Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Haftalık Ethereum (ETH) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Haberler, ETH’nin Fiyat Durumu

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ethereum bülteni Haftanın Ethereum (ETH) Bülteni‘nin on ikinci sayısına hoş geldiniz! Ethereum yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 17 – 23 Eylül arasındaki ETH fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ethereum ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on birinci sayısı ile sizlerle!

1. ETH Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda ETH’nin 17- 23 Eylül tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

ETHUSDT-2021-09-24-17-09-10

Ethereum geçtiğimiz hafta büyük düşüşten sonra yaralarını sarmaya başlamıştı. Bitcoin ile korelasyon içerisinde ilerleyen Ethereum, bugün tekrardan marketin aşağı yönlü hareketiyle beraber 2826 desteğine kadar çekildi. Bu bölgeden tekrar bir tepki alan Ethereum 3000 dolar civarını destek yapmaya çalışıyor. Fakat volatik piyasa desteklerin çabuk kırılmasına yol açıyor. 3000 dolar üzeri bir kaç gün kapanış yaparsa yaralarını sarmış olarak görebiliriz. Ethereum için tabandaki asıl destek mavi trend çizgisidir. Bu çizgi 2020 Mart’dan beri devam eden yükseliş trendini gösteriyor. Bu trendin kırılıp günlük kapanışlar yapması ayı piyasasının en keskin kanıtlarından biri olabilir.

Ana destek: 2826
Taban destek: Mavi trend


Ana direnç: 3000
Üst dirençler: 3250 – 3454 – 3731

2. Haftanın En Önemli Ethereum Gelişmeleri

Ethereum özelinde, özellikle ETH traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Merkezi Borsalardan Rekor! Günlük Çıkışla 1,2 Milyar Dolarlık Ether Çekildi

Son 24 saat içinde merkezi borsalardan, 1 milyar dolardan fazla değerde Ether ( ETH ) kaldırıldı. Birçok trade yerinde arzın daralmasıyla, Ether için yakın zamanda gerçekleşen fiyat artışları, spekülasyonlara yol açtı.

Kripto analiz sağlayıcısı IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilere göre, borsalardan kısa vadeli çıkışlarda yeni bir rekora imza atılıp Perşembe günü merkezi borsalardan 1,2 milyar dolar değerinde ETH çekildi.

Tarih: 17 Eylül 2021

Kaynak: cointelegraph.com

Cross-Chain Köprüleri, 5 Farklı Blok Zincirini Ethereum’a Bağlıyor

Son birkaç ay içinde, zincirler arası köprü teknolojisi büyük ölçüde büyüdü ve kullanıcılar artık sayısız ağ arasında varlıkları değiş tokuş edebiliyor. Bugün, sekiz farklı köprü arasında, bu platformlarda kilitlenmiş toplam 7,6 milyar dolarlık değer var.

Tarih: 18 Eylül 2021

Kaynak: news.bitcoin.com

Tayland SEC, Ethereum Tabanlı Gayrimenkul Projesine Lisans Verdi

Ethereum tabanlı blockchain teknolojisini kullanmak isteyen bir gayrimenkul şirketi Tayland Menkul Kıymetler Borsası ve Komisyonu (SEC), kurumundan onay aldı.

Şirket, aldığı bu izin sayesinde Ethereum blockchain altyapısını kullanarak, yatırımcıların daha az ücretle yatırım yapmalarına imkan tanıyacak.

Tarih: 20 Eylül 2021

Kaynak: coin-net.com

Brezilyalı BTG Pactual, Bitcoin Ve Ethereum Yatırım Seçenekleri Sunacak

Yerel raporlara göre, Brezilya’nın önde gelen bankalarından BTG Pactual, müşterilerin Mynt adlı yeni bir platform aracılığıyla doğrudan dijital varlık ticareti yapmalarını sağlayacak bir girişim başlatmak istiyor.

2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bu ürün, önde gelen iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’u içerecek.

Tarih: 21 Eylül 2021

Kaynak: investing.com

Optimism, Kapsamlı Dağıtım Sağlayan Güncellemelerini Duyurdu

Optimism tarafından 17 Eylül’de yayınlanan bir blog gönderisine göre ekip, Ethereum’a özgü protokollerin Ekim ayının sonuna kadar tek bir tıklamayla ağlarında başlatılabileceğini düşünüyor.

Tarih: 20 Eylül 2021

Kaynak: cointelegraph.com

Blockchain Projesi Wormhole, Solana Ve Ethereum NFT Köprüsü’nü Yayınladı

Geçen Cuma, blockchain projesi Wormhole Network, kullanıcıların her iki ağdan zincirler arası bir şekilde varlık alışverişi yapmalarını sağlayan bir ethereum, solana köprüsünü başlattı.

Beş gün sonra, Wormhole Network ekibi, NFT’leri her iki blok zinciri arasında aktarmak için değiştirilemez bir token (NFT) köprüsünün başlatıldığını duyurdu.

Tarih: 23 Eylül 2021

Kaynak: news.bitcoin.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı ETH Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce ETH analiz tweet’leri sizlerle!

Yapboz (@Yapbozyatirim)

Yapbozyatirim bu hafta ETH analizinde alçalan kama formasyonu oluştuğunu ve kırılımın geldiği yöne doğru hareketini devam ettireceğini söylüyor. Grafikte 3200 seviyesi direnç gibi duruyor. Burayı kırar ise kama kırılmış olacak bu durumda yukarı yönlü hareket gerçekleşebilir. Bu bölge kırılamaz ve tepki alırsa o zaman alt destekleri test edebilir.

Şevki DEVECİ (@Svkiidvcii)

Svkiidvcii bu hafta ETH analizinde 2685 seviyesinin çok önemli olduğuna vurgu yapmış. Fiyat bu bölgeye doğru hareket ediyor. Burası aşağı yönlü hareketini devam ettirirse grafikte gözüken destek fraktalı test edebilir. Bu bölge 2100 – 1900 seviyeleri gözüküyor. Şu an grafikte direnç 3300 seviye bu bölgeye geldiğinde yapacağı harekete göre pozlara dikkat edilebilir.

Sonspesifik (@sonspesifik)

Sonspesifik bu ETH analizinde grafikte Omuz – Baş – Omuz formasyonu oluşturduğunu göstermiş. Formasyon kırılımı gerçekleşmiş ve hedef olarak grafikte 2400 seviyeleri verilmiş. Bu seviyeleri görmesi oluşan formasyona göre muhtemel. Bu bölgeden gelecek tepkiye göre fiyat yönünü belli edecektir. 2900 seviyeleri fiyatın önünde ki ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Ayten (@kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta ETH analizinde fiyatın önünde bulunan ve direnç bölgesi olan 3100 seviyesi kırılmadığı sürece düşüş yönlü hareketler görebileceğimizi bizlere aktarıyor. 2600 seviyeleri önünde ki ilk destek burasıda kırılır ise 2200 seviyelerine kadar çekilme görebileceğimizi bize göstermek istemiş.

TrendLine (trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta ETH analizinde 2700 bölgesinin güzel bir destek olarak çalıştığını göstermiş. Buradan bulduğu destek ile yükseliş hareketini devam ettirebilmesi için 3400 direnci üzerinde günlük kapanış yapması gerektiğini belirtmiş. Buranın altına fiyatın inmesi 2300-2200 seviyelerini test etmesine olanak sağlayabilir.

Ekonomikoçu (@ekonomikocu)

Ekonomikocu bu hafta ETH analizinde FED açıklamalarına istinaden fiyatta hareketlenme olabileceğini ve grafikte kritik bölgeleri özellikle bizlere göstermiş. Grafiğe göre fiyat 2400 seviyelerine göre düşüş gösterebilir. Fiyat burada tutunamaz ise 2100 bu bölgeyi de geçerek düşüş devam ederse 1700 seviyelerini görmesi muhtemel olarak belirtilmiş.

4. Ethereum Bilgiselleri

Haftanın Ethereum özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Celil Öztürk ile Yatırımcıların Ethereum’a Yönelmesi Hakkına İstatistikler.

Celil Öztürk, Lider finans şirketi JPMorgan’ın yayınlamış olduğu yatırımcıların Ethereum’a yığılması hakkında bilgiler içeren grafik hakkında kendi yorumlarını aktarmış. Celil Öztürk, bu durumun ekosistem üzerinde olumlu bir etkisi olacağından bahsetmiş.

Ngincrypto’dan Deversifi ile Bitfinex Borasası Arasındaki Köprü Değerlendirmesi.

Ngincrypt, artık DeversiFi üstündeki USDT’leri Ethereum ana zincirine çekmeye gerek kalmadan alım satım yapılmasına yönelik bilgilendirici bir flood hazırlamış.

Akcoin Karacoin ile Toplamda Üretilen Ethereum Değerlendirmesi

Akcoin Karacoin, son bir ayda tarader’lar tarafından meydana çıkarılan Ethereum sayısından bahsetmiş. Şu ana kadar toplamda 137.981 ETH piyasaya sürülmüş. Detaylar için flood’a mutlaka göz atmanızı öneririz.

 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.