Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 9. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 26 Ekim – 1 Kasım arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin dokuzuncu sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde grafikte yükselen trend yapısının yanı sıra libra formasyonu oluşumunu da görebiliriz. Libra formasyonunda fibonacci 0.618 seviyesinden tepki almış gibi gözüküyor. Buradan aşağı yönlü bir hareket beklenebilir. Trend kırılmadığı sürece bir sorun yok gibi gözüküyor ama altında yapılacak kapanışlar düşüşü derinleştirebilir. Fiyat buradan yukarı doğru hareket eder ise 73$ seviyesinden tepki yiyerek çift tepe formasyonunu oluşturabilir. Takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 52$
Ara Destek: 61$

Ana Direnç: 79$
Ara Direnç: 73$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Avalanche İle İlgili İlk Dava Teklifi (ILO) Başlatıldı

Hukuk firması Roche Freedman LLP ve yatırım platformu Republic, halkın geleneksel olarak özel bir yatırım alanı olan dava finansmanına erişmesine yardımcı olacağını söyledikleri yeni girişimin arkasında. Bugün satışına başlayan ILO, bu tür kullanıcılar için daha önce erişilemeyen yatırımları tokenize etmesiyle bilinen Republic’in platformunda perakende kullanıcılardan 5 milyon dolarlık yatırım istiyor. Kullanıcıların, Ava Labs’in programlamasına yardımcı olduğu belirteçleri almak için Avalanche cüzdanları oluşturması gerekecek.

Tarih: 26 Ekim 2021
Kaynak: theblockcrypto.com

Venly, Cüzdan Hizmetleri Ve NFT Marketplace İle Avalanche’ı Destekliyor

Venly, Avalanche’daki geliştiriciler için cüzdan ve NFT pazar yeri oluşturmayı kolaylaştırıyor. Venly kullanıcıları artık Venly Cüzdanlarında Avalanche cüzdanları oluşturabilir ve Venly Market’te Avalanche NFT’leri takas ederek +500.000 Venly kullanıcısından oluşan bir topluluğa erişebilir.

Tarih: 27 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Evidenz, Fransa’nın En Büyük Üniversitesi İçin Avalanche Üzerine 14.500 Sertifika Verdi

Lille Üniversitesi, en yüksek düzeyde adem, merkeziyetçilik ve güvenliği garanti ederken, daha yeşil, daha çevre dostu bir blok zinciri seçerek öğrencilerinin diplomalarını blok zincirinde dijitalleştirmeyi seçti. Başlangıçta, bu nedenle Avalanche’da 14.500 sertifika verildi. Amaç, kısa vadede, Lille Üniversitesi’nin tüm öğrencileri için yılda 25.000 diploma vermek.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/bcdiploma

Avalanche Dogs Güncellemesini Başlattı

Shibavax Mint sayfası neredeyse bitti, önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlayacak. Büyük cüzdanların çok fazla satın almasını önlemek için işlem başına 10 NFT’lik bir satın alma limiti olacak.

Tarih: 1 Kasım 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Avalanche, Defi Ve NFT’leri Hedefleyen 220 Milyon Dolarlık Kripto Büyüme Fonu Başlattı

Avalanche, Avalanche blok zincirinin ekosisteminin geliştirilmesine adanmış yeni bir fon başlattı. “Blizzard” olarak adlandırılan fon, Ava Labs’ın, Avalanche Foundation’ın ve Avalanche’ın en son 230 milyon dolarlık sermayesindeki yatırımcıların katkılarından oluşuyor.

Tarih: 1 Kasım 2021
Kaynak: forbes.com

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Hurricane ile Verso Finans Ortaklığı

Verso Finance, Avalanche’ta zincirler arası bir likidite DEX’i olan HurricaneSwap ile bir ortaklığın başladığını duyurdu.

Tarih: 27 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Tip Blue’nun Discord İpucu Botu Birçok Avalanche Jotununu Destekliyor

Bir Discord ipucu botu olan Tip.blue yayına girdi ve bot birçok Avalanche jetonunu destekliyor. Bahşiş vermeye başlamak için para yatırmanız gerekir. Bu şekilde, discord hizmetinden tam olarak yararlanabilirsiniz.

Tarih: 27 Ekim 2021
Kaynak: avalanche.today

Anyswap İle Movr İş Ortakları

Movr , Anyswap’ı artık ilk ürünleri FundMovr’a entegre ettiklerini duyurdu. Kullanıcılar artık Anyswap köprüsünü içeren rotalar aracılığıyla Polygon, Arbitrum, BSC, Fantom, Avalanche ve diğer zincirler arasında sorunsuz bir şekilde para aktarabilecekler.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Verso Finance, Dash Next İle Ortaklık Kuruyor

Verso Finance, dünya genelindeki Dash traderlarına isteğe bağlı mikro sigorta sağlamak için Dash Next İle Ortaklık Kuruyor. Verso ve Dash Next, isteğe bağlı mikrofinansı tüketicilere ek bir ürün olarak sunmak için stratejik bir ortaklığa giriyor. Örnek olarak, bir rezervasyon platformunda seyahat rezervasyonu yapmak için Dash kullanan tüketiciler, uçuş gecikmesi veya bagaj sigortası satın alabilir ve Dash ile ödeme yapabilir. Verso, Dash’in kullanıcının ödeme yolculuğuna bağlamsal mikrofinans eklemesine ve hatta bunu ek bağımsız ürünler paketi olarak sunmasına yardımcı olur.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: verso.finance

Blizzard’ın Immunefi’deki Bug Bounty Programı

Blizzard’ın DeFi’nin önde gelen Bug Bounty platformu, Immunefi.com’da bir hata ödül programı yaptığını duyurdu. Etik bilgisayar korsanları kodumuzu inceleyebilir, güvenlik açıkları gönderebilir ve bunu yaparak 50 bin dolara kadar ödül alabilinecek.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/@blizzardavalanche

Avax, Transferlerini Orca İle Başlatıyor

AVAX belirtecinin yaklaşan entegrasyonu. Allbridge, Orca sayesinde Avalanche ve Solana arasında kusursuz bir AVAX köprüsü kuracak.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Pangolin, Avalanche’daki İlk Zanaat Oyunu Olan Talecraft İle Ortak Oldu

Pangolin , TaleCraft ile ortaklığını duyurdu. TaleCraft, Avalanche blok zincirinde bir oyun NFT Metaverse projesidir. 4 ana element kartı ile çeşitli el sanatları yaparak NFT’leri basabileceğiniz ve bu kartları NFT pazarında satabileceğiniz bir kart oyunudur.

Tarih: 30 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Oh! Finance, Avalanche’da Genişliyor

Oh! Stabilcoin varlıklarından para kazanmak isteyen kullanıcılar için tek durak noktası sağlayan bir getiri optimize edici olan Finance, artık Avalanche’da yayında. Bu genişletme, kullanıcıların DeFi Dolar ile daha fazlasını yapmak için optimize edilmiş stratejiler sunan, merkezi olmayan, getiri üretme protokolünden yararlanmalarını sağlayacak.

Tarih: 1 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Husky, Müzikal NFT’nin Avalanche’ta Başlatılacağını Duyurdu

Bu koleksiyon, 1995 yılında solo sanatçı olarak Gold & Platinum sertifikalı plaklar yaratan Fransız şarkıcı ve oyuncu Sneazzy ile yakın işbirliği içinde oluşturuldu. NFT koleksiyonu için Sneazzy, Avalanche ağındaki sanatçılar ve yaratıcılar için bir merkez ve tanıtım merkezi olmayı hedefleyen yenilikçi bir proje olan Husky ekibiyle çalıştı.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira Network” NFT Drop İçin Hazırlanıyor!

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta proje detayları hakkında bir flood yayınladı.

Paylaşılan proje tanıtım flood’unda NFT avatarların nadirlik seviyelerine ve tasarım elementlerindeki çeşitliliğe, sosyal Metaverse vizyonlarına, role-play odaklı sosyal medya deneyiminin detaylarına değinmişler. Proje farklı bir use-case ve uzun süreli bir yol haritasına sahip olmasından ötürü, Avalanche topluluğu tarafından oldukça dikkatini çekmiş durumda.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

AydınCoin (@aydindem)

Aydindem bu hafta AVAX analizinde, yükselen kanal içerisinde grafiği takip ettiğini ve kanalın grafikte gözüken orta bandı olan 80$ seviyesine kadar çıkabileceğini bizlere aktarıyor. Yükseliş devam eder ve bu bölge kırılır ise 112$ seviyesi kaçınılmaz olabilir. Kanalın alt bandının aşağısında kapanış yapar ise düşüş alt destekleri kırarak devam edebilir. Bu şekilde takip etmekte fayda var.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta AVAX analizinde, 60$ seviyesinin önemini vurgulayarak bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece sorun olmadığını yükseliş yapabileceğini bize gösteriyor. Fibonacci 2.618 seviyesi olan hedef bölgesi ise 99$ seviyesinde duruyor. Bu bölge 60$ üzerinde hedeflenecek bölge olarak gözüküyor. 60$ kaybedilmesi fiyatı 40$ seviyelerine çekebilir.

Kripto Hizm (@kriiptohhizm)

Kriptohizm bu hafta AVAX analizinde, 61$ seviyesinin destek seviyesi olduğunu aşağısına sarksa da altına kapanış yapmadığı için yukarıların hedeflenebileceğini bizlere aktarıyor. Önünde ki 68$ direnci de kırılır ise hedef olarak gösterilen 97$ seviyesine yolculuk başlayabilir.

Derin_kripto (@KriptoDerin)

KriptoDerin bu hafta AVAX analizinde, kanal içerisinde takip ettiğini ve önünde bulunan 83$ seviyesindeki direnci kırarak 108$ seviyesine kadar yükselebileceğini bize söylüyor. Grafikte belirtilen kanal alt bandı 35$ seviyeleri gibi gözüküyor. 83$ dolar seviyesi eğer kırılamaz ve sert düşüşler yaşanırsa bu bölge test edilebilir.

Fatih D. (@1fatihduran)

1fatihduran bu hafta AVAX analizinde, grafikte de gösterildiği gibi 73$ – 76$ – 79$ seviyelerinin direnç olduğunu ve bu bölgelerin kırılmasının güç olabileceğini bize göstermiş. Bu bölgeler kırılır ve fiyat 80$ üzerine atarsa 111$ seviyesi hedefleniyor gibi gözüküyor.

Zeynep (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta AVAX analizinde, destek direnç bölgelerini bizlere aktarmış. Fiyatın önündeki 71$ seviyesi yükseliş durumundaki ilk direnç olarak gözüküyor. Fiyat burada biraz akümüle olup sonrasında 77$ seviyesine gidebilir. Kırılımı takip etmek gerekebilir. 71$ seviyesi kırılamaz ve düşüş gerçekleşir ise tepki beklenecek ilk yer 55$ seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Tervelix İle Multichain Destekli Projeler Üzerine

Tervelix bu paylaşımında, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Multichain odaklı projelerin önemini vurgulamış. Flood’un devamında projeleri sıralayarak kısaca bilgiler vermiş.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, tek bir noktadan işlem yapılabilen platform: BiLira!

6.1. BiLira

Bir Türk girişimi olan BiLira; finans sektörünü demokratikleştirmek, herkes tarafından erişilebilir hale getirmek ve aynı zamanda merkeziyetsiz, özgür bir dünya yaratmak amacıyla faaliyete geçmiştir. Yaklaşan “finansal devrim”e Türkiye’yi ve Türk insanını hazırlamayı aynı zamanda geleceğin finansını oluşturmayı asıl görevleri olarak belirlemişlerdir.

 

Şu anda 4 farklı Blokzincir projesinde yer alan BiLira platformu, kripto paraların güvenilir bir şekilde alınıp, satılmasını sağlamaktadır. BiLira üzerinden; Bitcoin, Ethereum, stabil kripto paralar ve 100’den fazla dijital varlığa erişebilir, alım-satımları gerçekleştirilebilir.

6.2. İlk Türk StabilCoin’i BiLira “TRYB”

BiLira platformunun 2019 yılında piyasaya sürdüğü kendi token’ı TRYB, Blockchain tabanlı ilk Türk Lirası olma niteliğine sahiptir. Şu anda Etherum ve Avalanche ağı üzerinde çalışan stabil bir kripto paradır. Bu durum ise, her zaman 1 Türk Lirası karşılığında satın alınıp, 1 Türk Lirası olarak nakite çevirmeyi sağlar.

Geliştirilen bu token, platformun amacı gereği, herkesi geleceğin finans dünyasında eşit haklara sahip olması ve merkeziyetsiz finans ürünleri ile bağlantı kurabilmesi amacıyla ortaya çıkarılmıştır.

6.3. BiLira’ya Ulaşın:

Web Sitesi: Bilira.co
Telegram: BiLira_Official
Linkedin: Bilira
Medium: Bilira
Twitter: BiLira_Official

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.