Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #7: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #7: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 7. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 12 – 18 Ekim arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yedinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 12 – 18 Ekim tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde düşen bir trend yapısının ve destek seviyesinin sıkıştığını görebilirsiniz. Karar aşamasına doğru yavaş yavaş geliyor. 52 seviyesi kırılmadığı sürece fiyata pozitif bakabiliriz.

Buranın kırılması planları baştan yapmamıza sebep olabilir çünkü kırılım olduğunda 40 seviyesine kadar çekilebilir. Trend kırılır ve yükseliş başlar ise önce 61 sonra 76 seviyelerini test edebilir. Kırılımları takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 40
Ara Destek: 52

Ana Direnç: 76
Ara Direnç: 61

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Avalanche, Dijital Pound’un Gelişimini Desteklemek İçin Kurucu Üye Olarak Gruba Katıldı

Digital Pound Foundation, perşembe günü yaptığı açıklamada; “Birleşik Krallık, fintech ve finansal inovasyonda küresel rekabetteki liderliğini sürdürmek istiyorsa, dijital bir Pound ve dijital para için sağlıklı bir ekosistem yaratması gerekiyor” dedi.

Blockchain tabanlı şirketler Ripple ve Avalanche, dijital UK poundunun oluşturulmasını desteklemek adına gruba katıldı. Avalanche, Dijital Pound’un internet sitesinde ortak üye olarak yer aldı. Avalanche’ı yaratan blockchain yazılım şirketi Ava Labs’ın genel danışmanı Lee Schneider, kaynak üye olarak listeleniyor.

Tarih: 14 Ekim 2021
Kaynak: Markets.businessinsider

Kyber Network, Avalanche Rush Programına Katıldı!

Kyber Network ve Avalanche Foundation, KyberDMM’yi 5,8 milyon ABD Doları Likidite Teşvikleriyle başlatmak için işbirliği yaptı.

Avalanche Foundation ve Kyber, 7 likidite havuzuna dağıtılan 2 aylık bir süre boyunca toplam 5 milyon dolarlık likidite madenciliği teşviki tahsis edeceğini açıkladı. Bunlar 3 milyon dolarlık AVAX ve 2 milyon dolarlık KNC şeklinde olacak. Teşvikler için kesin bir tarih henüz açıklanmadı.

Tarih: 17 Ekim 2021
Kaynak: yoyodex.io

Avalanche Rush, Stake DAO’ya AVAX Teşviklerinde 3 Milyon Dolar Ayırdı!

Avalanche Foundation, tüm Stake DAO Avalanche stratejilerine üç ay boyunca tahsis edilecek Avalanche Rush programından AVAX teşviklerine 3 milyon dolarlık tahsisi onayladı.

Tarih: 18 Ekim 2021
Kaynak: stakedaohq.medium.com

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Verso Finance (VSO), Penguin Finance’in Club Penguin Dapp’inde Yer Alacak

Finansal ürünler ve düzenlenmiş e-cüzdanlar aracılığıyla DeFi toplu kabulü için merkezi olmayan bir pazar olan Verso Finance’in, yaklaşmakta olan Club Penguin dApp aracılığıyla Penguin Finance topluluğuna tokenlar sunacağını duyurdu.

Tarih: 16 Ekim 2021
Kaynak: penguin-finance.medium.com

Avaxrarity Web Sitesi Artık Yayında!

Avalanche’ın favorilerinden biri olan AvaxApes, lansmanın bir parçası olarak dahil edilecek ilk proje olacak. Bu ilk yineleme, favori Avalanche NFT koleksiyonlarınız için canlı filtreler, sıralama, özellik arama ve sahip arama işlevleri sunar. Ayrıca, seçiminizde her bir NFT’nin altında projeye özel istatistikler ve bir sıralama puanı bulacaksınız. Bu sürümün henüz mobil cihazlarda desteklenmediğini, ancak üzerinde çalıştığımızı unutmayın!

Tarih: 17 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/@AvaxRarity

Risq Protokolü, $RISQ’yi Polygon Ve Avalanche Ağlarına Köprülemek İçin Anyswap İle Ortaklık Kurdu

Bu, Defi risk ve varlık yönetiminde lider olma hedeflerinde önemli bir adımdır. Bu önemli adım, Risq Protocol OptionsDesk’i BSC, Polygon ve Avalanche’da daha sonra eklenecek ek ağlarla birlikte kullanılabilen çok zincirli bir Dapp yapma çalışmalarını tamamlamalarına olanak sağlayacaktır.

Tarih: 18 Ekim 2021
Kaynak:smartliquidity.info

Pangolin, Otomatik İşlemler Eklemek İçin Autonomy Network İle Ortaklık Kuruyor

Pangolin, Autonomy Network ile ortaklığını duyurmaktan heyecan duyuyor. Autonomy Network, Dapp’leri otonom hale getirmek için bir platformdur ve kullanıcıların koşullu otomasyon eklemesine olanak tanır.

Autonomy Network şu özellikleri sunar: Otomatik Kayıp Önleme, Limit Emirleri, Geçici Kayıp Koruması ve Yinelenen Ödemeler. Pangolin, bu özellikleri doğrudan Pangolin uygulamasının kendisine getirmek için Autonomy Network platformundan yararlanmayı planlıyor.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: pangolindex.medium.com

Pangolin İçin Sigorta Artık Nexus Mutual’da Mevcut

Pangolin, sigortanın artık Nexus Mutual aracılığıyla sunulduğunu duyurmaktan heyecan duyuyor. Nexus Mutual, sigortaya ve blok zincirine dayalı karşılıklı bir platforma insan gücüyle çalışan bir alternatiftir.

Nexus Mutual platformu, kullanıcıların akıllı sözleşmeler ve DeFi kullanma risklerine karşı kullanıcıları koruyan “kapsam” veya sigorta satın almalarına olanak tanır. Sigorta satın almak için: Kullanıcılar Nexus Mutual uygulamasına bağlanabilir, satın almak istedikleri ürünü seçebilir.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: pangolindex.medium.com

Yield Yak, Yak Rush: Banker Joe Edition’ı Sunuyor

Yield Yak tarihinde ilk kez, YY’deki yeni Banker Joe stratejilerinin kullanıcılarının bileşik ödüllerin yanı sıra Mini Yak kazanmalarını sağlayan Yak Rush: Banker Joe Edition’ı sunuyor.

Yeni Banker Joe stratejileri, Banker Joe (Trader Joe’nun borç verme piyasaları) için tek tıkla kaldıraçlı farm sunuyor. Bu stratejiler, tek varlıklı mevduatlarınızı optimize eder, getirilerinizi otomatik olarak birleştirir ve size zaman kazandırır.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: yieldyak.medium.com

Pangolin, Çok Zincirli Bir DEX Toplayıcı Olan Rubic İle Ortak Oldu

Pangolin, çok zincirli bir DEX toplayıcısı olan Rubic ile bir ortaklığını duyurdu. Kullanıcılar, 150’den fazla jeton takas etmek ve takasları 100’den fazla yeni jeton çifti ile tamamlamak için Rubic’in Pangolin ile entegrasyonunu kullanabilecekler.

Tarih: 14 Ekim 2021
Kaynak: pangolindex.medium.com

Snowball, Banker Joe Üzerine Borç Verme Stratejilerini Destekliyor

Snowball’un Banker Joe için stratejileri, birleştirmenin ötesine geçiyor. Snowball artık Banker Joe’nun yeni borç verme hizmetleri için birleştirme ve katlama stratejilerini destekliyor.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: medium.com/snowball-finance

Dexible V1.1 Başlatıldı! Polygon Ve Avalanche Entegrasyonu

Algoritmik bir ticaret uygulaması olan Dexible, Avalanche’ı entegre ettiğini duyurdu. Dexible’ın bu yeni sürümü, hem Polygon L2 hem de Avalanche ağını tanıtıyor; yani, Ethereum, Polygon ve Avalanche’da gözetimsiz algoritmik siparişleri yürütebilir veya SDK aracılığıyla programatik siparişler gönderebilirsiniz.

Tarih: 15 Ekim 2021
Kaynak:medium.com/dexible

Polygon’da Bir Opsiyon Ticareti Uygulaması Olan Binary Cat, Avalanche’a Taşınacağını Duyurdu

Geleneksel bahis pazarlarına göre piyasadaki en iyi performans ve performans oranına sahip olabilmek için Binary Cat, Polygon Network’ten Avalanche blockchain ağına geçtiğini duyurdu.

Tarih: 16 Ekim 2021
Kaynak:medium.com

TaleCraft’ın ilk craft oyununu Avalanche ekosistemine getirdiğini duyurdu. 4 ana element kartı ile çeşitli el sanatları yaparak NFT basıp bu kartları piyasada satabileceğiniz bir kart oyunudur. Oyunda rastgele sandık açılışını güçlendirmek için Avalanche ana ağında Chainlink Doğrulanabilir Rastgele İşlevi (VRF) entegre edildi.

Tarih: 17 Ekim 2021
Kaynak: smartliquidity.info

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

finansalTRader (@kalfore34)

Kalfore34 bu hafta AVAX analizinde, sağlam ve kırılması zor bir destek olan 51 seviyesinden güzel alabileceğini ve buradan yukarı doğru gidebileceğini göstermiş. Unutmayın destekler ve dirençler kırılmak için vardır. Grafikte belirtilen yeşil bölgenin altına düşmediği sürece sorun gözükmüyor gibi. Düşen trend seviyesi olan 64 seviyesine kadar yükseliş gelebilir.

Apranax (@Caglar_KACAR_)

Caglar_KACAR bu hafta AVAX analizinde, destek bölgesinin hacimli ve sert kırılımından sonra 58 seviyelerinden işleme girdiğini bizlerle paylaşmış. Aynı zamanda grafikte düşen bir trend yapısının da kırılımı mevcut gibi.

Hocamızın belirlediği hedef 66 noktası gözüküyor. Bu bölgeye kadar yükseliş hareketi gösterebilir. 58 seviyesinin altına inerse alt destekleri test edebilir.

İrfan (Ragnar) (@ragnarthesurfer)

Ragnarthesurfer bu hafta AVAX analizinde 52 seviyesinde bulunan destek seviyesinden yukarı yönlü takip aldığını bizlere göstermiş. 56 seviyelerinde bulunan pivot bölgeyi grafikte görebiliyoruz. Bu bölgenin kırımı önemli gözüküyor. Burasının kırılması 66 seviyesine sert bir hareketle bizi götürebilir. Fiyat 52 altına inerse üzerine tekrar düşünülmesi gerekebilir.

Borsa Persona (@BorsaPersona)

BorsaPersone bu hafta AVAX analizinde, çok eski zamanlardan gelen bir yükselen trend yapısının olduğunu ve fiyatın şu an bu bölgeye yakın olduğunu göstermiş. Bu bölgenin kırılması demek fiyatı 49 seviyelerine geri çekebilir.

Destek alır ve yükselirse 60 seviyesini test edebilir. Şu an karar bölgesinde demek doğru olur. Sıkı takip etmekte fayda var.

CryptoBatu (@cryptosbatu)

Cryptosbatu bu hafta AVAX/BTC ve AVAX/USDT analizinde, çok yukarılardan gelen bir alçalan trend yapısının hacimli ve sert bir şekilde kırıldığını grafikte bize net şekilde gösteriyor. Kendisinin de pozisyon aldığını belirttiğine göre yukarı yönlü bir hareket başlangıcı beklemek yanlış olmaz.

Fiyat 9814 seviyesinde bir direnç ile karşılaşabilir. Buranın kırılması ile hareket daha da hızlanacaktır. Trend altına düşmediği sürece pozitif olarak bakabilir. USDT paritesinde 56 haftalık açılış bölgesi altına düşmediği sürece pozitif bakabiliriz.

BSC TRADER (@bsc_trader)

Bsc_trader bu hafta AVAX analizinde, bir kanal yapısı mevcut gibi gözüküyor. Bu kanalın şu anda desteğinde bulunan fiyat eğer burada tutunmayı başarır ise hareket kanal içerisinde devam edecek ve yükseliş yönlü hareket edecektir. 65 seviyesi kırılması durumunda grafikte belirtilen üst dirençleri test etmesi olası…

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

@tervelix ile OH Finance’ın AvalaunchApp IDO’su Üzerine

Tervelix bu paylaşımında, OH Finance’ın AvalaunchApp IDO’su hakkında bilgiler vermiş. Yayınlamış olduğu bu flood’da: lending uygulamaları arasına yatırdığınız parayı en optimize şekilde dolaştırıp APY oranını maksimize edilmesinden ve kazancın arttırılmasına kadar çeşitli birçok bilgiye yer vermiş.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, tek bir noktadan işlem yapılabilen platform: Trader Joe!

6.1. Trader Joe

Cryptofish ve 0murloc isimli iki kurucu ortak tarafından geliştirilen Trader Joe, merkezi olmayan borsa için, tek noktadan işlem yapılabilen bir platform olma vizyonuna sahiptir.

3 Temmuz 2021 tarihinde işlemlerine başlayan proje; Hızlı, güvenli gelişim sürecine sahip, yenilikçi ve farklı bir bakış açısı ile Avalanche topluluğuna öncelik veriyor olmak, ana değerleri arasındadır. Şu anda 22 milyon $ değere sahiptir.

6.2. Trader Joe’nun Yol Haritası

Trader Joe, ilk aşamada (Temmuz 2021) kullanıcılarına şu hizmetleri sunmaktadır.

  • Özel tasarlanmış, kullanıcı dostu arayüzü,
  • Mum grafikleri,
  • Tek tıkla Pangolin ile enterre olabilme,
  • Tokenler arasında kolayca geçiş yapabilme,
  • Çift yönlü farm sistemi.

Yol haritalarının ikinci aşamasında (Ağustos 2021) ise, şu özellikleri barındırmak;

  • Tokenler arasında borç verme/alma,
  • Kaldıraçlı işlem yapabilme,
  • Kredi stratejileri için yield farming optimizasyonları.

Son olarak (Eylül 2021) projelerine dahil etmek istedikleri konular ise şu şekildedir.

  • Limit emirleri,
  • Opsiyon ve vadeli işlemler.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.