteni Haftanın NewsCrypto (NWC) Bülteni‘nin 5. sayısına hoş geldiniz! NWC yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 18 – 24 Eylül arasındaki NWC fiyat analizi, projeyi tanıtıcı bilgiler, destek & direnç noktaları, NWC ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. Platform Tanıtımı

Bültenimizin ilk alt başlığı olan bu kısımda NewsCrypto platformuna ait tanıtıcı içeriklere yer veriyor, projeyi basitçe anlatıyor olacağız. Bu hafta NewsCrypto platformunun “Topluluk Tahminleri” tarafını anlatıyor olacağız.

1.1. Topluluk Tahminleri

https://ibb.co/TbB8JZG

Newscrypto platformu kullanıcıların fiyat tahminlerinde bulunduğu ve bu tahminler sonucunda ise ödüller kazandığı bir sistemdir. Bu kısımda kullanıcılar dilerse topluluk tahminlerindeki grafikleri inceleyebilirler. Bu incelemelere göre kendi pozisyonlarını oluşturabilirler.

Eğer kendileri de bir trader veya grafik analisti iseler kendi tahminlerini oluşturabilirler. Bu tahminler oluşturulduktan sonra haftalık kazananlar açıklanır. Bu kazananlar aldıkları beğenilere ve yorumlara göre belirlenir. Haftanın en iyi üç tahminine 200 – 100 – 50 dolarlık NWC tokenlar dağıtılır.

https://ibb.co/VL3cx6B

Herhangi bir tahmine tıkladığınızda karşınıza böyle bir sayfa çıkar. Bu sayfadaki grafik bir fotoğraf değildir. Grafik Trading View üstüne çizilir ve bu bir canlı grafiktir. Dilerseniz bu grafik üstünde fiyatı ve gidişatı anlık olarak takip edebilirsiniz. Böylece tahminin ne kadar tutarlı ilerlediğini canlı olarak izleyebilirsiniz. Grafiği hazırlayan kişi alt tarafa açıklama ekleyebilir ve grafikleri hangi sisteme göre oluşturduğunu anlatabilir. Yorumlar kısmında ise kullanıcılar tahmini yorumlayabilir.

2. NWC Haftalık Fiyat Analizi

Bültenin bu kısmında NWC’nin 18 – 24 Eylül tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

https://ibb.co/kSQSkJ0

Piyasadaki dalgalı hareketten etkilenen ve sürekli olarak 1.15 direnci ile 0.84 desteğinin arasında gidip gelen NWC için bu hafta genel görüntüye bakmayı tercih ettik. Grafik günlük logaratmik grafiktir. 30 Haziran 2020 tarihinden beri gelen mor yükseliş trendi yaklaşık olarak 15 aydır ihlal edilmemiş durumda. 2021 Mayıs ayındaki büyük düşüş sonrası fiyatın 43 cente kadar gerilemesi durumunda bile günlük grafikte ufak bir ihlal dışında aşağı kırılmamış gözüküyor.

NWC için önceki ATH seviyesi ilk hedeftir. Bu hedefin geçilmesi ve üstünde kapanışlar yapması durumunda ise ikinci hedefi 3.35 – 3.65 seviyeleri arasıdır. Grafikteki mor çizgi ihlal edilmediği ve aşağısında en az 3 kere günlük mum kapatmadığı sürece hedefleri halen geçerlidir. 77 cent bölgesi ise hem güçlü bir direnç hem de artık büyük mor trendin desteğidir. Bu desteğin kırılması halinde fiyatın kuvvetli bir şekilde 61 cent ve 47 cent seviyelerine kadar gerilemesi olası.

Ana destek: 77 cent – Mor yükselen trendi Alt destekler: 61 cent – 47 cent

Ana direnç: 1.15 Üst dirençler: 1.78 – 2.30 – 3.50

3. Haftanın En Önemli NewsCrypto Gelişmeleri

NewsCrypto özelinde, özellikle NWC traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Polygon Ve NewsCrypto, İlk Stellar-Polygon Köprüsünü Başlatmak İçin Partner Oldu

Polygon, geleneksel olarak yatırımcılara dijital varlıkları güvenle takas etmeleri için araçlar sunmaya odaklanan ve ilk Stellar-Polygon köprüsünü başlatmak için NewsCrypto ile partner oldu. Köprü, Wrapped XLM kullanarak, neredeyse sıfır ücret karşılığında iki blok zinciri arasındaki birlikte çalışılabilirliği artıracak.

Tarih: 23 Eylül 2021 Kaynak: crypto-news-flash.com

Zignaly Ve NewsCrypto Arasındaki Stratejik Partnerlik

Zignaly, Kripto para eğitimi, özel indikatör ve araçları kapsayan NewsCrypto ile partnerlik yaptıklarını duyurdu. Bu girişim kapsamında NeesCrypto, Zignaly üzerinde bir kar paylaşım hizmeti başlatacak ve Zignaly, NewsCrypto topluluğundan gelen kullanıcılara teşvikler ve özel teklifler sunacak. Ayrıca NewsCrypto, Zignaly köprüsüne erken erişim sağlayarak NWC sahipleri için yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve verimli blok zincirlerinden yararlanabilecek.

Tarih: 22 Eylül 2021 Kaynak: medium.com/zignaly

NewsCrypto, MILC (Medya Endüstrisi Lisanslama İçeriği) İle Partnerliğini Duyurdu

NewsCrypto, medya alanında yeni çözümlere farkındalık getirmek için MILC (Medya Endüstrisi Lisanslama İçeriği) ekibiyle işbirliği yapıyor.

Kitlelere Kripto para hakkında eğitici içerikler hazırlayarak izleyicilere sunacak ve böylelikle Kripto paraların küresel olarak benimsenmesinin önünü açacak.

Tarih: 19 Eylül 2021 Kaynak: blog.newscrypto.io

4. NewsCrypto Roadmap

NewsCrypto platformunda kullanıcıları ve traderları ilgilendiren, projenin gelecek planlamasındaki önemli yeni özellikler açıklamaları ile beraber sizlerle.

Eğitim Kuluçkası

NewsCrypto, kullanıcılarına içerik sağlama şeklini genişletmek adına bir eğitim merkezi olan Unchained Education’ı başlatmayı ve yaygınlaştırmayı planlıyor.

Eğitim Kuluçkası, gerekli becerilere sahip herkesin, kuluçka içinde kendi bölümünde eğitimlerini yayınlayarak ve öğrencilerle birebir oturumlar ayarlayarak kendi içeriğini oluşturmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyor. Ekip üyelerimizden ve danışmanlardan bazıları da başlangıçta eğitim içeriği üretimine katılacak, böylece yeni kullanıcılar için yeterli ve ücretsiz içerik mevcut olacak.

AI Bazlı Fiyat Tahmin Aracı

NewsCrypto platformu, kripto kullanıcılarının duygu puanlarını belirlemek için mevcut tüm verileri analiz edecek ve ardından bu verilere dayanarak fiyat tahminleri oluşturacak bir AI tabanlı duyarlılık analiz aracı yayınlamayı planlıyor.

Ekip aracı piyasaya sürülmeden önce, kapsamlı bir şekilde back test edip algoritmanın, insan yargısından kaynaklanabilecek herhangi bir kısıtlama ve önyargı olmaksızın, duyarlılığın geçmişte fiyatları nasıl etkilediğini analiz etmesi konusunda optimize edecek. NewsCrypto ekibi algoritmayı sürekli olarak yeni verilere adapte edip, türünün açık ara en başarılı örneği haline getirmeyi planlıyor.

5. Trader’lardan Haftanın Başarılı NWC Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce NWC analiz tweet’leri sizlerle!

Robin HooD (@RobinHooD048)

RobinHooD048 bu hafta NWC analizinde 0.95 bölgesinin destek bölgesi olduğunu ve 0.89 kısa vadeli trend olduğunu belirtmiş. Fiyat 1.20 dolar altında baskı ile karşılaşacağını ve düşüş yönlü hareket oluşabileceğini de aktarmış.

CRYPTO Nick Leeson (@CryptoNickL)

CryptoNickL bu hafta NWC analizinde yükselen bir trend olduğunu ve fiyatın bu bölgede olduğunu, altına inmediği sürece bir problem olmadığını belirtmiş. Fiyat 0.85-0.80 arası önemli destek bölgesi olarak göze çarpıyor. Buranın üzerinde kaldığı sürece yönün yukarı olduğunu aktarmış.

Bitcoin Meraklisi (@Bitcoinmeraklsi)

Bitcoinmeraklsi bu hafta NWC analizinde bir düşüş trendinin mevcut olduğunu göstermiş. Bu trend şu an için 4 saat zaman diliminde hacimli bir şekilde kırılmış gözüküyor. Buradan yukarı yönlü harekette 1.04 ve 1.23 seviyeleri önemli direnç bölgeleri olarak grafikte gösterilmiş.

Crypto Legend (@CryptoLegendd0)

CryptoLegendd0 bu hafta NWC analizinde bir düşen trend olduğunu aktarmış. Fiyatın önündeki ilk direnç 1.1 seviyesi gözüküyor. Bu seviyenin üzerinde 4H ve üzeri zaman dilimi kapanışları yükselişi hızlandırabilir. Bu seviyeden sonra önümüzdeki ilk direnç 1.35 seviyesi. 0.95 altında inmesi düşüşü hızlandırabilir.

TrendLine (@trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta NWC analizinde fiyatın 1.56 seviyesine kadar gelerek buradaki direnci kıramadığını ve düşüş hareketi başladığını grafikte göstermiş. Grafikte 0.80 seviyesi önemli gözüküyor. 0.85 -0.80 fraktal olarak baz alırsak belirtilene göre buradan destek alarak yükseliş hareketi yapabilir.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu NWC analizinde 1.09 üzerinde tutunamayarak düşüş gerçekleştirdiğini göstermiş. Hareket devam ederse belirtilen 0.84 seviyesine kadar çekilmeler yaşanabilir. 1.09 üzerine fiyatın tekrar atması demek yükselişin hızlanarak devam etmesi anlamına gelebilir. 1.38 önümüzde ki ilk direnç olarak değerlendirilebilir.

Kripto Ceo (@kriptoceo)

Kriptoceo bu hafta NWC analizinde RSI seviyelerinin geçmişe göre aynı şekilde tepki gösterir ise yükselişin yakında olabileceğini bizlere aktarmış. Fiyat aynı zamanda yükselen trend üzerinde devam ederse bu bölgenin destek bölgesi olması muhtemel. Trendin aşağı yönlü kırılması yükseliş ihtimalini ortadan kaldırabilir.

6. NewsCrypto’dan Haftanın En Popüler Sinyalleri

Bültenimizin NewsCrypto platformuna özel bu kısmında, NewsCrypto platformunda birçok kritere bağlı olarak yayınlanan al-sat sinyalleri aşağıdaki gibidir. Bu sinyaller, sizlere en popüler kripto paralardaki al-sat sinyalleri ve oranları konusunda bir bakış açısı sağlar.

Daha fazla sinyal için NewsCrypto platformu içerisinden Basic ve Technicals bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.