Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #24: Avalanche TVL Sıralaması, Cointelegraph’ın Avalanche’a Özel Yazısı, ZeroSwap Avalanche Entegrasyonu

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #24: Avalanche TVL Sıralaması, Cointelegraph’ın Avalanche’a Özel Yazısı, ZeroSwap Avalanche Entegrasyonu

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 24. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 8 – 14 Şubat arasındaki Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, ekosistem istatistikleri, yaklaşan etkinlikler, bilgiseller ve çok daha fazlası yenilenmiş bülten formatımız ile sizlerle!

Avalanche bültenimiz yenilendi! Yeni başlıklar ile kişiselleştirilmiş bülten deneyiminizi almak isterseniz Bitbulten.com web sitesinden almak istediğiniz yeni türleri seçebilirsiniz!

Network İstatistikleri

Avalanche ağı yaklaşık 13,719,647,959 dolarlık toplam kilitli değer (TVL) oranına ev sahipliği yapıyor.

Toplam Avalanche cüzdan adresi sayısı 2.01 milyon adede ulaştı.

Toplam kümülatif transaction (işlem) sayısı 92,409,141 adede ulaştı.

AVAX fiyatı son 7 günde 8.76% artarak 89 USD civarına yükseldi.

AVAX’ın toplam piyasa değeri 22 milyar dolar değerinde.

Toplam 238.6 milyon adet AVAX stake edilmiş durumda.Toplam burn edilen AVAX miktarı 829,218.83 adede ulaştı.

NFT İstatistikleri

Avalanche ağında bu hafta ulaşılan toplam NFT pazar değeri 172,244,612 dolara yükseldi. Haftalık NFT alım-satım hacmi 5,978,088 dolar seviyelerine yükseldi. İkincil pazar yerlerinde satılan NFT sayısı bu hafta %6.41 düşüş ile 23326 seviyelerine geriledi.

Haftanın en yüksek pazar değerine sahip 10 NFT koleksiyonu ve ilgili verileri ise:

Avalanche ağındaki NFT pazarına dair daha farklı verilere ulaşmak için avaxnftstats.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avalanche Haberleri

Avalanche Ağı Kilitli Değer Sıralamasında 2. Sırada

Gün geçtikçe ekosistemine yeni projeler katan Avalanche, Binance Smart Chaini gerisinde bırakarak yaklaşık 17 milyar dolarlık TVL (toplam kilitli değer) oranı ile TVL sıralamasında 2. sıraya yükseldi.

Tarih: 13 Şubat 2022
Kaynak: nitter.snopyta.org

Avvy Domains .AVAX İsimlerine Ön Kayıt Aşamasını Durdurdu

Avvy Domains, .AVAX adlarının başkaları tarafından alınmasından endişe duyan işletmeleri ve bireyleri desteklemek amacıyla ön rezervasyon aşamasını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde bu aşamanın sona erdiği duyuruldu.

Tarih: 13 Şubat 2022
Kaynak: nitter.snopyta.org 

Cointelegraph, Avalanche Hakkında Özel Bir Yazı Yayınladı 

Dünyanın en çok takip edilen blokzinciri haber sitesi Cointelegraph, Avalanche hakkında bir yazı paylaştı. Paylaşılan yazıda Avalanche’ın ölçeklenebilirliği, hangi problemleri çözdüğü, düşük işlem ücretleri gibi özelliklerinden ve alt ağlar için uygunluğundan bahsetmiş.

Tarih: 12 Şubat 2022
Kaynak: cointelegraph.com

Avalanche Ekosistem Haberleri

Pangolin, Yeni Güncelleme Getirdi

Bir DeFi projesi olan Pangolin, 8 Şubat tarihinde doğum gününe özel güncelleme getirdi. Gelen güncelleme ile beraber yeni logo ve yeni kullanıcı arayüzü getirildi.

Tarih: 8 Şubat 2022
Kaynak: pangolindex.medium.com

Pangolin, DeFi Launch ile Ortaklığını Duyurdu

Pangolin, satış öncesi yatırımcılar ve lansman öncesi projeler için güvenli bir yer oluşturan çok zincirli bir inkübatör olan Defi Launch ile partnerliklerini duyurdu.

Kasım 2021’deki lansmanından bu yana DeFi Launch, projeleri başarıyla kuluçkaya yatırdı. Binance Smart Chain ve Fantom genelinde ön satışlar sundu. 

Pangolin ile ortaklık sayesinde, DeFi Launch’un tokeni $DLAUNCH, Avalanche’daki yatırımcılar için mevcut olacak.

Tarih: 11 Şubat 2022
Kaynak: pangolindex.medium.com

ZeroSwap, Avalanche Entegrasyonu

ZeroSwap’in gazsız evrenine bir zincir daha eklendi. Yakın zamanda Binance Smart Chain ve Polygon üzerinde ZeroSwap DEX’i başarıyla başlattıktan sonra, artık Avalanche’ta herhangi bir gaz ödemeden işlem yapılabilecek.

Tarih: 10 Şubat 2022
Kaynak: medium.com/zeroswaplabs

Maximizer, Dexalot ile Resmi Ortaklığını Duyurdu

Maximizer, Dexalot ile resmi bir ortaklık duyurmaktan heyecan duyuyor. Dexalot, merkezi olmayan bir zincir içi uygulama aracılığıyla geleneksel merkezi borsa görünümünü ve hissini getirmeyi amaçlayan devrim niteliğinde bir merkezi olmayan borsadır.

Bu ortaklık ile beraber Maximizer, ortak protokollerinin MAXI basımı yoluyla lp jetonlarını açık piyasadan kaldırmasına yardımcı olacak, böylece pahalı emisyonlara olan bağımlılığı ve dolayısıyla satış baskısını azaltmış olacak.

Tarih: 10 Şubat 2022
Kaynak: avangernews.com

Yaklaşan Gelişmeler

Moralis Hackathon büyük ödülün kazananları 21 Şubat’ta açıklanacak.

BenQI liquid staking özelliği geliyor.

AvaLabs Ekibinden

AvaLabs ekibinden Emin Gün Sirer paylaşmış olduğu bu flood ile; son zamanlarda gündeme gelen kripto hırsızlığından bahsetmiş. Hırsızların geçmişlerinden bahsederek bazı analizlerde bulunurken, çalınan paraların geri alınması hakkında da blokzincir teknolojisinin sağladığı şeffaflığa ve birçok avantaja değinmiş.

AvaLabs ekibinden kevinsekniqi, paylaştığı bu yazıda; blockchain teknolojisinin günümüzde bilinirliğinin arttığından ve sağlamış olduğu birçok avantajdan bahsetmiş. Tweet’in devamında, internet altyapılarında blockchain teknolojisinin kullanılma fikrine değinerek takipçilerine olabilecek ağlar hakkında soru sormuş.

Bilgiseller

Doğukan ile Colony Projesi İncelemesi

Doğukan paylaştığı bu bilgiselde, topluluk odaklı bir proje olan Colony’den bahsetmiş.

BAG ile AVAX’tan %100 Stake Getirisi Hakkında

BAG bu floodunda AVAX’ın en güçlü katman 1 çözümü olması ve AVAX ile %100 stake getirisi elde etmeden bahsetmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.