Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #16: Circle, USDC Stabil Kripto Parası Avalanche Ağında, Jade Currency ile Avalanche Ortaklığı, BitGo’nun Avalanche Ağını Desteklemesi

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #16: Circle, USDC Stabil Kripto Parası Avalanche Ağında, Jade Currency ile Avalanche Ortaklığı, BitGo’nun Avalanche Ağını Desteklemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 16. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 14 – 20 Aralık arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on altıncı sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 14 – 20 Aralık tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde yükselen bir kanal içerisinde hareket ettiğini görebiliyoruz. Kanal aşağı yönlü kırılımından sonra 76$ seviyesinden tepki alarak tekrardan kanal içerisine girmiş. Fiyat düzenli olarak yükselen tepeler yaparak yükselişine devam ediyor. 134$ seviyesini aştığı taktirde kanal üst bandına teması deneyebilir.

Ana Direnç: 134.84$
Alt Destekler: 101.70$ – 76.31$ – 52.40$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Gnosis Safe, Avalanche ile Entegre Olarak Geliştiriciler ve Kullanıcılar için Güvenlik Araçlarını Genişletiyor

Çoklu imza özelliğine sahip bir akıllı sözleşme cüzdanı olan Gnosis Safe, artık Avalanche’ı destekleyerek, kullanıcıların bir işlemi gerçekleştirmeden önce minimum sayıda kişinin onaylamasını sağlayıp güvenlik uygulamalarını arttırıyor. 

Bu uygulama projelerin kripto fonlarına yetkisiz erişimi önlemesine yardımcı olacak ve birden fazla inceleme aşaması dahil ederek kripto varlıklarla daha güvenli işlemler yapılmasına olanak tanıyacak.

Tarih: 15 Aralık 2021
Kaynak: medium.co/avalancheavax

Circle, USDC Stabil Kripto Parasını Avalanche Ağında Kullanıma Sundu

Dijital ödeme şirketi Circle, USCD’nin Avalanche üzerinde kullanıma açıldığını duyurdu. USDC desteğinin de eklenmesiyle Avalanche ve Circle, eski ödemeleri ve finansal altyapıyı yeniden yapılandırmak için çözümler getirmeyi hedefliyor. 

Tarih: 15 Aralık 2021
Kaynak: cryptopotato.com

AVAX Sahipleri Artık Avalanche Covered Call Aracılığıyla AVAX Üzerinden Getiri Kazanabilecekler

DeFi için kripto tabanlı ürünler oluşturan Ribbon Finance, Avalanche’da kullanıma açmayı planladıkları ilk ürünün, kullanıcıların alım opsiyonlarını satarak AVAX’larından getiri elde etmelerini sağlayan “AVAX Covered Call” kasası olduğunu duyurdu. Şirket, kasanın üst sınırını ve stratejisini paylaşırken, AVAX kasasını 100.000 AVAX ile sınırlamayı planladıklarını söyledi.

Tarih: 16 Aralık 2021
Kaynak: thecryptobasic.com

Jade Currency Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Jade, Twitter hesabından yaptığı duyuruyla Avalanche ile anlaşmalarını resmileştirdi.

Jade Currency, alıcılar ve satıcılar için yenilikçi bir küresel dijital pazar oluşturmak için eski değerli taş satış sanatını kripto para birimleri, değiştirilemez token’lar (NFT) ve Metaverse gibi yeni çağ teknolojisiyle birleştiren bir projedir.

Tarih: 15 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com/JadeProtocol

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

BitGo Artık Avalanche Ağını Destekleyeceğini Duyurdu

Kripto para şirketi BitGo artık Avalanche ağını destekleyeceğini, Bitstamp ve Bitbuy borsalarında listelenmesini sağlayacağını açıkladı.
Bank of America, AVAX’ın geçtiğimiz hafta Top 100 kripto para listesinde en yüksek ikinci kazancı görmesi ile, Avalanche ağını Ethereum ağı için uygun bir alternatif olarak nitelendiren bir rapor yayınladı.

Tarih: 18 Aralık 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

VanEck, ETN Ürünleri Arasına Avalanche ve Polygon’u Ekliyor

Önde gelen yatırım yöneticilerinden VanEck, iki yeni kripto ürünü daha duyurdu. VanEck, Avalanche ve Polygon’un performansını izleyen iki yeni ETN ekliyor. Şirket daha önce Bitcoin, Ethereum, Polkadot, Solana ve Tron’un performanslarını izleyen ETN’ler piyasaya sürmüştü. Son ürünler ile birlikte şirket yedi kripto ETN’sine sahip oldu.

Tarih: 18 Aralık 2021
Kaynak: coinkolik.com

NFT Toplulukları İçin Geliştirilen İlk Sosyal Medya Platformu Kaira Network, AVAX Boss Bulls ve AVAX SnowmanNFT Koleksiyonları ile Partnerliğini Duyurdu

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT topluluklarına özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta AVAX Boss Bulls ve AVAX SnowmanNFT ile NFT partnerliği yaptığını duyurdu.

NFT koleksiyonlarının heyecanla beklediği Kaira Network, NFT sahiplerine ellerindeki NFT avatarları birer sosyal medya hesabı şeklinde kullanıp ürettikleri içerikler karşılığında KAIRA token kazanacakları bir platform sunmaya hazırlanıyor.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

engineer (@engineer_trader)

Engineer_trader bu hafta AVAX analizinde fiyatın bir yükselen kanal içerisinde hareketini grafikte bizlere aktarıyor. Kanal altında kapanış yapan fiyat tekrardan 75$ bölgesinden alıcı bularak kanalın içerisine fiyatı sokmuş gibi gözüküyor. Buradan aldığı güç ile 96$ direnci kırılıp üzerinde kapanış gerçekleşmiş gibi duruyor. Yükseliş devam ederse 143$ seviyesi ATH ve güçlü direnç noktasıdır.

Borsa Ressamı (@borsaressami)

Borsaressami bu hafta AVAX analizinde majör bir alçalan trend yapısının olduğunu ve bu trend kırılarak 105$ seviyesindeki direncinde aynı zaman kırıldığını grafikte göstermek istemiş. Minör yapıda oluşan farklı bir alçalan trend mevcut ve bu yapıda hacimli bir mum ile kırılmış gözüküyor. 120$ seviyesine kadar yükseliş görebiliriz. Trend altında kapanış alt destekleri test ettirebilir.

Kripto Zenci (@Kriptozenciii)

Kriptozenciii bu hafta AVAX analizinde hızlı yaşanan düşüşte 76$ – 78$ seviyesi arasındaki destek fraktalından tepki görmüş gibi gözüküyor. Bu tepki ile 86$ seviyesinde bulunan direnç sert bir şekilde kırılmış ve hızlı yükseliş devam etmiş. Şu an 95$ seviyesinde bulunan direnci kırmaya çalışıyor. Kırar ise 129$ seviyesini görebiir.

Kripto Yasuo (@heyobtc)

Heyobtc bu hafta AVAX analizinde alçalan trend yapısının olduğunu ve hacimli bir şekilde bu yapının kırıldığını grafikte göstermek istemiş. 97$ seviyesinde bulunan direnç bölgesi kırılamaz ise 94$ desteğine çekilebilir. Direnç kırılıp üzerinde kapanış yapılması ise fiyatı ATH noktasına yaklaştırabilir. Trend üzerinde kaldıkça pozitif bakılabilir.

Hüseyin Saygılı (@hsyn_saygili)

Hsyn_saygili bu hafta AVAX analizinde kanal içerisinde fiyatın devam ettiğini sonrasında kırılarak destek bölgesi olan 75$ seviyelerinden tepki aldığını grafikte göstermek istemiş. Sonrasında yükseliş olsa da grafikte belirtildiği gibi 118$ üzerine atmadan düşüş devam edebilir. Dikkat etmekte fayda var.

Crypto Oğuz (@CryptoOguuz)

CryptOguuz bu hafta AVAX analizinde 4H zaman diliminde minör yapıda oluşan alçalan trendin kırıldığını grafikte bize aktarmış. Fiyat şu anda kırılımın verdiği güç ile yükselişine devam ediyor. Çekilme veya düzeltme yaparsa trend üzerinde kaldığı sürece bir sorun gözükmüyor.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Kaniel Outis ile Avalanche Subnet’in Çalışma Şekli

Kaniel Outis bu floodunda Avalanche subnetin nasıl çalıştığını ve Avalanche Blockchain’in yapısından bahsetmiş

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, Avalanche ağının ilk meme tokenı; Shibavax!

6.1. Shibavax (SHIBX) Nedir?

Shibavax (SHIBX) bir reflect token’ı yani yansıtma token’ıdır. Bu durum sadece sizde bulunan tokenı tutarak her işlemde bir miktar SHIBX kazanacağınız şeklinde ifade edilebilir. Sahipler, Shibavax bakiyelerinin sürekli büyümesini izlerken statik yansıma yoluyla pasif gelir elde ederler.

Avalanche ağı üzerinde bulunan ilk meme token olarak da bilinmektedir. Meme token veya şaka/eğlence tokenları tamamen topluluk odaklı projelerdir. Dogecoin (DOGE) ile başlayan bu uzun serüven çoğu yatırımcının dikkatini çekmiş durumda. İlgi bu yönde olunca da meme coinler 2021 yılında, marketin en büyük 10 kripto parasından ikisi oldu. 

Shibavax bazı diğer meme tokenlerin yanı sıra tamamen şeffaf bir işleyişe sahiptir, bu işleyişlerindeki asıl amaç ise projeyi gelebileceği en yüksek noktaya taşıma çalışmalarıdır. İlk satışı 14 Mayıs 2021’de yapılan $SHIBX’ın, 10.000.000.000 adet arzı bulunmaktadır.

6.2. Shibavax Yol Haritası Nedir?

1. Çeyrek: Sözleşme dağıtıldı | Token lansmanı gerçekleştirildi | Airdrop dağıtıldı | Baget DEX’te Listelendi | LP tokenleri yakıldı | İlk pazarlama kampanyası gerçekleştirildi |Sözleşme mülkiyetinden vazgeçildi | 1.000 sahip.

2. Çeyrek: Web sitesi lansmanı gerçekleştirildi | $SHIBX havuzu Baget DEX’de oluşturuldu.

3. Çeyrek: Coingecko listelendi | CoinMarketCap’da listelendi.

4. Çeyrek: Pazarlama kampanyalarına devam edildi | NFT’leri piyasaya sürüldü | Binance Smart Chain’de 5.000 kişiye ulaşmak, Merch mağzası ve daha fazlası yakında açıklanacak.

6.3.  İletişim

Shibavax hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: shibavax.io/
Twitter: twitter.com/shibavax
Telegram: t.me/shibavax

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.