Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #26: ZenLedger Avalanche Desteği, WaterFall’un Yeni Para Birimleri, Crabada’dan Yeni Alt Ağ

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #26: ZenLedger Avalanche Desteği, WaterFall’un Yeni Para Birimleri, Crabada’dan Yeni Alt Ağ

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 26. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 22 – 28 Şubat arasındaki Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, ekosistem istatistikleri, yaklaşan etkinlikler, bilgiseller ve çok daha fazlası yenilenmiş bülten formatımız ile sizlerle!

Avalanche bültenimiz yenilendi! Yeni başlıklar ile kişiselleştirilmiş bülten deneyiminizi almak isterseniz Bitbulten.com web sitesinden almak istediğiniz yeni türleri seçebilirsiniz!

Network İstatistikleri

Avalanche ağı yaklaşık 13 milyar dolarlık toplam kilitli değer (TVL) oranına ev sahipliği yapıyor.

Toplam Avalanche cüzdan adresi sayısı 2,15 milyon adede ulaştı.

Toplam kümülatif transaction (işlem) sayısı 106.360.211 adede ulaştı.

AVAX fiyatı son 7 günde 21,29% düşerek 90,27 USD civarına yükseldi.

AVAX’ın toplam piyasa değeri 22 milyar dolar değerinde.

Toplam 216,5 milyon adet AVAX stake edilmiş durumda.

Toplam burn edilen AVAX miktarı 946.274,43 adede ulaştı.

NFT İstatistikleri

Avalanche ağında bu hafta ulaşılan toplam NFT pazar değeri 171.822.096 milyon dolara yükseldi. Haftalık NFT alım-satım hacmi 5.336.674 milyon dolar seviyelerine geriledi. İkincil pazar yerlerinde satılan NFT sayısı bu hafta %33,2 düşüş ile 17786 seviyelerine geriledi.

Haftanın en yüksek pazar değerine sahip 10 NFT koleksiyonu ve ilgili verileri ise:

Avalanche ağındaki NFT pazarına dair daha farklı verilere ulaşmak için avaxnftstats.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avalanche Haberleri

ZenLedger, Avalanche İşlemleri için Vergi Raporlamasını Basitleştiriyor

Kullanıcıların toplu işlemlere dayalı vergi yükümlülüklerini belirlemelerine yardımcı olan bir kripto vergi yazılım programı olan ZenLedger, artık Avalanche’da. Avalanche kullanıcıları artık eksiksiz bir kripto vergi raporu almak için genel C-Chain adreslerini içe aktarabilir.

Tarih: 23 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Avalanche Ekosistem Haberleri

Avalanche’daki Yeni Ürün Grubu

Waterfall DeFi, zincirler arası yolculuğuna başlarken Avalanche’daki yeni ürün paketilerini duyurmaktan heyecan duyuyor. Yeni kripto para birimleri MAXI Falls, AVAX Falls ve DAI Falls isimleri ile kullanıma açılacak.

Tarih: 28 Şubat 2022
Kaynak: medium.com

GameFi Projesi Crabada Yeni Ağını Duyurdu

Avalanche ağında bulunan oyna-kazan oyun sistemine sahip Crabada, uzun zamandır beklenen Swimmer Network alt ağını duyurdu.

Swimmer Network, Avalanche’ın mevcut altyapısından ve güvenliğinden yararlanan, oyun oynamaya yönelik özel bir blokzinciridir.

Tarih: 28 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/PlayCrabada

Wirex Eyes DeFi, Avalanche ile Entegrasyonunu Duyurdu

Kripto dostu bir ödeme uygulaması olan Wirex, yakın zamanda piyasaya sürülen Wirex cüzdan ve uygulamasında, 4,5 milyon kullanıcının Avalanche blokzincirine ve tokenlarına erişmesini sağlamak için ekosistemini genişletti. 

Wirex, yerel olarak Avalanche desteği ekleyerek ana akım kullanıcıların DeFi’a her zamankinden daha kolay erişmesini sağlayacağını belirtiyor. Artık Wirex uygulaması kullanıcıları, piyasadaki en iyi oranlarla banka/kredi kartlarıyla AVAX satın alabilecek, sorunsuz bir şekilde değiş tokuş yapabilecek ve diğer cüzdanlara kolayca AVAX gönderip alabilecekler.

Tarih: 28 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Hashflow, Avalanche Ağına Genişliyor

Optimum fiyatlandırma, sıfır kayma ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış bir merkeziyetsiz ticaret protokolü olan Hashflow şimdi Avalanche’da. 

Hashflow, traderlara fiyat teklifleri sunmak için profesyonel piyasa yapıcıların (PMM’ler) zincir dışı fiyatlandırma stratejilerini kullanır. Kullanıcılar artık bu PMM’ler tarafından yönetilen havuzlara likidite sağlayarak Avalanche ağı üzerinden kalıcı kayıp riski olmadan rekabetçi bir getiri elde edebilirler.

Tarih: 24 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Dexalot Keşfi

Dexalot DEX, Medium hesabından çokça sorulan soruları cevapladıkları bir yazı paylaşmış

Dexalot, Avalanche üzerine inşaa edilmiş geleneksel merkezi borsa görünümünü ve hissini merkezi olmayan bir zincir içi uygulamaya getirmeyi amaçlayan bir merkeziyetsiz borsadır. 

Tarih: 24 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/dexalot

Yaklaşan Gelişmeler

Yeni açık dünya RPG oyunu Ascenders

AvaLabs Ekibinden

Avalabs ekibinden Emin Gün Sirer, USDT ve USDC gibi köprülenmiş varlıkları, yerel olanlarla değiştirmenin iyi bir fikir olduğunu paylaştığı bir tweette anlatmış.

Avalabs ekibinden John Wu, stabil kripto para ödemelerini daha erişilebilir hale getirmek ile alakalı bir paylaşım yapmış.

Avalabs ekibinden kevinsekniqi, New York Times’ın blokzincir teknolojisinin nasıl çalıştığını gerçekten anlayan gazetecileri işe alması gerektiğini söyledi.

Bilgiseller

tervelix ile WAGMI Subnet ve Fuji Testnet Nasıl Kullanılır

tervelix paylaştığı bu flood’da, WAGMI subnet ve Fuji testnetini nasıl kullanılacağını anlatmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.