Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #2: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, NewsCrypto Academy, Popüler Tweet’ler

Haftalık NewsCrypto (NWC) Bülteni #2: Fiyat Analizi, Önemli Haberler, NewsCrypto Academy, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NWC bülteni Haftanın NewsCrypto (NWC) Bülteni‘nin 2. hoşgeldiniz! NWC yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 28 Ağustos – 3 Eylül arasındaki NWC fiyat analizi, projeyi tanıtıcı bilgiler, destek & direnç noktaları, NWC ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin ikinci sayısı ile sizlerle!

1. Platform Tanıtımı

Bültenimizin ilk alt başlığı olan bu kısımda NewsCrypto platformuna ait tanıtıcı içeriklere yer veriyor, projeyi basitçe anlatıyor olacağız. Bu hafta NewsCrypto platformunun “Academy” tarafını anlatıyor olacağız.

1.1. NewsCrypto Academy

Newscrypto Academy platformda kullanıcılarına sürekli olarak değişen ve gelişen Blockchain sektörü hakkında öğretici içerikler sunar. Aynı zamanda crypto alanında grafikler, trade stratejileri ve deFi gibi konularda kullanıcılara eğitim verir. Bu içeriklerin tamamını ücretsiz olarak sunar.

Yukarıdaki görselde göreceğiniz üzere bu eğitimleri sınıflara ayırır. Kullanıcı eğitim düzeyine göre bu kategorilere tıklayarak içerisindeki içeriklere ulaşma imkanına sahiptir

Örneğin Basics kısmında kullanıcılara Blok Zinciri nedir? üzerinden temel bir eğitim sunar. Bu konuda bilgisi olmayan kullanıcı ilk eğitim başlığından başlayarak kategorideki tüm eğitimlere katılır. Bu eğitimler oldukça ayrıntılı blog yazılarından oluşur. Eğitimi almak isteyen kişi kategori içerisinde bir çok açıklamalı örneğe ulaşma imkanına sahip olur.

Temel eğitimi tamamlayan veya halihazırda bu bilgiye sahip olan kullanıcı diğer eğitimlere geçebilir. Yukarıdaki örnekteki gibi bu eğitimlerde grafikler, trade etme stratejileri ile beraber bu alanda para kazanmanın incelikleri, price actionlar, margin tradeler gibi geniş yelpazeli konular mevcuttur.

Trade konuları dışında aynı zamanda deFi, privacy ve security gibi alanlarda eğitimler vererek insanların nelere yatırım yaptığının da farkında olmasını sağlar. Tüm bu eğitimleri bitiren kişi blockchain hakkında zengin bir bilgiye sahip olmakla beraber yatırım yaptığı araçların içeriklerine de hakim olur.

Bu eğitimleri yukarıdaki gibi ne kadar ilerlediğinizi gösteren bir panel ile takip edebilir ve kendinizi test edebilirsiniz. 

2. NWC Haftalık Fiyat Analizi

Bültenin bu kısmında NWC’nin 4 – 10 Eylül tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

NWC geçtiğimiz haftalarda boğa karar bölgesinden milimetrik dönüş yapmış ve mor çizgiyle gösterdiğimiz düşüş trendini başlatmıştı. Bu haftaki grafikte ise gördüğümüz üzere NWC turuncu yükseliş trendini aşağı kırmış durumda. Bu da mor düşüş trendinin devam etmesine sebebiyet vermiş. NWC’nin tekrardan yükseliş trendine girmesi için öncelikle mor çizgiyi kırması gerekiyor. Ardından fiyat önceki önemli destek olan 94 cent bölgesinin üzerinde kalmaya başlarsa tekrardan boğa karar bölgesine bir atak yapacaktır. Fiyat bu bölgeyi birden çok kez denediği için zayıflatmış durumda. Tekrardan bir atak yapması halinde bu bölgenin geçilmesi olası gözüküyor.

Bölgenin geçilmesiyle ilk karşılaşılacak dirençler grafikte mevcut. Düşüş senaryosunda ise 78 cent çok kritik bir destek görevi görüyor. Piyasadaki boğa havası başladığından beri 78 cent bölgesi güçlü bir destek görevi gördü. Fiyat bu desteğe gelirse buradan bir bounce vermesi olası. Aşağı kırması durumunda ise fiyatın 63 centlere kadar gerilemesi de ihtimaller dahilinde. 

Ana Destek: 78 cent
Ara Destek:88 cent
Alt Destek: 63 cent

Ana Direnç: 94 Cent
Ara Direnç: Mor düşüş trendi
Boğa Karar Bölgesi: 1.15
Üst Dirençler: 1.30 – 1.41

3. Haftanın En Önemli NewsCrypto Gelişmeleri

NewsCrypto özelinde, özellikle NWC traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

1 Milyon NWC Yakıldı

NewsCrypto platformu tarafından bir milyon NWC burn edildi. Coin yakmak, coinleri dolaşımdan kalıcı olarak çıkararak, toplam arzı düşürme sürecidir. NewsCrypto, yıl sonuna kadar daha fazla burn etme işleminin gerçekleşeceğini duyurdu.

NewsCrypto, Polygon için inşa edilen token köprüsüne Chainlink’i entegre edeceğini duyurdu. Proof-of-Reserve olarak adlandırılan protokol, hızdan ödün vermeden token köprüsünü olabildiğince güvenli ve merkezi olmayan hale getirecek.

NWC Airdrop

NewsCrypto platformu airdrop snapshot gerçekleştirdi. Airdrop kapsamında, NWC’lerini cüzdanında tutan 30 kullanıcının her biri 200 NWC daha kazanacak.

4. NewsCrypto Roadmap

NewsCrypto platformunda kullanıcıları ve traderları ilgilendiren, projenin gelecek planlamasındaki önemli yeni özellikler açıklamaları ile beraber sizlerle.

Token Yönetişimi

Yakında gelecek bu özellikle NewsCrypto platformu içerisinde, NWC olan kullanıcılar bunu platform içerisinde harcayarak platformun gelişimi hakkında söz hakkına sahip olacak. Kullanıcılar kullandıkları oylar ile platformun geleceğine karar verecek.

Strateji Builder

NewsCrypto kullanıcıları Strateji Builder ile hiçbir şekilde kod yazmadan (no-code) trade stratejilerini bot haline getirip otomatik trade edebilecek veya marketplace’deki botlara abone olup, onların işlemlerini kopyalayabilecek.

5. Trader’lardan Haftanın Başarılı NWC Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce NWC analiz tweet’leri sizlerle!

Lütfi Gündüz (@LgunduzG)

LgunduzG NWC analizinde 1.13 seviyesinin güçlü direnç olduğunu belirtmiş. Belirttiği gibi de fiyat buradan tepki alarak düşüş göstermiş. 0.80-0.90 seviyeleri şu an önündeki ilk destek seviyesi. Burası kırılır ise grafikte gözüken alt destekler test edilmek isteyecektir. 

Av. Cihad Sevinç (@Avcihadsevinc)

Avcihadsevinc bu analizinde 0.75-0.78 bölgesi aşağı yönlü kırılmadıkça herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Bu bölge test edilir ve tepki alarak yukarı doğru hareket yapar ise ilk hedef 1.47 olarak gözükmektedir. Beklentisinin büyük bir borsa listelemesi olduğunu belirten Avcihadsevinc bu listeleme ile büyük bir yükselişin gelebileceğini bizlere göstermiş.

Mr. Trader @MrTradeer

MrTradeer NWC analizinde büyük yükselen bir trend yapısı olduğunu ve ana direncin 1.09 seviyeleri olduğunu bize göstermek istemiş. Kısa zaman diliminde bakarsak ise düşen bir trend mevcut ve aşılırsa direnci test edecektir. Yukarı yönlü bir breakout görülür ise önümüzdeki ilk hedef 1.20 seviyesi olarak karşımıza çıkacaktır. 1.09 aşılamaz ise aşağıdaki dirençleri test etmesi olası gözüküyor.

Borsa Ressamı ✍️ (@borsaressami)

Borsaressami bu analizde dirençlerin sırasıyla 1.05 – 1.15 – 1.26 olarak göstermiş. 10.5 üzeri 4 saatlik kapanışta yükselişin hızlanabileceğini belirtiyor. Yükselişini devam ettirir ise 1.53 en üst seviye olarak gözüküyor. 1.05 seviyesi aşılamazsa fiyat çekilme yaşayabilir ve alt destekleri test etmek isteyebilir.

Gokhan Gark (@GokhanGark)

GokhanGark bu analizinde NWC’nin gelen temel haberler ile güzel bir ivme yakaladığını söylemiş. Grafikte 1.17 seviyesi önemli gözüküyor. Grafiğe göre buranın kırılması ATH seviyesini getirebilir ve daha da devam ederse yeni ATH gösterebilir. Tepki alır ise 0.82 – 0.77 fraktalı kuvvetli destek gözüküyor.

Jess Coin (@CoinJess)

CoinJess bu analizinde 1.10 seviyesinde bir direnç olduğunu ve orayı kırmakta zorlandığını ve akümüle olduğunu bize göstermiş. Burası kırıldığı taktirde ilk hedef 1.85 bölgesi gibi gözüküyor. Düşüş derinleşir ise ilk destek alacağı bölge 0.71 bölgesidir.

6. NewsCrypto’dan Haftanın En Popüler Sinyalleri

Bültenimizin NewsCrypto platformuna özel bu kısmında, NewsCrypto platformunda birçok kritere bağlı olarak yayınlanan al-sat sinyalleri aşağıdaki gibidir. Bu sinyaller, sizlere en popüler kripto paralardaki al-sat sinyalleri ve oranları konusunda bir bakış açısı sağlar.

 

Daha fazla sinyal için NewsCrypto platformu içerisinden Basic ve Technicals bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.