Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #2: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #2: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 2. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 7 – 13 Eylül arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin ikinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın7 – 13 Eylültarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Avax geçtiğimiz haftalarda düzeltme yaparak belirttiğimiz 33 dolar desteğine dokunmuştu. Ardından buradan tekrar güç alarak hem turuncu düşen trendini kırdı hem de mor yükselen trendine tekrar yerleşti. Fiyat 60 dolar bölgelerindeki dirençten tekrar dönüş yaptı. Bu direnç bölgesi aşıldığı zaman güçlü bir yükseliş başlatması beklenebilir. Düşüş senaryosunda ise tekrardan 40 dolar desteği çalışacaktır. Bu bölgenin altında günlük kapanış tekrardan alt destek bölgelerini getirebilir. Ana Destek: 40 dolar Alt Destekler: 33 – 26 dolar Ana Direnç: 62 dolar Üst Dirençler: 75 – 100 dolar

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ox API Artık Avalanche’da

İnternet için DEX altyapısı olan Ox API, Avalanche geliştiricilerine açılıyor. Ox API, Pangolin, SushiSwap ve TraderJoe dahil olmak üzere mevcut tüm kaynaklardan likidite toplayacak.

Tarih: 9 Eylül 2021 Kaynak: blog.0x.org

Avalanche Ekosistemindeki İlk Büyük Hack Gerçekleşti

Avalanche blok zincirindeki bir DeFi uygulaması olan Zabu Finance, bir saldırıya uğradığını açıklandı. Avalanche ekosistemindeki ilk büyük Hack gerçekleşti. Hack saldırısı, 3,2 milyon dolar kayba yol açtığı bildirildi.

Tarih: 13 Eylül 2021 Kaynak: Cointelegraph

Avalanche Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Çıktı

Avalanche (AVAX), 2 Eylül’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.90$’a ulaştı, ancak o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor. AVAX şimdi 54.40$ civarında bir önceki günlük kapanışta destek bulmaya çalışıyor.

Tarih: 13 Eylül 2021 Kaynak: Beincrypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce AVAX analiz tweet’leri sizlerle!

Teknikçi Hoca (@TeknikciHoca)

TeknikciHoca bu hafta AVAX analizinde 56-60 bölgesinin direnç bölgesi olduğunu biz göstermiş. Analize göre fiyat 35-60 arasında akümüle olmaya devam edecek gibi duruyor. 60 kırıldığı noktada 85 ve 105 hedefler olarak önümüze çıkıyor. Düşüş senaryosunda 35 çok güçlü destek gibi gözüküyor.

Crypto Kemal (@CryptoKemal)

CryptoKemal bu AVAX analizinde düşen trendi kırdığını ve reteste doğru fiyatın hareket ettiğini bize göstermiş. 48 bölgesi önemli destek olarak belirtilmiş. Bu bölgenin kırılması düşüşü daha da derinleştirebilir. Tepki alır size yukarı doğru hareket etmesi olası duruyor.

Patron (@Genelpatron01)

Genelpatron01 bu AVAX analizinde çanak – kulp formasyonunun tamamlanarak sonrasında fiyatın yükselişe geçeceğini bize göstermiş. Burada hedefin 100 dolar olduğunu belirtmiş. Belirtilen bölge aynı zamanda psikolojik bir direnç görevi görebilir. Destek bölgesi 45-36 olarak çalışabilir. 64 seviyesi kırıldığında yükselişin hızlanması olası.

Ephe (@Ephecoin)

Ephecoin bu hafta AVAX analizinde 54 bölgesinin güçlü direnç olduğunu paylaşmış. Dirençler ne kadar çok test edilir ise gücü o kadar zayıflar mantığına dayanarak tekrar test edilir ise kırılabileceğini bizlere belirtmiş. 40 bölgesi düşüş derinleşir ise destek olarak çalışabilecek ilk bölge olarak belirtilmiş.

Melih Kurtuluş (@kurtulusmelih)

Kurtulusmelih bu AVAX analizinde 40 bölgesinin güçlü bölge olduğunu ve yükseliş devam edecek ise buranın üzerinde durması gerektiğini belirtmiş. 65-67 seviyesi aşılır ise 120 seviyesinin hedef olduğunun grafikte üzerinde durulmuş. 40 altı kapanışlar düşüşü derinleştirebilir.

BaSingSe Crypto (@BaSingSeCrypto)

BasingSeCrypto düşen trend oluştuğunu ve hacimde de gözle görülür bir artış ile trendin kırıldığını bizlere göstermiş. Grafikte şu an retest yapıyor gibi duruyor. Burada eğer trend altına kapanış yapmaz ise grafikte belirtildiği gibi yükseliş gerçekleşebilir. Hacim artışı bura da önemli etkenlerden dikkat etmekte fayda var.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.