Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #5: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #5: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 5. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 28 Eylül – 4 Ekim arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin beşinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 28 Eylül – 4 Ekim tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

AVAX analizinde yükselen bir trend yapısı oluşuyor. Fiyat trend üzerinde kaldığı sürece yükseliş yönlü düşünebiliriz. 79 seviyesini görerek biraz çekilme yaşamış ve şu an direnç noktası olarak gözüküyor. Buranın kırılması fiyatı yükselişe tekrar geçirebilir. 60 destek seviyesi kırıldığında düşüş hızlanarak 43 seviyesi test edilebilir.

Ana Destek : 43
Ara Destek : 60

Ana Direnç : 79

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Coinbase Ve Coinbase Pro’da Avalanche (AVAX) Listelendi

Coinbase ve Coinbase Pro artık Avalanche Token’ı (AVAX) destekliyor. Bugünden itibaren Avalanche (AVAX), Coinbase.com’da ve Coinbase Android ve iOS uygulamalarında kullanılabilir.

Coinbase müşterileri, burada her varlık sayfasında belirtilen belirli istisnalar dışında, artık Coinbase’in desteklediği çoğu bölgede AVAX ticareti yapabilir, gönderebilir, alabilir veya depolayabilir. Bu varlıklar için alım satım da Coinbase Pro’da desteklenmektedir.

Tarih: 29 Eylül 2021
Kaynak: blog.coinbase.com

Ethereum, Solana ve Avalanche Fiyatlarında Düşüş Yaşanıyor

CoinGecko’dan alınan verilere göre, kripto para piyasası son 24 saatte %4’ten fazla değer kaybetti. Kripto piyasasından toplamda 73 milyar Dolardan fazla varlık silinmiş durumda.

Tarih: 29 Eylül 2021
Kaynak: Limenya

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

AVAX Ekosisteminde Yeni Bir Sigorta Projesi!

Insurace.io, Avalanche ekosisteminde lider sigorta protokolü olmayı, projelerin güvenliğini ve Avalanche kullanıcılarının korunmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Tarih: 4 Ekim 2021
Kaynak: Wind_Crypto

Trader Joe, 20 Milyon Dolara Kadar Bir Teşvik Programıyla Avalanche Rush’a Girdi

Trader Joe, toplam 20 milyon $’a varan teşvik programlarıyla Avalanche Rush Programına resmen katıldı. Program, Avalanche Foundation’dan 10 milyon $ AVAX ve Trader Joe’dan 10 milyon $ JOE içerecek.

Tarih: 30 Eylül 2021
Kaynak: medium.com/avalancheavax

BENQI Avalanche Rush İçin 4 Milyon Dolarlık 2. Aşama Programını Duyurdu

BENQI, devam eden Avalanche Rush girişimimizin ikinci aşamasının lansmanını duyurdu. İlk aşama, genel olarak Avalanche ekosistemi ve özellikle BENQI’nin kredi piyasası için büyük bir başarı olmuştur. Protokol, toplam 14.000’e yakın kullanıcıyla, 1 milyar doların üzerinde borçlanma, 2,8 milyar dolarlık arz değeriyle zirveye ulaştı.

Tarih: 4 Ekim 2021
Kaynak: benqifinance.medium.com

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

Can Özsüer (@canozsuerx)

Canozsuerx bu hafta AVAX analizinde 60 seviyesinin önemli destek bölgesi olduğunu grafikte belirtmiş. Fiyat ayrıca düşen bir trend oluşturmuş gibi duruyor. Kırılımda yükseliş hızlanabilir. Burada hedef 73 seviye civarı gözüküyor. 60 seviyesi aşağı yönlü kırılır ise 56 seviyesini test edebilir.

CryptOmeR (@CryptOmeRr)

CryptOmeRr bu hafta AVAX analizinde bir kanal oluştuğunu ve fiyatın kanal içinde hareket ettiğini bizlere aktarmış. 41 seviyesi şu an güzel destek olarak gözüküyor. Grafiğe göre önünde direnç seviyesi gözükmüyor. Bu sebepten yükseliş devam edebilir.

Anka_analiz (@anka_analiz)

Anka_analiz bu hafta AVAX analizinde çanak – kulp formasyonu olduğunu belirtmiş. 59 seviyesi önemli direnç bölgesi gözüküyor ve burası kırılıp devam etmiş. Fiyatın grafikte belirtilen hedefi 108 seviyesi gözüküyor. 59 seviyesinin altına düşmediği sürece yükselişe devam edebilir.

TrendLine (@trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta AVAX analizinde 60 seviyesinin önemli direnç olduğunu göstermiş. 76 seviyesinden red yiyerek bir şekilde yaşamış. Fiyatın 60 seviyesine düşmediği sürece tekrar yukarı yönlenebileceğini ama 60 kırılır ise alt kısımları tekrar test edebilir.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta AVAX analizinde fibonacci seviyelerine göre 1.618 seviyesi 65 seviyeleri gözüküyor. Hepimizin bildiği üzere fibonacci araçları güzel destek dirençler olarak çalışıyor. Yükseliş devam eder ise 99 seviyesi hedef olarak grafikte belirtilmiş. 60 kırılmasından sonra fiyatın altları görmesi olası duruyor.

GANN FAN (@gannfans)

Gannfans bu hafta AVAX analizinde 69 seviyesi üzerinde günlük kapanış yaptığında fiyatın rahatlayacağını 71 seviyesi aşılır ise yükselişin hızlanabileceğini bizlere göstermiş. Fiyat düşüş yaşar ise 58 seviyesi önemli destek olarak görünüyor.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

@mesutgulecen ve AVAX Ekosisteminin Güvenliği Üzerine

Mesut, bu paylaşımında Avalanche’nin bilinirliğinin üzerine, AVAX ekosistemine karşı güvenlik önlemlerini almanın önemini vurgulayarak bilgilendirici bir flood yayınlamış. Mesut’un bu paylaşımı piyasaya yeni giren yatırımcılar için kılavuz niteliği taşımaktadır.

@anymantr ve Amaury Sechet’in Soru Cevap Etkinliğinden Kesitler

Anyman, bu paylaşımında XEC Kurucularından Amaury Sechet’in Kore topluluğuna yaptığı soru cevap etkinliğini Türkçeleştirerek Sechet’in bilgilendirici açıklamalarına yer vermiş.

Amaury Sechet bu etkinlikte “Avalanche açısından XEC ve AVAX’taki temel farklar nelerdir?” gibi merak edilen birçok soruyu cevaplamış.

@tervelix ve Avalanche’da Yayınlanacak NFT Projeleri Hakkında

@tervelix, bu paylaşımında yakın zamanda Avalanche üzerinden yayınlanacak NFT projesi hakkında öznel yorumlara yer vermiş. Bu paylaşımın ardından heyecanlandıran yeni projelerin kapıda olduğunu söylemeden edemeyeceğiz.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu Avalanche altyapılı bir coin: Chihuahuax!

6.1. Chihuahuax Proje Tanıtımı (Sponsorlu)

Chihuahuax Finance, Avalanche ağı üstünde inşa edilmiş meme (internet geyiği) kültürüyle harmanlanmış merkeziyetsiz bir finans yapısıdır. İleriki hedefleri DEX ve NFT alanında bir marketplace oluşturmaktır.

$CHIHUA Token projenin yerel tokenıdır. Diğer meme tokenları gibi yüksek arzla güçlü bir topluluk yapısı oluşturmayı hedefliyorlar. Tokenın arzı 88 888 888 888 888 adettir.

Chihua token üzerinde yapılan her işlemden %5 kesinti oluşuyor. Bu kesinti elinde tokenı tutanlara USDT olarak aktarılıyor. Ayrıca her bir işlemde token yakılarak arz miktarı azaltılıyor.

6.2. Chihuahuax NFT Koleksiyon Satışı

Chihuahuax projesi 6 Ekim’de NFT satışı gerçekleşiyor. Bu satışta kullanıcılar 6000 adet NFT satın alacaklar.

NFT satış ücreti 1.5 Avax olacak. Fakat proje ekibi elinde 5000000000 adet token tutanlara 1 avax üzerinden mint etme şansı tanıyor. Aynı zamanda token tutan kişilere toplu alımlarda indirim de uygulanıyor.

NFT satışı sonrası elde edilen gelirin %20’si ile yerel tokenlarına buy back yapılacak. Böylece satış gelirlerinin bir kısmı tokena yatırım için kullanılmış olacak.

NFT satışı Avalanche ağındaki en büyük marketlerden biri olan Kalao marketten gerçekleşecek. Koleksiyon satışı tamamlandıktan sonra dileyenler NFTrade üzerinden de satabilecekler. Satışlar sırasında %5 oranındaki feeler bir önceki minerlara iade edilecek.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.