Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #4: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #4: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 4. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 21 – 27 Eylül arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 21 – 27 Eylültarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

AVAXUSDT-2021-09-28-13-37-33

Avax geçtiğimiz hafta tekrardan mor yükselen trendini devam ettirmeye başlamış ve 75 dolardaki direncinin üstünde 4 saatlik bir kapanış yaparak yeni bir trend oluşturmaya başlayacaktı. Fakat Bitcoin tarafında tekrardan fudların gelmesi ve genel marketin düşüşüyle burada tutunamadı. Böylece fiyat 66 dolardaki desteğine kadar geriledi.

Mor yükselen trend de böylece kırılmış oldu. Yükseliş senaryosu için tekrardan bu trende girmesi ve direncini tekrardan kırması gerekiyor. 66 doların altında bir kaç dört saatlik mum kapatılırsa fiyatın önceki destek olan 56 dolara kadar gerilemesi de olası gözüküyor.

Ana Destek: 56 dolar
Ara Destek: 66 dolar

Ana Direnç: 75 dolar
Ara Direnç: Mor yükselen trend çizgisi

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Avalanche (Avax) Fiyatı Yüzde 30 Arttı

Avalanche (AVAX) fiyatı, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşe rağmen çok ani bir yükseliş yaşadı. Avalanche üzerindeki toplam kilitli değer (TVL) miktarı yalnızca bir ay içerisine 680 milyon dolardan 2.79 milyar dolara kadar yükseldi. %310.3’lük bu yükseliş ile birlikte Avalanche, dünyanın en büyük altıncı DeFi Blockchain’i haline geldi.

Buna ek olarak AVAX fiyatı da aylık bazda yaklaşık olarak %113.62 yükseldi. AVAX yatırımcıları, yatırımları konusunda daha dikkatli davranmaya başladı ve bu durum son zamanlarda olması gerekenden daha yükseğe çıktı.

Tarih: 23 Eylül 2021
Kaynak: Limenya.com

Avax Artık NASH’de Mevcut

NASH, Avalanche C-chain ile entegre olduklarını duyurdu. NASH, dijital finans alanı için altyapı olarak blockchain kullanan bir Fintech şirketidir.

Tarih: 27 Eylül 2021
Kaynak: smartliquidity.info

İmtoken Artık EVM Entegrasyonu Aracılığıyla Avalanche İçin Tam Destek Sunduğunu Duyurdu

Gözetimsiz iOS ve Android cüzdanı, kullanıcıların Avalanche’da Uygulamaları deneyimlemelerine, varlıklarını işlemelerine ve portföylerini tek bir yerde tanımlamalarına olanak tanıyor.

Avalanche, ekosistemde daha fazla DApp’i güçlendirmek için #RUSH kampanyasını başlatıyor ve Avalanche platformunda merkezi olmayan finans uygulamalarını dağıtmayı amaçlayan Avalanche Foundation’dan madencilik hibesi ve airdrop programı için bir teşvik veriyor. Böylece, program onları Avalanche’a getirmeyi planladığı için kullanıcılar Aave ve Curve gibi DeFi protokollerini görebilirler.

Tarih: 24 Eylül 2021
Kaynak: smartliquidity.info

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche ekosistemi özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Bitmart, Avalanche Ekosistemini Geliştirmek İçin Avalaunch ile İşbirliği Yapıyor

BitMart Exchange, dünya çapında 5,5 milyondan fazla kullanıcısı olan ve CoinGecko’daki en iyi kripto borsaları arasında yer alan önde gelen bir küresel dijital varlık ticaret platformudur. BitMart, Avalanche teknolojisini ve bunun üzerine inşa edilen ekipleri ileriye taşımak için Avalaunch ile çalışmaya başlayacak.

Tarih: 22 Eylül 2021
Kaynak: smartliquidity.info

OH! Finance, Avalanche Ekosistemine Katılıyor

OH token, Ethereum’a özgü olacak olsa da, operasyonlarının özünü Avalanche Network üzerinde kurmayı planlıyorlar.

Tarih: 26 Eylül 2021
Kaynak: smartliquidity.info

MOVE Network, AVATAR(Avalanche Asia Star Fund) ile Stratejik Yatırım ve İşbirliği Anlaşmasını Duyurdu

MOVE Network, Avalanche (AVAX) ekosisteminde NFT, DeFi, GameFi ve metaverse işlevlerini dağıtmak için AVATAR ile birlikte çalışacak.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: medium.com/move-network

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

Bozy3L (@Bozy3L)

Bozy3L bu hafta AVAX analizinde yükselen kama oluştuğunu ve fiyatın iyice sıkıştığını belirtmiş. Fiyatın 70 – 75 bandından sonra tepki yiyerek düşüş gösterebileceğini belirtmiş. Kama formasyonunun kırılması düşüşü hızlandırabilir. Kırılım yönü önemli.

Yapboz (@yapbozyatirim)

Yapbozyatirim bu hafta AVAX analizinde düşen trend kırılıp sonrasında da retest yapılmış ve yükselişe devam etmiş. Fibonacci seviyeleri güzel destek olarak çalıştığını belirtmiş. Fiyatın 55 seviyesi güzel destek gözüküyor. Buranın altına düşmesi hareketi hızlandırabilir.

Borsa Teknik Analiz (@BorsaAnaliz07)

https://twitter.com/BorsaAnaliz07/status/1440956065609310209

BorsaAnaliz07 bu hafta AVAX analizinde geçen paylaştığı grafik üzerine yaptığı yoruma dahil olarak düşen trend kırılımıve yükselişini göstermiş. Fiyatın 60 dolar kırması hareketi hızlandırabilir diye söylemiş ve fiyatı şu an 80 dolar civarında olduğunu belirtmiş. 60-65 seviyesi güçlü destek bu seviye aşağıya kırılmadıkça yön yukarı gibi duruyor.

Ayten (@kriptoprensesi)

 

Kriptoprensesi bu hafta AVAX analizinde 61.21 seviyesi güçlü bir destek olduğunu belirtmiş. Buna istinaden 66.48 seviyesi üzerinde oluşabilecek her hareket 105 seviyesine kadar yükselişi gerçekleştirebilir. 61.21 seviyesi kırıldığında düşüş hızlanabilir.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta AVAX analizinde fibonacci 1.618 seviyesinin güzel bir destek olduğunu ve 65 seviyesinin üzerinde kalması halinde 99 dolar seviyesi görebileceğini belirtmiş. Bu grafiğe dayanarak 65 doların kırılması çok daha alt fiyatlara götürebilir.

Tuna Kaya & BİDÜNYA YATIRIM (@bidunyayatirim)

Bidunyayatirim bu hafta AVAX analizinde yükselen üçgenin destek ve dirençleri güzel bir şekilde çalıştığını göstermiş. Üçgenin en üst nokta direnci 83 seviyesi gözüküyor. En alt nokta destek seviyesi 66 seviyesi bu seviyelerin kırılımları kırıldığı yöne sert hareketler yapabilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

@mesutgulecen ve Avalanche Ağında Bulunabilecek Metaverse Yorumu

Mesut, bu flood’unda NFT’lerin varacağı nihai noktalardan olan “Metaverse” kavramı hakkında bilgilendirici birçok bilgiye detaylıca yer vermiş.

@Wind_Crypto ve Get Kalao İncelemesi

Wind Crypto, bu paylaşımında, ön satışı AvalaunchApp üzerinden gerçekleştirilecek Get Kalao projesini görseller kullanarak açıklamış.

@muhammetselimfe ve Avalanche Rus Programı Olan Yield Yak Değerlendirmesi

Kaniel Outis, Avalanche Rush Programı Yield Yak’ın açık kaynak DEX Aggregator’ü için $100.000 geliştirici teşviki ve Avalanche hakkında açıklayıcı bilgileri Medium yazısında derlemiş.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu Avalanche altyapılı bir oyun projesi: Kalao!

6. 1. Kalao Proje Tanıtımı

Kalao, Avalanche blok zinciri üzerinde, uygun maliyetli ve kullanımı kolay bir NFT ekosistemi ve pazar yeridir. Bu pazar yeri hem X-Chain hem de C-Chain ağlarını desteklemektedir.

Aynı zamanda Kalao, VR teknolojisi üzerinden NFT’lerinizi 3 Boyutlu olarak görüntüleyebileceğiniz bir galeri oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Kaloa sayesinde; dijital dönüşümün sürdürülebilirliğini sağlayan VR teknolojisinin hızla tanınması hedefleniyor.

Kalao pazar yerinde, 3 ana kategoride işlem yapmak mümkündür, bunlar;

  1. Etkinlik, sergi, konser, spor gibi keyifli ortamlar için, bilet satışını Kalao Marketplace üzerinden kolaylık al-sat yapabilirsiniz.
  2. Lüks markaların, ürün satışları VR teknolojisi ile birleşerek daha cezbedici hale gelmektedir.
  3. Genel ve Özel olacak şekilde iki kategoride sanat galerisi sergileme imkanı.

Kalao pazar yerinde, blockchain uzmanı ya da VR teknolojisi konusunda üst düzey bir bilgiye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Kolay kullanımı sayesinde kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kalao topluluğu, kullanıcılar adına tamamen özgür bir platform kurmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda da her fikrin kendileri adına büyük bir önem arz ettiğini belirtmişlerdir.


Twitter:https://twitter.com/GetKalao
Telegram: https://t.me/kalaoklo
You Tube: https://youtube.com/Kalao-KLO
Web Site: https://www.kalao.io/

Avalanche tarafından desteklenen Kalao, kullanıcılarına daha düşük maliyetlerle zamandan tasarruf ettirecek yenilikçi teknolojiler sunmayı hedeflemektedir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.