Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #27: ParisHilton.Eth Adresi, Buterin’den İşlem Ücreti için Çözüm Önerisi, Başkan Adayı Ethereum Bağışını Kabul Ediyor

Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #27: ParisHilton.Eth Adresi, Buterin’den İşlem Ücreti için Çözüm Önerisi, Başkan Adayı Ethereum Bağışını Kabul Ediyor

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ethereum bülteni Haftanın Ethereum (ETH) Bülteni‘nin yirmi yedinci sayısına hoş geldiniz! Ethereum yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 31 Aralık – 6 Ocak arasındaki ETH fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ethereum ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi yedinci sayısı ile sizlerle!

1. ETH Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda ETH’nin 31 Aralık – 6 Ocak tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta ETH analizinde alçalan bir trend var ve bu trende üç defa temas sağlandı ama kıramayarak sürekli tepki alıp geri çekildi. ETH fiyatının geri çekilmesi BTC belirsizliği ile birlikte altcoinlerin de çekilmesine sebep oluyor. Şu an destek seviyelerini iyi analiz etmek gerekebilir. Son günlerde düşüş yaşayan BTC ile ETH’de geri çekilmeler yaşandı ve $3164 seviyesinden şu an için destek bulmuş gözüküyor. Tepki ile bir yükseliş gelebilir ama trend yönü şu an düşüş olduğu için grafikte belirtilen 0.618 Fibonacci seviyesine dikkat edilmelidir. Destek kırılır ise $2740 seviyesi görülebilir. Kırılıma dikkat edilmelidir.

Ana Destek: $3164
Alt Destek: $2740

Ana Direnç: $3381
Üst Direnç: $3643 – $3956

2. Haftanın En Önemli Ethereum Gelişmeleri

Ethereum özelinde, özellikle ETH traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

ParisHilton.eth Adresi Twitter’da En Çok Takip Edilen 100 Hesap İçinden 1 Numaraya Yerleşti

Ethereum Leaderboard, dünyaca ünlü aktris ve NFT meraklısı Paris Hilton’un .eth adreslerinin yer aldığı sıralamada en popüler 100 Twitter hesabı arasında 1. sıraya yerleştiğini tweetledi. 

Bilindiği gibi .eth uzantılı adresler sağlayan Ethereum Name Service (ENS), kullanıcıların uzun ve karmaşık kripto adresleri paylaşmadan ETH adreslerini basit bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyor.

Tarih: 31 Aralık 2021
Kaynak: coinkolik.com

Güney Koreli Başkan Adayı Ethereum ile Bağış Kabul Ediyor

Güney Koreli politikacı Lee Jae-Myung, başkanlık kampanyası için kripto para bağışlarını başlatıyor. Oyun endüstrisinde NFT’leri destekleyerek kripto alanında çalışmalarını genişletmeyi planlıyor. Lee’nin kampanyasına bağış yapan her kişi, Bitcoin, Ethereum veya incelenen üç kripto para birimi ile para bağışında bulunduğunda bir NFT alabilecek.

Tarih: 31 Aralık 2021
Kaynak: cryptonews.com

Ethereum Tabanlı Video Platformu Livepeer, 20 Milyon Dolar Fon Topladı

Ethereum blockchain’i üzerine kurulu merkeziyetsiz video streaming platformu Livepeer, B serisi fon turunun uzatma turunda 20 milyon dolar topladı.

B serisi uzatma turu, Livepeer’ın B serisi finansmanında 20 milyon dolar toplamasının beş ay ardından geldi. Livepeer’in CEO’su Doug Petkanics vermiş olduğu demeçte Livepeer’in bugüne kadarki toplam fonunun 51 milyon dolara çıktığını söyledi.

Tarih: 5 Ocak 2022
Kaynak: coinkolik.com

Vitalik Buterin Ethereum’un Yüksek İşlem Ücreti İçin Çözüm Önerisi Yayınladı

Vitalik Buterin, dünyaya Ethereum ağındaki kullanıcı ücretleri için yeni bir yol gösteriyor. Daha önce uygulanan EIP-1559 yükseltmesine atıfta bulunarak, “çok boyutlu EIP-1559” adı verilen Ethereum ağı için yeni bir ücret yapısı için resmi bir öneri yayınladı.

Tarih: 5 Ocak 2022
Kaynak: ethresear.ch

Vitalik Buterin Bitcoin Cash’i Başarısız Bulduğunu Söyledi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash’in daha önceki tahminlerine geriye dönük olarak bakan uzun bir Twitter floodunda “çoğunlukla başarısızlık” olduğunu belirtti.

Buterin tweetlerinden birinde, önde gelen Bitcoin çatalının asi bir zihniyetten oluşan bir protesto hareketi olmaya odaklandığını ve bu nedenle tutarlı bir ilerleme yolundan yoksun olduğunu söyledi.

Tarih: 2 Ocak 2022
Kaynak: u.today

Ethereum 2.0 Para Yatırma Sözleşmesi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Glassnode zincir üstü analitik servisinin verilerine göre, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesindeki mevduatın toplam değeri, ana varlıkların geri çekilmesi devam ederken 8,8 milyon ETH’luk yeni bir zirveye ulaştı.

Tarih: 2 Ocak 2022
Kaynak: u.today

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı ETH Analiz Tweet’leri

Ahmet Alırsatar (@CavalryisBack)

CavalryisBack bu hafta ETH analizinde $3377 seviyesinde bulunan destek altında kapanış yaptığını ama tekrar üzerine çıktığını grafikte göstermek istemiş. Minör seviye olan $3426 üzerine atması önemli gözüküyor. CavalryisBack kendisinin de grafikte belirttiği gibi fiyatın $3600 seviyesine kadar yükselerek üzerinde kapanışlar yapması gerektiğini aktarmış. Bu seviyenin üzerinde hareketleri pozitif görebiliriz.

Zeyna (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta ETH analizinde önceki grafikte de belirttiği gibi $3720 seviyesindeki destek altında kapanışta düşüş hızlanabileceğini aktarmış. Bu belirttiği bölge altında kapanıştan sonra hızlı bir düşüş yaşandığını görebiliriz. $3037 seviyesinde güçlü bir destek mevcut. Bu bölgeden tepki alabilir. $3304 direnci kırılamaz ise bu belirtilen bölgeye kadar çekilebilir. O seviyede vereceği karar ve tepkiye göre hareket edilebilir.

Ali Tekin (@litekinn)

Litekinn bu hafta ETH analizinde günlük zaman diliminde BTC paritesini incelemiş ve bize aktarmış. Flama yapısının üzerine fiyatı atmış ve yaşanan geri çekilmelerden sonra kırdığı direnç seviyesini destek yapmaya çalışıyor olabilir. Bu bölge destek olursa güçlenerek yükselişe devam edebilir. Altında kapanışlar ile alt desteğe kadar çekilebilir. Kırılım önemli.

Nygma (@Crypto_Nygma)

Crypto_Nygma bu hafta ETH analizinde $3450 seviyesindeki fraktal seviyesinin pivot seviyesi olduğunu belirtmiş. Bu seviyenin altında kapanışlar $2700 seviyesine kadar fiyatı çekebilir. Bu seviyeye iner ve burada kalırsa alıcıların güçlü olduğu bir bölge olduğundan hızlı yükselişte görebiliriz. Bu bölgede vereceği karar önemli.

Kamile U. (@remdocan)

Remdocan bu hafta ETH analizinde fiyatın $3500 altında kapanışın kritik olduğunu ve bu fiyatın altında kapanış yapıldığını grafikte belirtmiş. Bundan sonraki destek seviyesi $2750 – $2650 arasının olduğunu göstermiş. Bu seviyeden alacağı tepkiye göre yükseliş yaşanırsa tekrar $3500 gelmesi ve kırması gerektiğini söylüyor. Hızlı bir yükseliş görebilmemiz için $3900 üzerinde kapanış gerektiğini aktarmış.

Tuna KAYA (@TunaKaya_YK)

TunaKata_YK bu hafta ETH analizinde $3100 seviyesindeki desteğe çekildiğini ve buradan şu an için tepki aldığını grafikte görebiliriz. Bu seviyenin altında kapanışlar fiyatın $2740 desteğine çekebilir ve bu destek güçlü bir destek olduğu için kırılması hızlı düşüşler yaşanabilir. Yükseliş başladığında $3650 seviyesi aşılması kritik bu seviye aşıldığında hızlı yükseliş görebiliriz.

4. Ethereum Bilgiselleri

Haftanın Ethereum özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Ethereum “Birleştirme” Nedir

Fibonacci paylaştığı bu flood’da Ethereum Ağının “Birleştirme” ile PoW’dan (iş ispatı) PoS’a (hisse kanıtı) geçişinin nedenini ve aradaki farkları hakkında bilgiler paylaşmış.

Ethereum İşlemci Gücü ve Güvenilirliği

iskender HAN bu flood’unda Ethereum işlemci gücünün öneminden ve Ethereum’un güvenilirliği ile ilgili istatistiklerden bahsetmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.