Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ethereum bülteni Haftanın Ethereum (ETH) Bülteni‘nin on sekizinci sayısına hoş geldiniz! Ethereum yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 29 Ekim – 4 Kasım arasındaki ETH fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ethereum ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on sekizinci sayısı ile sizlerle!

1. ETH Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda ETH’nin 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta ETH analizinde ATH noktası olan 4372$ seviyesinin hacimli bir şekilde kırılarak yeni bir ATH noktası yaptığını grafikte görebiliriz. ETH’nin yeni bir ATH yapması altcoinlere hareket ve canlılık getirebilir. Şu an bu kırdığı bölgeyi destek yapmaya çalışıyor gibi duruyor. Eğer üzerinde kalmayı başarırsa 5400$ seviyesine kadar hareketine devam edebilir.

Ana Destek: 2737$
Ara Destek: 4027$ – 4372$

Ana Direnç: 5407$
Ara Direnç: 4665$

2. Haftanın En Önemli Ethereum Gelişmeleri

Ethereum özelinde, özellikle ETH traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Altair Yükseltmesi Birleştirmenin Net Yolunu Gösterdikten Sonra Ethereum Yeni ATH’ye Ulaştı

Coinbase ve CoinMarketCap’teki ETH/USD fiyat endekslerine göre, Ether (ETH) fiyatı, Cuma günü UTC saatiyle 01:02’de 4.400.97 dolara ulaştığı için tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) sıçradı.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Yeni Bir Akademik Makale, Ethereum Pos Zincirine Karşı 3 Saldırı Yöntemini Açıklıyor

Ethereum ağındaki Altair yükseltmesinin ardından, protokolün yerel kripto para birimi tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Altair, Ethereum ağının hisse kanıtının (PoS) geçişi için bir sonraki adımdır. Bununla birlikte, yakın zamanda sunulan bir teknik inceleme, Stanford Üniversitesi ve Ethereum Vakfı’ndan bir grup bilgisayar bilimcisinin, ” hisse kanıtı Ethereum” blok zincirinde üç saldırı vektörü olduğuna inandığını açıklıyor.

Tarih: 31 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

OpenOcean Atlantic, 1 Kasım’da Ethereum Defi’yi Geliştirecek Ve Dağıtacak

OpenOcean’ın uzun zamandır beklenen yükseltmesi OpenOcean Atlantic, 1 Kasım 2021’de Ethereum ağında yayınlanacak. Kullanıcılar, diğer DEX toplayıcılarını sudan çıkaran takas oranlarında maksimum getiriden yararlanacaklar.

Tarih: 1 Kasım 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com 

TRON, Bittorrent Zinciri Ve 1 Milyar Dolarlık Fonun Lansmanı İle Ethereum İçin Geliyor

TRON ve BitTorrent, BSC, Ethereum ve TRON ile uyumlu bir çapraz zincir ile birlikte çalışabilirlik protokolü olan BitTorrent Chain’i geliştirmek için ortaklık kurdu. Justin Sun ayrıca, Ethereum üzerine inşa edilen projeleri avlamak amacıyla TRON ekosistemine adanmış 1,1 milyar dolarlık bir fona öncülük etti.

Tarih: 1 Kasım 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Türev Borsa Devi CME Grubu, Mikro Ethereum Vadeli İşlemlerinin Lansmanını Duyurdu

Dünyanın en büyük finansal türev borsası Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, 6 Aralık’ta listelenmesi planlanan ethereum tabanlı mikro vadeli işlemlerin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Lansmandan sonraki ilk altı gün içinde 100.000 mikro bitcoin vadeli işlem gördü.

Tarih: 2 Kasım 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

WXRP, Aralık Ayında Ethereum Blok Zincirinde Piyasaya Sürülecek

Wrapped XRP (wXRP), Wrapped.com’un izniyle önümüzdeki ay Ethereum (ETH) blok zincirine geliyor. Hareket, XRP sahiplerinin, yerel belirteçleri aracılığıyla, borçlanma ve borç vermede kullanılmak üzere akıllı sözleşmeler yürütmek, altcoinler için takas yapmak gibi merkezi olmayan finans veya DeFi yönleriyle etkileşime girmesini sağlamayı amaçlıyor. Şu anda ağ yalnızca XRP gönderme, alma ve tutma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Monster-Battle NFT Oyunu Axie Infinity, Gelişmekte Olan Ülkeler Arasında Popülerlik Kazanıyor

Axie Infinity gibi blockchain destekli dijital oyunların tokenomikleri, kullanıcıların sadece oyunu oynayarak para kazanmalarını mümkün kıldı. Yayınlandığı tarihte, Axie Infinity 360.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya sahiptir.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Chainlink’in Güvence Altına Aldığı Toplam Değer, Defi Artmaya Devam Ettikçe 75 Milyar Doları Aştı

Chainlink ağı tarafından güvence altına alınan toplam değer, resmi olarak 75 milyar doları aşarak, hızla büyüyen DeFi sektörü için fiyat veri hizmetleri ile eş anlamlı hale gelen merkezi olmayan oracle çözümü için yeni bir kilometre taşını işaret ediyor.

Tarih: 4 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Crypto Giant Coinbase, Ana İşlem Platformuna Beş Ethereum Destekli Altcoin Ekliyor

Coinbase, büyüyen kripto varlık listesine Ethereum üzerine inşa edilmiş beş altcoin ekliyor. Coinbase Pro’da piyasaya sürüldükten sonra, SUKU (SUKU) artık şirketin ana perakende ticaret platformu ve mobil uygulamalarında satın alınabilir ve satılabilir.

Tarih: 4 Kasım 2021
Kaynak: dailyhodl.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı ETH Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ETH analiz tweet’leri sizlerle!

Onut BARIK Aka Crypto_Hunter_dad (@OnurSuBrk)

OnurSuBrk bu hafta ETH analizinde, fiyat yeni bir ATH noktası yaptığını ve eski kırdığı direnç ve ATH noktasını destek yapmaya çalıştığını bizlere aktarmış. Fiyat buradan eğer destek oluşturur ve yükselişine devam ederse 5300$ seviyesine kadar yükselebilir. Altına indiğinde ise alt destekleri test etmesi muhtemel gözüküyor.

Bistiniani (@bistiniani)

Bistiniani bu hafta ETH analizinde, çanak – kulp formasyonu oluştuğunu ve kırılım gerçekleşerek ATH noktasını kırdığını bizlere belirtmiş. Bu grafikte belirtildiği gibi hedefe doğru yükselmeye devam ederse 5000$ seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş görebiliriz. Eski ATH noktası olan 4400$ seviyelerinin altına inmediği sürece pozitif olarak bakabiliriz.

TrendLine (@trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta ETH analizinde, grafikte belirtildiği gibi 4383$ üzerinde kapanışlar fiyatı daha da yukarıya taşıyabilir. Şu an da söylendiği gibi düzeltme yapmakta eğer düzeltme devam eder ve 4194$ seviyesi altına inerse daha da aşağı seviyelere inebileceğini bizlere aktarmış. Kırılıma dikkat etmekte fayda var.

Enlil (@Enlilx1)

Enlilx1 bu hafta ETH analizinde, grafikte oluşan yükselen trendin olduğunu ve fiyatın bu trend üzerinde kaldıkça yönünün yukarı olduğunu bizlere aktarmış. Trend altın sarkmış ama tekrardan yukarı yönlü hareket ile üzerine atmış gözüküyor. Destek seviyelerinin 4078$ ve 4027$ seviyeleri olduğunu bizlere aktarmış. Bu seviyeler altına iner ise düşüş derinleşebilir.

ŞENNUR GANN_LOVE (@snnr_klc)

Snnr_klc bu hafta ETH analizinde, ATH yaptıktan fiyatın 4474$ seviyesinden tepki aldığını ve geri çekildiğini belirtmiş. Bu direnç noktası kırılır ise 4700$ seviyesine kadar yükseliş gerçekleşebileceğini bizlere aktarmış. 4300$ seviyesi güçlü bir destek bölgesi olarak gözüküyor. Bu bölgenin kırılması demek aşağıdaki desteklerin test edilmesi anlamına gelebilir. Dikkat etmek gerekebilir.

kryptoturk (@kryptoturk)

Kryptoturk bu hafta ETH analizinde, 4000$ desteğinde tutunması gerektiğini ve eğer fiyat bu bölge üzerinde kalırsa yeni zirvelerin oluşabileceğini bizlere aktarmış. Bu bölge altında yapılacak kapanışlar 3700$ seviyesine fiyatı çekebilir burası güçlü bir destek bölgesi buradan tepki alması beklenebilir. Kırılımların önemli olduğu bir senaryodayız. Kırılımlar ile hareket edilebilir.

4. Ethereum Bilgiselleri

Haftanın Ethereum özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Smart Contract İle Ethereum Hesapları Üzerine

Smart Contract bu paylaşımında, Ethereum’da bulunan 2 çeşit hesaptan bahsetmiş.

 •  EOA: Hepimizin kullandığı Ethereum hesabı ve şifresi bizde olan metamask  vb. aracılığı ile kullanılan hesaptır.
 •  CA: Akıllı sözleşmelerle oluşturulan ve şifresi olmayan hesaplar, akıllı hesaptır.

Smart Contract flood’un devamında bu 2 hesap hakkında detaylı bir şekilde bizleri bilgilendirmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.