Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ethereum bülteni Haftanın Ethereum (ETH) Bülteni‘nin yirmi ikinci sayısına hoş geldiniz! Ethereum yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 26 Kasım – 2 Aralık arasındaki ETH fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ethereum ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi ikinci sayısı ile sizlerle!

1. ETH Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda ETH’nin 26 Kasım – 2 Aralık tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta ETH analizinde, kama yapısının oluştuğunu görebiliriz. Fiyatın ATH noktasına çok yaklaştığını grafikte görebiliriz. 4868$ seviyesinde yediği tepkiden sonra fiyat geri çekilme yaşadı ve 3956$ seviyesindeki destekten güç alarak tekrar yükselişe geçmiş gözüküyor. Bu bölge güçlü bir destek bölgesi buranın altına inmediği sürece bir sorun gözükmüyor gibi duruyor. ATH noktası kırılır ise yükseliş daha da hızlanabilir.

Ana Destek: 2766$
Ara Destek: 3360$ – 3956$

Ana Direnç: 4868$

2. Haftanın En Önemli Ethereum Gelişmeleri

Ethereum özelinde, özellikle ETH traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Binance Listelemesinden Sonra Ethereum Üzerine Kurulan Oyun Stüdyosu

Binance, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) ağları üzerine kurulu oyun altcoinleri için daha fazla destek duyuruyor.  Şükran Günü duyurusunda, kripto ticaret devi Binance, 26 Kasım’da Vulcan Forged PYR (PYR) için alım satım açma planlarını yayınladı.

Vulcan Forged, Polygon ve Ethereum blok zincirleri üzerine inşa edilmiş, değiştirilemez bir token (NFT) oyun stüdyosudur. PYR, projenin sahiplerinin NFT satın almasına, bahis ödülleri toplamasına ve zincirleme ücretler ödemesine izin veren yerel jetondur.

Tarih: 26 Kasım 2021
Kaynak: dailyhodl.com 

Vitalik Buterin, ETH Gas Maliyetlerini Düşürmek İçin Blok Limiti Önerdi

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH ağı üzerindeki Gas maliyetini azaltmak için blok içindeki toplam işlem çağrı verisine sınır getirilmesini önerdi. Buterin’in Ethereum Magicians forumu üzerine gönderdiği mesajda (EIP-4488), birinci katman blockchain ağındaki yüksek işlem ücretleri ile ilgili endişeleri vurguladı: “Roll-up için maliyetleri daha da azaltmak ve ekosistem çapında bir toplama merkezli Ethereum’a geçişi teşvik etmek için kısa vadeli bir çözüm talep ediliyor.”

Tarih: 27 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com 

Sam Bankman-Fried, Altcoin Projesinin Ethereum Büyüklüğünü Ölçeklendirebileceğini Söyledi

Kripto türevleri borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, bir altcoin projesinin potansiyel olarak Ethereum’u (ETH) geçebileceğini ve dünya genelinde kripto alanında baskın bir güç haline gelebileceğini düşünüyor.

Tarih: 27 Kasım 2021
Kaynak: dailyhodl.com

Yeni Veriler Ethereum Balinalarının En Çok Hangi Oyun Token’larını Biriktirdiğini Ortaya Koyuyor

Zincir üstü veriler, var olan en büyük Ethereum balinalarının metaverse token’ı Decentraland‘ı (MANA) satın aldığını gösteriyor. Balina verilerini takip eden WhaleStats’a göre ortalama olarak, her MANA balinası alımı son yedi gün içinde ortalama 74.320 dolar olarak gerçekleşti.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: coinkolik.com

Ethereum Gizlilik Protokolü Tornado Cash, Arbitrum’da Başlatılacak

Ethereum Layer-2 ağı Arbitrum’da başlatılmaya hazırlanan gizlilik protokolü Tornado Cash, ölçeklenmeyi önemli ölçüde artıracak. Tornado Cash’in akıllı sözleşmeleri, topluluktan protokolün istikrarını sağlamak için aldığı katkıların ardından, Arbitrum Layer-2 ölçeklenme ağında başlatılmaya hazır hale geldi.

Tarih: 30 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com 

Kelly, Ethereum Vadeli ETF İçin Başvuruda Bulundu

Kelly ETF, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Ethereum vadeli ETF’i için bir N1-A formu ile başvuruda bulundu. Bu form, açık uçlu yatırım fonları oluşturmak isteyen yatırım şirketleri tarafından kullanılmakta ve ürünü hem 1933 Menkul Kıymetler Yasası hem de 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamına almaktadır.

Tarih: 30 Kasım 2021
Kaynak: coinkolik.com

Ethereum Geliştiricileri Merge İçin Destek Çağrısında Bulundu

Ethereum (ETH) geliştirici topluluğu, Ethereum ana ağının Beacon Chain proof-of-stake (PoS) sistemiyle “birleşmesinin” test edilmesine yardımcı olma çağrısında bulundu ve yeni programın başarılı olduğu görüldü. Geliştirici Marius van der Wijden, yeni programı duyurarak “Ethereum’un Merge’ü test etmenize ihtiyacı var” dedi.

Tarih: 1 Aralık 2021
Kaynak: tr.cryptonews.com

Ethereum’un Bitcoin’den Daha İyi Bir Enflasyon Koruyucusu Olduğu Düşünülüyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, günden güne Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Yapılan yeni bir çalışmaya göre Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir enflasyon koruyucusu olarak görünmekte.

Tarih: 2 Aralık 2021
Kaynak: bitcoinist.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı ETH Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ETH analiz tweet’leri sizlerle!

Elit Finans (@ElitFinans)

ElitFinans bu hafta ETH analizinde, fiyatın 4850$ seviyesinde bulunan direnç seviyesine yakın olduğunu ve ilerleyebilmesi için bu bölgenin kırılması gerektiğini bize belirtmiş. Bu bölgeden olası bir tepki görmesi durumunda çekilmesi beklenen destek 4000$ olarak gözüküyor. Fiyat karar aşamasında gibi gözüküyor. Takip etmekte fayda var.

ŞENNUR GANN_LOVE (@snnr_klc)

Snnr_klc bu hafta ETH analizinde, fiyatın karar vermesi gerektiği bir yerde olduğunu ve 4540$ seviyesinin altına inmedikçe pozitif bakılabileceğini belirtmiş. Yükseliş bazında 5200$ seviyesi hedef olarak bakılabilir. Destek altı kapanışlarda ise 4200$ desteği güçlü bir tepki bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Nygma (@Crypto_Nygma)

Crypto_Nygma bu hafta ETH analizinde, 4460$ olan direnç seviyesine kadar geldiğini ve buranın üzerinde kapanış yaparsa 4760$ seviyesine kadar gidebileceğini grafikte göstermek istemiş. Yatay dışında düşen trend seviyesinin de kırılım gerçekleşir ise bu yükseliş hızlı gerçekleşebilir. Kırılımı takip etmekte fayda var.

Trader Çiko (@CikoTrader)

CikoTrader bu hafta ETH/BTC analizinde, 0.0829 seviyesinden tepki yediğini bize aktarmış. 0.080 seviyesine kadar çekilebilir. Direnç bölgesi kırılır ise hızlı bir yükseliş gerçekleşebilir. ETH/USDT grafiğinde ise 4800$ seviyesindeki direnç seviyesine hızlıca yükseldiğini görebiliriz. 4550$ seviyesine kadar çekilmeler yaşanabilmesi gayet olası… Takip etmekte fayda var.

mertchain aka seventy six (@mertchain)

Mertchain bu hafta ETH/BTC analizinde, flama formasyonu yapısının oluştuğunu göstermiş. Düşen trend yapısının hacimli bir şekilde kırıldığını grafikte görebiliriz. Bu kırılımdan sonra üzerinde kapanış yaparak tutunabilirse önünde 0.0868 seviyesi direnç olarak gözüküyor. Buranında aşılması durumunda 0.126 seviyesi formasyona göre hedeflenebilir.

CYRİPTOMAN4 (@cyriptoman4)

Cyriptoman4 bu hafta ETH/BTC analizinde, direnç bölgesinde bulunan hareketlilikten bahsetmiş. 0.079 seviyesinde bulunan direncin kırıldığını ve yukarı yönlü hareketin başladığını bizlere aktarmış. ETH/BTC paritesinde yükseliş yaşanması piyasa altcoinlerin harekete geçmesini sağlayabilir. ETH ile birlikte diğer altcoinleride takip etmekte fayda var.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.