Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #18: Colony Airdrop’u, Avalanche 500k, Penguin Rush 2

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #18: Colony Airdrop’u, Avalanche 500k, Penguin Rush 2

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 18. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 28 Aralık – 3 Ocak arasındaki Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, ekosistem istatistikleri, yaklaşan etkinlikler, bilgiseller ve çok daha fazlası yenilenmiş bülten formatımız ile sizlerle!

Network İstatistikleri

  • Avalanche ağı yaklaşık 17 milyon dolarlık  toplam kilitli değer (TVL) oranına ev sahipliği yapıyor.
  • Toplam Avalanche cüzdan adresi sayısı 1,551,500 adete ulaştı.
  • Toplam kümülatif transaction (işlem) sayısı 55,783,000 adete ulaştı.
  • AVAX fiyatı son 7 günde %6.47 düşerek 106.65 USD civarına indi.
  • Toplam 230.6 milyon adet AVAX stake edilmiş durumda.
  • AVAX’ın toplam piyasa değeri 25 milyar dolar değerinde.
  • Toplam burn edilen AVAX miktarı 603,495 adete ulaştı.

NFT İstatistikleri

Avalanche ağında bu hafta ulaşılan toplam NFT pazar değeri 74 milyon doları geçti. Haftalık NFT alım-satım hacmi 7,2 milyon dolar seviyelerini görürken, ikincil pazar yerlerinde satılan NFT sayısı bu hafta %175 artarak 10,323’e ulaştı.

Haftanın en yüksek pazar değerine sahip 10 NFT koleksiyonu ve ilgili verileri ise:

 

Avalanche ağındaki NFT pazarına dair daha farklı verilere ulaşmak için avaxnftstats.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avalanche Haberleri

BENQI, AVAX Likidite Havuzunun Yakında Geleceğini Duyurdu

BENQI platformu AVAX likidite havuzu açacağını duyurdu. Böylece, elinizde sadece AVAX tutmak karşılığında Avalanche’da desteklenen protokollerde kullanabileceğiniz sAVAX’ı alabileceksiniz.

Tarih: 29 Aralık 2022
Kaynak: twitter.com/hn_avax

Niftyx, 2022 Yol Haritasını ve Avalanche C-Chain Geçişini Duyurdu

Niftyx yayınladığı yazıda, 2022’nin ilk çeyreğinde merkeziyetsiz borsalarda (DEX) listelenmeye başlayacağını ve Avalanche C-Chain’e entregre olacağını açıkladı.

Tarih: 1 Ocak 2022
Kaynak: niftyx.medium.com

Avalanche Twitter’da 500.000 Takipçiye Ulaştı

Avalanche (çığ) ismi gibi büyümeye devam ediyor. Sadece 3 – 4 Ocak tarihleri arasında bile 10.000 takipçi daha kazandı ve Twitter’da 500.000 takipçiye ulaştı.

Tarih: 4 Ocak 2022
Kaynak: twitter.com/avalancheavax

Avalanche Ekosistem Haberleri

Colony ilk Token Airdrop’unu Duyurdu

Duyuruda Airdrops Dağıtım Mekanizması ve 2022’nin ilk çeyreğinde diğer ödüllere erişmek için dikkate alınan faktörlere de yer veren Colony, en az 50 CLY tokenı 20 gün süre boyunca stake edenlerin airdroptan faydalanabileceğine değindi.

Tarih: 27 Aralık 2021
Kaynak ColonyLab

Penguin Finance, Yield Farming Havuzları İçin Penguin Rush 2 Programını Başlattı!

Kullanıcılar Penguin Rush 2 programı sayesinde Penguin Finance üzerinde, yield farming yapmak istediklerinde artık daha fazla avantaja sahip olacaklar. Katman 2 yield farming deneyimi, Avalanche ağındaki en yüksek APR ödülleri ve ücretsiz AVAX ödülleri Penguin Rush 2 programı ile kullanıcılara sunulan avantajlardan bazıları.

Tarih: 29 Aralık 2021
Kaynak: Penguin Finance 

Merkeziyetsiz Kripto Para Borsası Embr Finance Avalanche Ağında

Embr Finance, Avalanche ağında halka açık mevduatlar ve işlemler için kullanıma sunuldu. Embr, Avalanche tarafından desteklenen Balancer V2 AMM tarafından sağlanan çok sayıda avantajı barındırmak için üst düzey bir platform sağlamayı amaçlıyor.

Tarih: 29 Aralık 2021
Kaynak: avalanche.today

MEXC Global YetiSwap’i (YTS) Listeledi

YetiSwap (YTS) için Kickstarter süreci tamamlandı. Bilindik kripto para borsalarından MEXC Global 29 Aralık günü YTS’yi listeledi. Kullanıcılar, MEXC’deki YTS listesine oy vermek için toplam 2418023.109286454 MX katkıda bulundu. Airdrop ödülleri kullanıcıların hesaplarına dağıtıldı.

Tarih: 29 Aralık 2021
Kaynak: support.mexc.com

Thorus Protocol Avalanche üzerinde bir DEX, Borç Verme ve Stabil Kripto Para Platformu Çıkmaya Hazırlanıyor

Thorus Protokol yayınladığı Medium blogu ile Avalanche üzerinde geliştirdikleri platformun özelliklerine ve kullanım alanlarına değindi. Platform, merkeziyetsiz borsa, borç verme ve stabil kripto para platformu olma özelliklerine sahip olacak. Makalede projenin genel özelliklerine, ödül dağılım mekanizmasına ve token ekonomi modeline de yer verildi.

Tarih: 30 Aralık 2021
Kaynak: Thorus

Moralis Hackathon Etkinliği Ödül Havuzu $500.000’a Yükseldi

Web3 uygulamaların, kompleks yapılardan uzak ve ücretsiz bir şekilde geliştirilebildiği Moralis platformunun ev sahipliği yaptığı Hackathon etkinliğinin ödül havuzu 500.000 dolara yükseldi.

Tarih: 30 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com/MoralisWeb3

Trader Joe Yeni Yıl Yol Haritasını Paylaştı

28 Aralık’ta Binance’de listelenmeye başlayan Trader Joe 2022 yılının ilk çeyreği için yol haritasını yayınladı.Yayınlanan yol haritasında Rocket Joe’nun detayları, satış baskısını azaltmak için yapılacak tokenomik iyileştirmeleri ve Avalanche’ta NFT/Metaverse kültürünün desteklenmesi için geliştirilecek merkeziyetsiz pazar yeri konsepti dikkat çekti.

Tarih: 1 Ocak 2022
Kaynak: twitter.com/cryptofishx

Yaklaşan Gelişmeler

AvaLabs Ekibinden

AvaLabs ekibinden Kevin Sekniqi paylaştığı flood’da bir süredir kripto Twitter ekosisteminin gündeminde olan Web 2 / Web 3 kıyasalaması ve yatırım fonlarının Web 3 projelerindeki konumu hakkında olan tartışmaya değindi. Kevin, paylaşımında Web 2 vs Web 3 kavgasının saçma olduğunu, internetin genel hali ile gayet iyi durumda olup değiştirmeye ihtiyaç olmadığını, sadece internetin bazı bileşenlerinin merkeziyetsizleştirilerek iyileştirilebileceğini vurguladı. 

AvaLabs ekibinden Emin Gün Sirer yaptığı Twitter paylaşımında Türk mizah janrasının önde gelen karakterlerinden olan Fırat’ın NFT koleksiyonu olarak Avalanche ağına katılmasını sevinçle karşıladığına değindi. Ayrıca NFT severlerin genel olarak NFT yatırımı yaparken finansal beklentilerini doğru ayarlayıp, kendi risk analizlerini yapmaları gerektiği konusunda hatırlatma yaptı.

AvaLabs ekibinden Jay Kurahashi-Sofue paylaştığı detaylı Twitter flood’unda, Web 3 ekosistemi içerisinde nasıl bir kariyer yapabileceklerine, nelere dikkat etmeleri gerektiğine ve hangi platformlardan iş ilanlarına ulaşabileceklerine değindi.

Bilgiseller

Airdrop Hunter, Avalanche üzerinde yer alan orderbook sahibi merkeyetsiz borsa örneği Dexalot projesinin nasıl kullanılacağını bir bilgisel ile anlatmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.