Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #8: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #8: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 8. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 19 – 25 Ekim arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin sekizinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 19 – 25 Ekim tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, çift dip formasyonu oluştuğunu grafikte görebiliriz. Fiyat 62$ seviyesinde bulunan formasyon onay noktasını kırıp retest yaptıktan sonra tepki almış olarak gözüküyor. Formasyon hedefi 73$ seviyesi gözüküyor. Fiyatın ATH noktası 79$ seviyesi bu bölgenin kırılması fiyatı çok daha üst kısımlara taşıyabilir. Kırılımı mutlaka takip etmek gerekiyor. 62$ seviyesi altına inmeden herhangi bir sorun gözükmüyor.

Ana Destek: 40$
Ara Destek: 52$ – 62$

Ana Direnç: 79$
Ara Direnç: 73$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Crypto.Com Uygulaması Artık AVAX C-Chain Üzerinden Transferleri Destekliyor

Crypto.com Uygulamasının artık Avalanche’ın Sözleşme Zincirinde (AVAX C-Chain) para yatırma ve çekme işlemlerini desteklediğini duyurdu.

Tarih: 25 Ekim 2021
Kaynak: blog.crypto.com

Andretti Formula E İle Avalanche Blockchain ​​Ortaklığı

Andretti Formula E, blockcahin lideri Avalanche’ın, Andretti’nin ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın sekizinci sezonu öncesinde isim sponsoru olarak hizmet etmek için takımla ortaklık kurduğunu duyurdu. 

Tarih: 20 Ekim 2021
Kaynak: andrettiautosport.com

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Impermax, Avalanche’ın Pangolin’inde Kaldıraçlı Verimli Tarım Protokolü Başlattı

Impermax, Pangolin çiftleri için kaldıraçlı Yield Farmers ve IMX teşviklerini başlatan Avalanche’da canlı yayına geçti. Avalanche’daki Yield Farmers artık LP konumlarından yararlanmak için Pangolin’in LP’lerini Impermax’ta teminat olarak kullanabilirler. Bunu yaparak APR’yi farmers konumlarından çoğaltabilirler ve ayrıca ek bir IMX teşviki kazanabilirler. Impermax ayrıca Avalanche üzerinde çok çeşitli tokenlerin ödünç verilmesini de sağlayacaktır.

Tarih: 25 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Plutos Ağı Avalanche’ı 4. Çeyrekte Entegre Edecek

Bu ayın 29’unda resmi olarak Plutos Network Synthetic System Mainnet’i piyasaya sürdükleri için, 4. çeyrekte daha fazla teslimatın gelmesini bekliyorlar. Plutos Network’ü tüm yatırımcıların yüksek kaliteli varlıkları basması ve ticaretini yapması için çok zincirli bir DeFi merkezi sunmak için doğru yoldalar, bunu yaparak tüm katılımcılar farm ve stake yoluyla teşvik edilecek.

Tarih: 23 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Heroes NFT, 2 kazanma mekanizmasına sahip sıra tabanlı bir koleksiyon kart oyunu olan Heroes of NFT’nin Avalanche blok zincirine, Chainlink Doğrulanabilir Rastgele İşlevi (VRF) entegre ettiğini duyurdu.

Tarih: 23 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Sabre, Allbridge İle Solana’da İlk Avalanche DAI Havuzunu Başlattı

Sabre, Allbridge ile ortaklaşa Solana’da bir Avalanche DAI havuzu başlattığını duyurdu. Solana’daki ilk Avalanche DAI / USDC havuzu  şimdi yayında ve SBR ödülleri önümüzdeki 24 saat içinde yayınlanacak.

Tarih: 23 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Penguin Finance (PeFi) Avalanche Rush Programına 2,5 Milyon Dolarlık Teşvikle Katıldı

Nisan ayında başlatılan PeFi, Avalanche’daki ilk yerel DeFi projelerinden biriydi ve benzersiz pazarlama, marka bilinci oluşturma ve tasarımıyla topluluğunu hızla büyüttü.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Artık Kullanıcılar Rubic Cross-Chain Kullanarak Avalanche Ağında Kolayca $OLIVE Satın Alabilirler

Rubic, Olive.Cash kullanıcılarının Rubic Çapraz Zincir Yönlendirme yoluyla $OLIVE satın alabileceklerini ve GAS’ı geri alabileceklerini duyurdu. Geri ödeme kampanyası 19 Ekim’den 2 Kasım’a kadar aktif olacaktır. Kullanıcılar, kampanya sona erdikten sonra Geri Ödeme alabileceklerdir.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Alpha Homora Kaldıraç Yield Farming Ürününü Avalanche’a Getiriyor

Güçlü bir kaldıraçlı Yield Farming mekanizmasıyla Alpha Homora V2, yeni nesil DeFi ürünlerini en hızlı akıllı sözleşmeler platformuna getiriyor. Alpha Homora V2’de yerleşik olarak bulunan bir dizi benzersiz ve kullanışlı işlevsellik sayesinde, yeni ürün, DeFi’de kullanılan kaldıraçlı Yield Farming/kaldıraçlı likidite protokolü olarak kendini daha da geliştiriyor.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Colony, Tohum Turunda 1 Milyon Dolar Topladı!

Topluluk tarafından yönlendirilen Avalanche ekosistem hızlandırıcısı Colony’nin GBV Capital, Foresight Ventures ve Avalanche Foundation tarafından ortaklaşa yürütülen tohum finansmanında bir milyon doların üzerinde başarıyla toplandığını resmi olarak duyurdu.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/@Colonylab

Trader Joe ekibi, Chainlink Price Feeds tarafından desteklenen yeni bir borç verme ve borç alma platformu olan Banker Joe’nun lansmanını duyurdu. Artık kullanıcılar, varlıklarını gözetimsiz havuzlar aracılığıyla başkalarına ödünç vererek veya daha fazla varlık ödünç almak için teminat olarak kendi varlıklarını yatırarak varlıkları üzerinde faiz kazanmak için Banker Joe’dan yararlanabilirler.

Tarih: 21 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

CTSI Şimdi Avalanche Köprülü!

CTSI’nin artık sarmalanmış bir token olarak Avalanche blok zincirinde (AVAX) olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. CTSI, varlıkları heterojen Katman-1 ve Katman-2 platformları arasında köprülemek için güvenilir bir protokol olan AnySwap aracılığıyla Avalanche’da etkinleştirildi.

Tarih: 20 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/cartesi

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira Network” NFT Drop İçin Hazırlanıyor!

Avalanche ağı üzerine inşa edilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta NFT drop sürecine hazırlandığını duyurdu. Henüz daha konsept tanıtımlarını duyurmuş olan Kaira Network, uzun süreli bir yol haritasına sahip olmasından ötürü, Avalanche takipçilerinin oldukça dikkatini çekmiş durumda.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

KriptoLevent (@KriptoLevent)

KritoLevent bu hafta AVAX analizinde, bir trend olduğunu ve şu an fiyatın bu trend üzerinde hareket ettiğini bizlere belirtmiş. Fiyat 63$ seviyesinin altına inmeden bir sorun gözükmüyor gibi duruyor.  Yükseliş devam eder ise sırasıyla 79$ – 98$ seviyelerine hızlıca gidebilir. Nihai hedefin 128$ olduğunu grafikte göstermiş. Fiyat dirençlere geldiğinde yapacak hareketleri takip etmekte fayda var.

Ersel Karaduman (@ersel_karaduman)

Ersel_karaduman bu hafta AVAX analizinde, elmas formasyonunun oluştuğunu ve artık sıkışacak yerinin kalmadığını buna istinaden pozisyon alınabileceğini grafikte göstermiş istemiş. Formasyon hedefi gerçekleşirse 128$ seviyesi hedef gibi gözüküyor ve bu yeni ATH anlamına geliyor. Aşağı yönlü kırılım gerçekleşir ise alt destekler test edilebilir.

Zeynep (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta AVAX analizinde, fiyatın direnç bölgesine yaklaştığını göstermek istemiş. 71$ seviyesi fiyatın önündeki ilk direnç. Bu bölgenin kırılımı bizi 77$ seviyesine götürebilir. Oluşabilecek bir düşüş yaşanır ise 55$ seviyesi destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Slogan Bulamadım (@srdrmrtsn)

Srdrmrtsn bu hafta AVAX analizinde, oluşan üçgen yapısı ve düşen trendin hacimli bir şekilde kırıldığını bize grafikte göstermek istemiş. Fiyat yükselmeye devam eder ise 78$ seviyesi hedef ve direnç olarak gözüküyor. Fiyatın trend altına inmediği sürece bir sorun gözükmüyor gibi duruyor.

Ayten (@kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta AVAX analizinde, yükselen trend ve yatay destek olan 62$ seviyesine gelen fiyatın güzel tepki alarak yukarı yönlü hareket ettiğini bize göstermek istemiş. Fiyatın önündeki ilk direnç 68$ seviyesi olarak gözüküyor. Fiyat 62$ altına inmediği sürece yükseliş devam edebilir. Altında yapılacak kapanışlar fiyatı daha aşağıya çekebilir.

Kripto Hizm (@kriptohizm) 

Kriptohizm bu hafta AVAX analizinde, fiyatın 68$ seviyesinden tepki alarak düşüş yaşadığını göstermiş. Fiyatın önünde ki ilk destek bölgesi 61$ seviyesi gözüküyor. Grafikte belirtilen bir trend mevcut. Bu destek bölgesi kırılır ise trend temasından sonra tepki alabilir. Hedefin 75$ olduğunu bizlere iletmiş. Bu bölgenin üzerinde kapanışlar hızlı bir şekilde tırmanış yaratabilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Avaxtr İle Markr.io Gelen Yeni Özellikleri Hakkında

Avaxtr bu paylaşımında, bizleri Markr.io’ya gelen yeni özellikler üzerine bilgilendirmiş. Bu özellikler ile birden fazla cüzdanı tek bir profilde aynı anda kontrol edilebilecek. Seviye sistemlerinin de güncellenmesi ile geçmişteki kullanıcılara daha fazla deneyim puanları verilebilecek.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, tek bir noktadan işlem yapılabilen platform: ROCO Finance!

6.1. ROCO Finance

Bir Türk girişimi olan Roco Finance; gamefi projesi geliştirmek isteyen tüm projelere blockchain teknolojisi altyapısı sağlayan destekleyici bir şirkettir. ROCO Finance, blok zincir üzerinde; “oyun geliştiricilerine, içerik oluşturucularına ve oyuncu topluluklarına blok zincir hizmeti sağlayan, merkeziyetsiz bir GAMEFI platformu” vizyonuna sahiptir. Şu anda “Rise Online” isimli ilk oyunu ile birlikte, global pazarda da, blockchain üzerine teknolojik bir hizmet sağlama hedefindedir.

 

ROCO Finance’ın sunmuş olduğu bazı avantajlar şu şekildedir;

Çok hızlı işlemleri, daha ucuz maliyetler ile yapmak,
Oyun dışarısında yer alan tüm öğelerin, daha ucuz ücretler ile depolayabilmek,
Kolay ve güvenilir bir ticaret imkanı.

6.2. ROCO Token Kullanım Alanları 

Roco Token, Roco Finance’in kendi oyun ekosisteminde ve ortak oyunlarında kullanılmak üzere AVAX ağı üzerinde geliştirilmiş bir kripto varlıktır. Roco’nun temel amacı, blockchain ağı üzerinden oyun geliştiricilere, içerik oluşturuculara ve oyuncu topluluklarına hizmet sunmaktır.

6.2.1 Token Metrikleri 

Simge türü: ERC-20.
Simge adı: ROCO.
Sözleşme Adresi: 0xb2a85C5ECea99187A977aC34303b80AcbDdFa208
Toplam arz: 100.000.000.
İlk dolaşımdaki piyasa değeri: 1,032,000$(0,12USDT/ROCO.
İlk dolaşımdaki arz: 8.600.000 ROCO.

6.2.2 Token Sale Süreci

 

6.3. Yol Haritası

2021 

 • Halka açık token satışı,
 • Roco Stake, havuzlarının lansmanı,
 • Roco Starter, lansmanı,
 • Rocco NFT Pazarı 1.0 Versiyon lansmanı,
 • Riseonline’ın Blockchain entegrasyonu,
 • SDK ve API süreçleri,
 • Ödeme ağının geliştirilmesi,
 • Mobil cüzdan geliştirmesi,
 • Riseonline kapalı beta sürümü duyurusu.

2022-1

 • Mobil cüzdan entegrasyonu,
 • Yeni oyun geliştirmek,
 • Oyun geliştiricilerine yeni ortaklıklar.

2022- 2

 • Roco NFT PAzar Alfa Versiyon lansmanı.

2022-3

 • Çok zincirli çapraz platform geliştirmek.

2022-4

 • Yeni oyun 1.0 Versiyon lansmanı.

 

 

Web Site: https://roco.finance/
Twitter: https://twitter.com/rocofinance 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.