Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ethereum bülteni Haftanın Ethereum (ETH) Bülteni‘nin on beşinci sayısına hoş geldiniz! Ethereum yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 8 – 14 Ekim arasındaki ETH fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ethereum ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on beşinci sayısı ile sizlerle!

1. ETH Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda ETH’nin 8 – 14 Ekim tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta ETH analizinde fiyat ATH noktasına gelmeden yükselen üçgen yapısı oluşturuyor gibi duruyor. Şu an sıkışma aşamasında görünmekte. Yatay direnç 4027 seviyesi kırılır ise yükselişe hızlı şekilde devam edebilmesi için ATH noktası olan 4372 seviyesini aşması gerekiyor. Yatay destek kırılması durumunda 2737 seviyesine kadar düşüş görülebilir.

Ana Direnç : 4372
Ara Direnç : 4027

Ana Destek : 2737

2. Haftanın En Önemli Ethereum Gelişmeleri

Ethereum özelinde, özellikle ETH traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Madencilerin Elindeki ETH Miktarı 2016’dan Bu Yana En Yüksek Seviyeye Ulaştı

Madenciler ellerinde bulunan ETH miktarının satışı konusunda isteksiz oldukları için, ABD dolar bazında rekor seviyelere ulaştı.

ETH madencileri tarafından tutulan bakiye, ağın beş yıl önce piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra elde edilen en büyük bakiyedir. Analitik platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre, USD’ye dönüştürüldüğünde 1,85 milyar dolarlık tarihi bir zirvede bulunuyor.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph

Ethereum Altair Güncellemesinde Önemli Gelişme

Altair güncellemesinin başlatılacağı tarih 27 Ekim olarak açıklandı. Açıklamanın ardından yükselişe geçen Ethereum, bir haftada %10 değer kazanarak 3.600 dolar bandına tırmandı.

Ethereum için bir önemli haber de ConsenSys’tan geldi. ConsenSys araştırma ekibi üyelerinden Ben Edgington, Ethereum’u Proof of Stake (Hisse Kanıtı) modeline taşıyacak en önemli adımın atıldığını ve Merge (Birleştirme) adı verilen güncellemenin devnet ağında faaliyete geçtiğini duyurdu.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto

Ethereum Geliştiricileri, Zorluk Bombasını Mayıs 2022’ye Ertelemeyi Teklif Ediyor

Ethereum geliştiricileri Tim Beiko ve James Hancock, EIP-4345 için Ethereum Zorluk Bombasını Mayıs 2022’ye kadar erteleme konusunda bir teklif yayınladı.

Geliştiricilerin önerisine göre, Ethereum’un Şanghay güncellemesini tamamlayacak, bu yüzden Zorluk Bombası da bu tarihe kadar ertelenebilir.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: Ambcrypto

Popüler NFT Projesi Bored Ape Yacht Club, 2022’de Ethereum Tabanlı Bir Kripto Para Çıkaracak

Bored Ape Yacht Club NFT projesi, 2022’nin ilk çeyreğinde bir token çıkartmayı planlıyor. Ekip, “yasalara uyumlu” bir token geliştirmek için Horizen Labs ile birlikte çalışıyor.

NFT projesinin planladığı gibi bir Ethereum tabanlı ERC-20 tokeni; NFT sahipleri için bir ödül olarak hizmet edebilir, bir DAO için yönetişim tokeni olarak çalışabilir ve projenin DeFi gibi diğer kripto girişimlerine genişletilmesine yardımcı olabilir.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: Limenya

Powerbridge Technologies, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum için Kripto Para Madenciliği Filoları Kuruyor

Powercrypto Holdings, Hong Kong’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için çevre dostu, sürdürülebilir kripto para madencilik girişimi başlattığını duyurdu.

Şirket, 60 PH/s hash hızında çalışan 600 BTC madencilik makinesinden oluşan toplam 2.600 birinci sınıf madencilik teçhizatının yanı sıra 1.000 GH/s hash gücüne sahip 2.000 ETH madencilik makinesini almayı planlıyor.

Tarih: 10 Ekim 2021
Kaynak: Prnewswire

Ethereum Madencileri, Nvidia Ekran Kartlarındaki Madencilik Limitini Tamamen Ortadan Kaldırmayı Başardı

Yeni bir T-Rex yazılımı ile birlikte Ethereum madencileri, birkaç kripto parayı aynı anda madencilik yapıyormuşçasına hash oranı limitini tamamen aşabilecek.

Bu opsiyon ile birlikte, madencilik limiti bulunan ekran kartlarınızın tam potansiyelini kullanabilirsiniz. Eğer ekran kartınızda iki DAG/veri tabanını taşıyabilecek VRAM kapasiteniz varsa, %30’u Ethereum, %70’i ise başka bir kripto para olmak üzere iki kripto paranın madenciliğini yaparak ekran kartınızı madencilik alanında tam performans ile kullanabilirsiniz.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak: Limenya

Ethereum Ağı Ve Diğer Ethereum Virtual Machine Uyumlu XDEFI Wallet Kullanıma Açıldı

DeFi ve NFT kullanıcıları için tarayıcı tabanlı cüzdan hizmeti olan XDEFI Wallet, her kullanıcının erişebilmesi için Chrome Store üzerinden hizmete sunuldu.

Yaygın olarak kullanılan tarayıcı uzantılı cüzdan MetaMask’a benzer şekilde çalışan XDEFI Wallet, birden fazla blockchain ağındaki DeFi uygulamalarını destekliyor. Duyuruya göre tarayıcı tabanlı cüzdan, Ethereum (ETH) ağı ve diğer Ethereum Virtual Machine uyumlu zincirlerle çalışıyor.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph

Ethereum Tabanlı NFT Oyunu Sorare’ye Soruşturma Açıldı

Yakın zamanda 680 milyon dolarlık fon toplayan Ethereum tabanlı NFT fantezi futbol oyunu Sorare’ye, Birleşik Krallık düzenleyicileri tarafından soruşturma açıldı.

Sorare, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermeye devam etmek için bir “kumar işletmesi” lisansına ihtiyacı olup olmadığı konusunda incelemeye alınacak.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: Limenya

Spruce, Ethereum İle Oturum Açma Üzerinde Çalışmaya Başladı

Kullanıcıların Ethereum ile oturum açması için büyük şirketlere ait hesapları kullanmak yerine, web sitelerine erişerek, Ethereum hesaplarını kullanabilecekler.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: Spruceid

Cem Yılmaz’ın 3 NFT Eseri Toplam 7,03 Ethereum’a Satıldı

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın NFT’leri ilgi görmeye devam ediyor.

Yılmaz’ın 3 NFT eseri için toplam 7,03 Ethereum ödendi. NFT eserlerini OpenSea’da açık artırma ile satışa çıkaran Cem Yılmaz’ın ‘000001KIZ’, isimli eseri için 6 Ethereum (yaklaşık 21 bin dolar), ‘CYHEAD000001 RED’ ve ‘CYHEAD000005 NAVY’ isimli diğer 2 çizimi için ise toplamda 1,03 Ethereum (3 bin 500 dolar) ödendi. 3 NFT’si toplam 7,03 Ethereum’dan (yaklaşık 24 bin 500 dolar) alıcı buldu.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: Coin Kolik

Ethereum Uyumlu Geliştirici Platformu Aurora, 12 Milyon Dolar Fon Toplandı

NEAR Protokolü üzerine Ethereum uyumlu geliştirme platformu oluşturan bir kripto projesi olan Aurora Labs, yeni bir finansman turunda 12 milyon dolar fon toplandı.

Yatırım turu, Pantera Capital ve Electric Capital dahil olmak üzere 100’den fazla risk sermaye yatırımcısını içeriyor.

Tarih: 14 Ekim 2021
Kaynak: The Block Crypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı ETH Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce ETH analiz tweet’leri sizlerle!

Ekonomikoçu (@ekonomikocu)

Ekonomikocu bu hafta ETH analizinde; saatlik grafikte şu an ana trend üzerinde fiyatın durduğunu ve kırılması durumunda düşüşün hızlı olabileceğini bizlere aktarmış.

3443 seviyesi kritik seviye buradan tepki alabilir. Kırılımlara dikkat etmekte fayda var. 4000 seviyesinin üzerine fiyat çıktığında o bölgelerde sert yükselişler yaşanabilir.

Borsa Teknik Analiz (@BorsaAnaliz07)

https://twitter.com/BorsaAnaliz07/status/1448615749275340802 

BorsaAnaliz07 bu hafta ETH analizinde, TOBO formasyonunun oluştuğunu bizlere göstermiş. 3680 seviyesinin üzerine fiyatın kapanışlar yapması yükselişin formasyon hedefine kadar gidişine olanak verebilir. Ayrıca bir düşen trend mevcut. Bu trend kırılması ile yükseliş daha hızlı tepki gösterebilir.

Karagülle (@mkaragulle1)

Mkaragulle1‘nin bu hafta ETH analizinde, uzun süreli ve kısa süreli oluşan trendler mevcut. Bu trendlerden birisi destek diğeri ise şu an direnç olarak çalışacak durumda.

Yükselen destek trendinden tepki almış ve fiyatı iyice sıkışmış gözüküyor. Kırılım hangi yöne doğru gerçekleşirse o yöne hızlı bir hareket görebiliriz.

CYRiPTOMAN 4 (@cyriptoman4)

Cyriptoman4 bu hafta ETH analizinde, 3613 seviyesinin hem yatay hem eğik direnç olarak çalıştığını ve oradan biraz çekilme yaşadığını grafikte göstermek istemiş.

Yükselişin hızlanması için 3703 seviyesinin kırılması gerekiyor gibi gözüküyor. Yükselen yeşil trend kırılır ise 3250 seviyesine kadar çekilmeler yaşanabilir.

ERDAL ANALİZ YERİ (@ErdalAnaliz)

ErdalAnaliz bu hafta ETH analizinde, 2781 seviyesinden aldığı destek ile hızlı bir yükseliş gerçekleştirmiş. 3170 seviyesi de hızlı bir şekilde kırılmış gibi duruyor. 3970 seviyesine kadar yükseliş beklenebilir. Buradan alınacak tepkiye göre hareket edilebilir. 3970 seviyesinin kırılımı takip edilmeli.

Yapboz (@yapbozyatirim)

Yapbozyatirim bu hafta ETH analizinde, çanak-kulp formasyonunun oluştuğunu bizlere gösteriyor. 3675 seviyesinin kırılması formasyonu hızlı şekilde hedefe götürebilir. Yükselen sarı trend desteği mevcut buranın altına inmeden hareketine devam etmesi daha sağlıklı gibi duruyor.

4. Ethereum Bilgiselleri

Haftanın Ethereum özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

AntikCrypto ve Ethereum’un Geleceği Üzerine

AntikCrypto, yayınlamış olduğu bu paylaşımda Ethereum hakkında bazı bilgilere ve öznel yorumları ile ekosistemin geleceğine dair yorumlarda bulunmuş. Yayınlamış olduğu bu flood ile bazı istatistiksel bilgilere yer vererek, diğer kripto paralara göre avantajlarını da gözler önüne sermiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.