Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #25: Avalanche Summit 2022 Konuşmacıları, AVAXTR Discord Sunucusu, WireX’ten Avalanche Desteği

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #25: Avalanche Summit 2022 Konuşmacıları, AVAXTR Discord Sunucusu, WireX’ten Avalanche Desteği

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 25. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 16 – 21 Şubat arasındaki Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, ekosistem istatistikleri, yaklaşan etkinlikler, bilgiseller ve çok daha fazlası yenilenmiş bülten formatımız ile sizlerle!

Avalanche bültenimiz yenilendi! Yeni başlıklar ile kişiselleştirilmiş bülten deneyiminizi almak isterseniz Bitbulten.com web sitesinden almak istediğiniz yeni türleri seçebilirsiniz!

Network İstatistikleri

Avalanche ağı yaklaşık 13 milyar dolarlık toplam kilitli değer (TVL) oranına ev sahipliği yapıyor.

Toplam Avalanche cüzdan adresi sayısı 2 milyon adede ulaştı.

Toplam kümülatif transaction (işlem) sayısı 99,249,882 adede ulaştı.

AVAX fiyatı son 7 günde 5,59% düşerek 72.82 USD civarına indi.

AVAX’ın toplam piyasa değeri 18 milyar dolar değerinde.

Toplam 218 milyon adet AVAX stake edilmiş durumda.

Toplam burn edilen AVAX miktarı 884,354.90 adede ulaştı.

NFT İstatistikleri

Avalanche ağında bu hafta ulaşılan toplam NFT pazar değeri 151,843,255 milyon dolara yükseldi. Haftalık NFT alım-satım hacmi 7,437,273 milyon dolar seviyelerine yükseldi. İkincil pazar yerlerinde satılan NFT sayısı bu hafta %13.9 artış ile 26595 seviyelerine yükseldi.

Haftanın en yüksek pazar değerine sahip 10 NFT koleksiyonu ve ilgili verileri ise:

Avalanche ağındaki NFT pazarına dair daha farklı verilere ulaşmak için avaxnftstats.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avalanche Haberleri

Avalanche Summit 2022, Web3 Topluluğunu Barselona’ya Getiriyor

Kilitlenen toplam değere göre, dördüncü en büyük blokzinciri olan Avalanche, 22 – 27 Mart tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentindeki Poble Espanyol’da düzenlenecek Avalanche Zirvesi’nin açılış töreninin ayrıntılarını yayınladı.

Altı günlük etkinlik, sıcak konuları ve sık sorulan soruları tartışmak için yeni nesil Web 3.0 uygulamalarını oluşturan en saygın düşünce liderlerini, geliştiricileri, araştırmacıları ve yapımcıları bir araya getirecek.

Konferansta söz alacak liderler arasında Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Chainlink’in kurucusu Sergey Nazarov, Aave CEO’su Stani Kulechov, Blockdaemon’un CEO’su Konstantin Richter, El Salvador Hükümeti Uluslararası Teknolojik ve Ekonomik İlişkiler Direktörü Monica Taher, OpenSea’de Özel Operasyonlar Başkanı Anne Fauuvre-Willis, Jump Crypto Başkanı Kanav Kariya, Mastercard İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harold Bosse, BlockFi Kurumsal Satışlar Global Başkanı David Olsson ve yakında açıklanacak daha fazla konuşmacı konferansta yer alacak.

Tarih: 21 Şubat 2022
Kaynak: cryptoevents.global

AVAXTR Discord Sunucusu Açıldı

Avalanche ile ilgili gelişmeleri Twitter üzerinden Türkçe olarak paylaşan AVAXTR, Discord sunucusu açtı. Katılmak isteyenler bu linkten Discord sunucusuna ulaşabilir.

Tarih: 20 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/avaxtr

WireX Artık Avalanche’ı Destekliyor

WireX Cüzdan sahipleri artık Avalanche tabanlı varlıkları cüzdanlarında depolayabilecek. Aynı zamanda yine Avalanche tabanlı varlıkları başka cüzdanlara gönderebilecek veya alabilecek.

Tarih: 16 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/avalancheavax

Avalanche Ekosistem Haberleri

Open Defi Notification Protokolü Artık Pangolin Exchange’i Destekliyor

Avalanche ağının önde gelen dex-amm’lerinden biri olan Pangolin, kullanıcılarına zincir üstü etkinlikler için ücretsiz mobil bildirim sağlamak için Open DeFi Notification protokolünü entegre etti.

Pangolin kullanıcıları artık trade stratejilerini ve risklerini daha iyi yönetmek için pozisyonları için gerçek zamanlı bildirimler alabilecek.

Tarih: 21 Şubat 2022
Kaynak: smartliquidity.info

Kalao NFT ve Metaverse’ün Ardından Atılacak Yeni Adımlarını Açıkladı

Kalao, yeni DAO modelini duyuracak. KLO stake edenlerin oy kullanabileceği Kalao ekosisteminde, elde edilen komisyonların %75’i DAO hazinesine kazandırılacak. Bu yapılan değişikliklerin sonrasında DAO hazinesine giden komisyonların, KLO sahiplerine gitmesini sağlayacak bir teklif sunulacak.

Tarih: 18 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/@Kalao

Verim Yak, Geode Finance, Eden Network, Avalanche’a Liquid Staking Getirmek için Bir Araya Geldi

Yield Yak, tek bir amacı olan, Avalanche kullanıcılarına her zamankinden daha fazla verim getiren DeFi için, türünün ilk örneği bir işbirliğini duyurmaktan heyecan duyuyor.

Geode Finance ve Eden Network ile ortaklaşa olarak, Yield Yak’ın yakında açıklayacağı token açılış töreni detayları ile verim taşıyan bir liquid staking tokeni olan yenilikçi yyAVAX tokenini piyasaya sürecek.

Tarih: 17 Şubat 2022
Kaynak: avaxholic.com

Wrestling Metaverse, Whitepaper’ını Yayınladı

Dövüş sanatlarını Metaverse evreniyle entegre edecek proje Wrestling Metaverse, gamerlar, fanlar ve sporcuları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Tarih: 17 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/WrestlingVerse

Yeti Finance Test Ağını Başlattı

Yeti Finance, muazzam miktarda şans sayesinde, Şubat 2023 Testnet lansmanını Şubat 2022’ye kadar hızlandırmayı başardığını duyurdu.

Yeti Finance’in Testnet’i Avalanche Fuji Testnet Ağı’nda hizmete girdi ve bu bağlantıdan erişilebilir: https://testnet.yetifinance.co

Tarih: 16 Şubat 2022
Kaynak: blog.yetifinance.co

OpenOcean, Platypusdefi’i Entegre Etti

Otomatik market yapıcı (AMM) uygulama Platypusdefi, OpenOcean ile entegre oldu. Bu entegrasyon ile birlikte artık tek taraflı likidite havuzları sunuluyor olacak.

Tarih: 14 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/OpenOceanGlobal

BenQi Finance Likit Staking’ini Duyurdu

Bir DeFi protokolü olan BenQi Finance, likit staking özelliğini kullanıma sundu. Bu sayede artık kullanıcılar cüzdanlarında AVAX tutarken BenQi sayesinde bu AVAX’ları stake ederek sAVAX kazanabilecekler.

Tarih: 16 Şubat 2022
Kaynak: twitter.com/BenqiFinance

Yaklaşan Gelişmeler

Avalanche ağındaki ilk liquid staking uygulaması.

Penguin Finance, Penguin Rush Aşama 3’ü duyurdu.

ZeroSwap’ten Avalanche Entegrasyonu.

AvaLabs Ekibinden

Avalabs ekibinden Emin Gün Sirer bu tweet’inde, paylaştığı fotoğrafın bir Andretti Formula-E elektrikli aracı olmadığını ancak bu aracın geniş ölçekli üretilecek ve içerisinde Avalanche cüzdanını entegre bir şekilde barındıracak olan TOGG’un bir fotoğrafını paylaştı.

Bilgiseller

Crypto Oğuz ile Avalanche Nedir, Nasıl Çalışır

Crypto Oğuz bu floodunda Avalanche’ın nasıl çalıştığını, Avalanche’ın arkasındaki ekibin kimler olduğundan bahsetmiş.

Scientia ile Sıfır Komisyon ile İşlem Yapma

Scientia, ZeroSwap ile Avalanche’ın entegrasyonun ardından komisyonsuz işlem yapma imkanı sağlayacak ZeroSwap hakkında bir bilgisel paylaşmış.

WAGMI ile Avalanche Subnetleri Nasıl Çalışır

Avalanche, WAGMI’nin medium hesabından paylaşmış olduğu Avalanche’ın subnetleri hakkındaki yazısını paylaşmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.