Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #6: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #6: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 6. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 5 – 11 Ekim arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin altıncı sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu ürün için 5 – 11 EkimX’ın fiyatı analiz durumu, bu durumların genel olarak anlaşılmadığı, mandıra gibi sinyaller alıcıları “bir yorum ile başvuruda bulunur.

Bu hafta AVAX analizinde 52 içinde bulunan güçlü destek bölge ” fitil atarak üzerinde durdurmayı başardı. Bura’yı mumyalanabilirı yapmayacağının gidişatı hakkında bakabilirsiniz. Fiyatta oluşan trend yapısı da mevcut. Fiyat sıkışıyor gibi duruyor. Kırılımlı ise 80 geç kalınız.

Ana Destek : 40
Ara Destek : 52

Ana Direnç : 79

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Penguin Finance’a Club Penguin Özelliği Geliyor

Nets üzerinde $PEFI stake ederek elde ettiğiniz $iPEFI’yı Club Penguin’de stake ederek Avalanche üzerindeki projelerin tokenlarını ücretsiz kazanılabilecek.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: Avaxtr

Canary Exchange’de MOVR-AVAX Havuzu!

Canary diğer ağlardan likidite getirmek için RelayChain Bridge entegre ediyor. RelayChain şu anda Ethereum, Polygon, Binance Smart Chain, Avalanche, Huobi ECO Chain ve birkaç ağ arasındaki köprüleri desteklemektedir.

Canary borsasındaki likidite havuzu sayesinde, artık Moonriver’dan Avalanche’a AVAX veya MOVR ile köprü kurabilecek.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak: Relay Chain Medium

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

D’CENT Cüzdan Artık Avalanche Network İle Entegre

D’Cent Cüzdanı, EVM uyumlu bir blockchain ağ platformu olan Avalanche Network’ün geliştirilmesinin arkasındaki ekip olan Ava Labs ile bir ortaklık duyurdu.

Kullanıcılar, D’CENT Cüzdan’da Avalanche’ın yerel para birimi AVAX’ı ve “ AVAX-ERC20 ” olarak işaretlenmiş tüm Avalanche tabanlı jetonları güvenli bir şekilde saklayabilecek.

 Tarih: 6 Ekim 2021
Kaynak: D’Cent Medium

InsurAce.io, Sigorta Protokolü Artık Avalanche’da

InsurAce.io, Avalanche ana ağını başlattığımızı duyurdu. Avalanche ekosisteminde lider sigorta protokolü olmayı, projelerin güvenliğine ve Avalanche kullanıcılarının korunmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Tarih: 6 Ekim 2021
Kaynak: Insurace.io

Avalanche C-Chain, Mosaic PoC’ye Entegre

Composable, Avalanche’ın ölçeklendirme çözümünü entegre ettiğini duyurdu. Bu ekleme, kullanıcılara neredeyse anında birleştirilmiş çözümlerden herhangi biri arasında aktarım yapma erişimi sağlayacaktır.

Tarih: 6 Ekim 2021
Kaynak: Composablefi Medium

DeFi Yield Protokolü, Avalanche’da DYP Token Likiditesini Artırmak İçin KyberDMM İle Ortaklık Yapıyor

Önde gelen Yield Farming platformu DeFi Yield Protocol (DYP), Avalanche blok zincirinde DYP token likiditesini artırmak için KyberDMM ile işbirliği yaptı. Ortaklığın bir parçası, likidite madenciliği ödülleri olarak 300.000 dolar değerinde DYP ve KNC jetonları sunuldu.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Yield Yak, Aave’nin Avalanche Pazarları İçin Tek Tıkla Leveraged Farming Stratejileri Sunuyor

Yield Yak, artık Aave’nin Avalanche pazarları için tek tıkla Leveraged Farming stratejileri sunuyor. Bu stratejiler, tek varlıklı mevduatlarınızı optimize eder, getirilerinizi otomatik olarak birleştirir ve size zaman kazandırır.

Aave stratejileri artık tüm desteklenen varlıklar için Yield Yak’ta mevcuttur: AVAX, WETH, WBTC, DAI, USDC, USDT ve AAVE.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: Yieldyak Medium

Avalanche’ın Ekosistem Büyümesini Hızlandıracak Olan Yeni Proje Colony

Colony, Avalanche’ın ekosistem büyümesini artırmak için bir DAO’ya dönüşen topluluk odaklı bir fondur.

Colony, erken aşama projelerinde Avalanche içinde sermaye dağıtacak, DeFi protokollerine likidite sağlayacak, en iyi Avalanche projelerinde bir Endeks tutacak ve yığınlama yetenekleri aracılığıyla ağları doğrulayacaktır.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: Colonylab Medium

KUU Finance Tasfiye Programını Durduruyor

KUU ekibi proje için sürdürülebilir bir iş modeli üzerinde çalışırken tasfiye programını süresiz olarak duraklatacak.

Avalanche’ın hızlı kesinliği ve düşük işlem maliyetleri, KUU havuzlarının etkisini ortadan kaldıran rekabetçi ve verimli tasfiye ağı için önemli neden olmuştur. Bu nedenle ekip, KUU tasfiye programının süresiz olarak askıya alınması gerektiği sonucuna varmıştır.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: Kuu Finance Medium

Chicago’da Kanye West Duvar Resmini Yapan Sanatçı, Avalanche’da NFT Olarak Satacak

Chicago’da Amerikalı rapçi Kanye West’in duvar resmini çizen sanatçı Jason Peterson, sanat eserini Avalanche blok zincirinde bir NFT olarak satıyor. NFT başlangıcı Kalao ve Avalanche’ın arkasındaki geliştirme ekibi olan Ava Labs tarafından geliştirilen YesProbablyNothing.com adlı yeni bir pazarda satılacak.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak:The Block Crypto

Insurace.io Ve Pangolin Stratejik Ortaklığı

Insurace.io, kullanıcıların varlıklarını akıllı sözleşme saldırılarına ve hatalarına karşı korumalarını sağlamak için Avalanche üzerinde çalışan Pangolin ile bir ortaklık gerçekleştirdi.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak: Insurace.io

4. Trader’lardan Başarılının Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından gönderilen, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri taşınma!

Hayal_et (@Hayalet5206)

Hayalet5206 hafta sonu AVAX yükselende yükselen bir trendü ve trendden gelişebilir. Fiyatının 72’de bulunuyor. Trend kırılır ise hareket aşağı doğru hızlanabilir. yer 50 aşağı olarak canınızı sıkmak.

Kripto Kralı (@Kripto_Poyraz)

Kripto_Poyraz bu hafta AVAX analizinde yapısal yapısınu belirtmiş. 58 seviyesi güzel bir şekilde aşağıda. Bu destek aşağı yönlü olarak kırılırsa hızlanabilir. Yukarı eğik yukarı kırlarda ise 64 sahilde olarak görülüyor. burada da 68 canı kırılır.

Fatih D. (@1fatihduram)

1fatihduran bu hafta AVAX analizinde devam ederken 50 önünde ilk destek olarak. Bu bölge daha daılır ise öfke alt destekleri test kırabilir. Bu bölge 42 yavrusu. 50 Aylık tepkin alırsa önümüzdeki ilk gün61 olarak. Kırılımlara dikkat fayda var.

Rockerfeller (@rockerfellerxau)

Rockerfellerau bu hafta AVAX’de yükselen bir trendin bulunduğu bölgede bölgelerini belirtmiş. Fiyat 55 gözde olmadığında bir gözükmüyor gibi duruyor. Trend aşağı yönlü kırılırsa daha sert deneyimler yaşanabilir. Yükseliş başlar ve devam eder 72 seviye satış bölgesi olarak belirtmiş.

KayıpAdisyon.com (@kayipadisyon)

Kayipad hafta sonu AVAX yükselende trend bu gelişmeyi sağlar . Aynı zamanda bir OBO formasyonu yapmak gibi zaman de duruyor. OBO yapar trend kır ise sertleşebilir ve 35 seviyesi gözükebilir. 50 yüksek seviyeli bir bölgeden gelmeyeceğine karşı hazırlıklı bir şekilde yaklaşma ihtimaliniz var.

Kripto Selçuk (@kriptoselcuk_)

Kriptoselcuk_ bu hafta AVAX analizinde 50-55 seviyeleri arası güzel bir destek olduğunu ve buraya doğru düşen trend ile sıkışan bir fiyat olduğunu bize hayal etmişş. 50 adet kadar çekilirken görülen tepki ile kırarsa 60-65-75 fiyatlarıyla ilgili olarak.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Çığ özelinde en eğitici ve bilgilendirici donanımlar!

@mesutgulecen ve Avalanche Ağı Üzerindeki Projeler Hakkında

Mesut, yayınlamış olduğu bu paylaşımda yer gösterici ile 1 büyüme 335 projesi Çığ üzerinde AVAX ekosisteminin bir parçası bahsetmiş. Bizler de ekosistemin gün geçtikçe merakla takip etmekteyiz.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu Avalanche altyapılı bir borsa: Pangolin!

6.1. Pangolin Proje Tanıtımı

İlk geliştirme çalışması Ava Labs tarafından aracılığıyla Pangolin, ağı üzerinde yer alan merkeziyetsiz bir borsadır. Aynı zamanda Pangolin, Uniswap ile aynı otomatikleştirilmiş piyasa oluşturma modeli: “AMM (Automated Market Maker)”.

Kullanıcılarına; hızlı, kolay, ve kullanım kolaylığı sağlayan kullanışlı seçenekler, genel kullanım imkanları, genel kullanım imkanlarından bir tanesi olan Pangolin, kullanıcılardan gelen kullanıcıdan en üst düzeyde faydalanmak için en iyi ticari fırsat fırsatlarından yararlanır.

Pangolin üzerinden yapılacak satış iste’yebilecek, platformun yerel token ile Ethereum ve Avalanche üzerinde tüm tokenlarla ticaretlerini gerçekleştirecek.

6.2. Tamamen Odaklı Token: PNG Topluluk

Pangolin, projedeki araçlara fayda ve iyileştirme daha da iyi bir şekilde için kendi yönetişim olan PNG’yi bir token modelini adil hayata yönelik. Tamamlanan bölümler olan PNG belirteçlerinin bölümleri için tamamlanmıştır. Proje kullanıcılarını öne çıkarır.

Token ise; ilk dört yıl için 256 milyonken’dan, dört yıllık bir yarıya olacak sistemdir. Likidite madencilerine göre tokenler; günde yaklaşık olarak 175.342 adet PNG dağıtılacaktır.

Topluluk Projelerine Destek

Kripto paraların, yeni bir dünyanın ve ekonominin inşa edilmesinde büyük rol oynayacağına inanan ve destekleyen Luna DAO, Türk topluluğun katılımına açıldı!

Topluluk odaklı bir platform olarak topluluğa hitap eden her projeyi destekliyoruz ve Luna DAO’ya bu serüveninde başarılar diliyoruz.

“Topluluk için topluluk ile beraber yarat!”

Detaylı bilgi için: lunadao.substack.com

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.