Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 15. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 7 – 13 Aralık arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on beşinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 7 – 13 Aralık tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, majör ve minör 2 adet trend mevcut. 79.80$ seviyesinde bulunan destek seviyesini kırarak, şu an altında hareket ettiğini görebiliriz. Fiyat tekrardan bu seviye üzerine artmazsa eğer 73$ seviyesi, önündeki ilk destek olarak gözüküyor. Yükseliş senaryosunda trend kırılırsa 96$ seviyesi hem majör trend hem de direnç bölgesi olarak gözüküyor.

Ana Destek: 61$
Ara Destek: 73$

Ana Direnç: 108$
Ara Direnç: 79.8$ – 96$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Shiba Inu (SHIB), Artık Avalanche Bridge Tarafından Destekleniyor

Ava Labs tarafından Temmuz ayında tanıtılan Avalanche Bridge, Ethereum üzerindeki dijital para birimlerinin Avalanche’a transferini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Hizmete başladığında çok az sayıdı kripto para birimi listelese de artık popüler meme token Shiba Inu’yu destekliyor. Shiba Inu artık ethereum ve avalanche ağı arasında transfer edilebilecek ve ethereum ağ tokenlerini, avalanche ana ağına sorunsuz bir şekilde taşımaya izin verilecek.

Tarih: 9 Aralık 2021
Kaynak: www.cryptopolitan.com

Mastercard Ava Labs İşbirliğini Duyurdu

Mastercard’ın 8 Aralık’ta yapmış olduğu duyuruda Start Path Crypto programında, Ava Labs’ın da yer aldığı 5 yeni projeyle çalışacaklarını açıkladı. 

Mastercard’ın yeni dijital altyapı ve fintech’ten sorumlu başkan yardımcısı Jess Turner yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İster finansal özgürlüğü geliştirmek, isterse sabit paralar kullanan yeni bir katma değerli hizmet olsun, Mastercard’ın bu alandaki uzmanlığıyla birleşen yeni Start Path kripto ve dijital varlık şirketlerinin yeni ödeme yollarına erişimi hızlandıracağına ve tüketiciler için tercihlere öncelik vereceğine inanıyoruz.”

Tarih: 9 Aralık 2021
Kaynak: https://www.coindesk.com 

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

FTX Kripto Para Borsası AVAX’ı Spot Listesine Ekledi

FTX’in resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruyla beraber 00:00 UTC saati ile 11 Aralıkta AVAX, spot alım satımda listelenmeye başladı.

Tarih: 10 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com/FTX_Official

Avalanche Muhabbit Capital İle Partnerlik Yaptığını Duyurdu

Avalanche, Bölgesel Girişim Sermayeleri programı kapsamında Türkiye’deki ilk blokzincir girişim sermayesi olan Muhabbit Capital ile iş birliği yaptıklarını açıkladı. 

Muhabbit Capital Avalanche Foundation adına belirlenen fonu kullanarak, Avalanche’a yatırım yaptığını açıkladı. 

Teknolojik gelişmeyi ve adaptasyonu kendilerine hedef belirlemiş iki kurumun partnerliği, Avalanche kullanıcıların oldukça dikkatini çekmiş durumda.

Tarih: 9 Aralık 2021
Kaynak: muhabbit.com

Avalanche Vakfı’nın Yönettiği Yatırım Turunda Colony 18,5 Milyon Dolar Topladı

Avalanche ekosisteminin ana hızlandırıcısı olan Colony, GBV Capital, Bixin Ventures, HashKey ve Shima Capital’in de katıldığı en son yatırım turunda 18,5 milyon dolar aldı. Finansman turundan elde edilen paralar, yatırım ve çeşitli projeler için likidite sağlanması için kullanılacak

Tarih: 7 Aralık 2021
Kaynak: coingape.com 

Merkeziyetsiz Varlık Yönetimi Pollen, Token’ını Avalanche Ağı’nda Listeleyecek

Avalanche ekosistemindeki ilk merkeziyetsiz varlık yönetimi ve endeks protokolü olan Pollen, PLN yönetişim tokenini 16 Aralık Perşembe günü saat 17:00 sularında avalanche ağı üzerinde listeleyeceğini duyurdu. 

Tarih: 11 Aralık
Kaynak: bitcoinist.com

Dexalot, Avalanche Ağında Kullanılabilecek

Limit emirli işlemlerin yapılabileceği merkeziyetsiz bir borsa olan Dexalot, sene sonuna kadar 0 komisyon ile hizmet vereceğini belirtti.

Tarih: 13 Aralık
Kaynak: twitter.com/avalanche_tr

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira NetworkYeti Swap ile Ekosistem Partnerliğini Duyurdu!

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta Yeti Swap ile ekosistem partnerliği yaptığını duyurdu.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

kriptoanalist (@borsaanalist2)

Borsaanalist2 bu hafta AVAX analizinde, fiyatın yükselen trend desteğine yakın olduğunu yatay destek olan 81$ seviyesinin karşısında olduğunu grafikte göstermiş. Destekten tepki alırsa yukarı yönlü harekette 97$ direnç seviyesinde tepki ile karşılaşabilir. 81$ seviyesine iner ve altında kapanış yapılırsa alt destekler test edilebilir.

PersonelTra(i)der (@Personeltrader)

Personeltrader bu hafta AVAX analizinde, yükselen trend yapısını grafikte göstermek istemiş. 82$ seviyesinde minör bir destek seviyesi mevcut. Bu seviye kaybedilirse eğer trend destek alması beklenen yer olabilir. Yukarı yönlü harekette önce 89$ sonrasında ise 96$ direnç olarak gözüküyor. 96$ seviyesi güçlü bir bölge buradan tepki alma olasılığı göz önünde bulundurulmalı…

CoinAstra (@CoinAstra)

CoinAstra bu hafta AVAX analizinde, yaşanan hızlı düşüşten sonra 80$ seviyesinden destek bulduğunu ve buradan bulduğu destekle tekrar yükselişe geçtiğini belirtmiş. 96$ seviyesi güçlü bir direnç bölgesi olarak masada duruyor. Bu bölge kırılamaz ise alt destekler test edilebilir.

Richard Sorge (@Ranzerf)

Ranzerf bu hafta AVAX analizinde, BTC paritesini incelemiş. Yükselen trend yapısının olduğunu ve şu an trend üzerine temas ederek destek aldığını görebiliriz. Altına kapanmadığı sürece pozitif bakabiliriz. 1750 seviyesi direnç bölgesi fiyat iyice sıkıştı vereceği karara göre pozisyon alınabilir.

Marla Kripto Singer AKA (@Marla_Kripto)

Marla_Kripto bu hafta AVAX analizinde, grafikte harmonik formasyonu olan BAT formasyonun oluştuğunu biz aktarmış. Formasyonun D bacağından tepki alarak yükseliş yapması beklenir. Grafikte görüldüğü ve belirtildiği gibi 67$ seviyesi bu D noktası olarak gözüküyor. Burası kritik çünkü tepki alamaz ise alt destekler test edilebilir.

Hüseyin Saygılı (@hsyn_saygili)

Hsyn_saygili bu hafta AVAX analizinde, kısa zaman diliminde oluşan harmonik formasyonu grafikte göstermiş. Bu formasyona göre D bacağının 80$ seviyesinden tepki alması beklenebilir. 80$ ve 84$ bölgeleri kritik tepki bölgeleri olarak karşımıza çıkıyor. 80$ aşağısında kapanış fiyatı daha aşağılara çekebilir. Dikkat etmekte fayda var.

5. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, kripto projelerinin sergilenmesine ve bu projelerin topluluk ile buluşmasına olanak sağlayan merkeziyetsiz bir pazaryeri platformu Islander!

5.1. Islander Nedir?

Islander, kripto projelerinizi yönetmek ve pazarlamak için kullanabileceğiniz merkeziyetsiz bir platformdur. Platform üzerinde yer alan proje sahipleri, kullanıcılarının dikkatini çekmek için birçok görev ve bunun karşılığında bir ödül mekanizması oluşturabilir. 

Her proje sahibi yani Ada Lord’ları, platform üzerinden kendi adasına sahip olur ve kitleyi bu adaya dahil etmek için SEO (Arama motoru optimizasyonu), SEM (Arama motoru pazarlaması) gibi dijital reklamlar aracılığıyla ya da influencer marketing stratejisini kullanarak adasını tanıtır. Kitlesini bu yöntemler ile etkileyen Ada Lord’larının asıl amacı, proje tokenlerını satın aldırarak yatırım almaktır. 

Bir adanın (yani kripto projesinin) ne kadar başarılı olduğu, destekçisine ve ürün tokenının kullanım sıklığına bağlıdır. Islander’da proje destekçilerine “Ada sakinleri” denir. Ada sakinleri, bu adaya girebilmek için kendi imkanlarını kullanır, bazı durumlarda ise tekneye ihtiyaç duyarlar, bu teknlerin sahipleri de elbette ki gerçek dünyadan bir satıcıdır.

5.2. Ada Sakinleri’nin Elde Ettiği Avantajlar

Platform içerisinde ada sakinleri kripto projelerine desteklerini gösterebilir ve aynı zamanda bazı faydalar elde edebilir, bu avantajlar ise şu şekildedir;

1. Platforma ücretsiz bir şekilde kayıt olabilir ve görev tamamlayarak farklı tokenler kazanabilirsiniz,
2. Aynı anda birden fazla adayı destekleme/takip edebilirsiniz,
3. Güvenli, hızlı ve düşük ücretli işlem yapabilirsiniz.

5.3. Ada Sahiplerinin, Tekne Sahiplerinin ve İçerik Oluşturucularının Elde Ettiği Avantajlar

Islander’ın ada sahibi, tekne sahibi yada içerik oluşturucusu olarak hedef kitlenize ulaşmanız için sunduğu avantajlar;

1. Dilediğiniz tokenları kulanın,
2. Pazarlama stratejinizi dilediğiniz gibi oyunlaştırın, görevler oluşturun ve yönetin,
3. Tüm işlemlerde, şeffaf ve güvenilir bir yapıya sahip olun,
4. Minimum blokzincir işlem ücreti ödeyin,
5. API ve SDK için geliştirme desteğine sahip olun.

5.4. Islander’ın İlk Sürümünde Olan Puanlamalar

Platform, ilk sürümünden itibaren oldukça adil bir rekabet imkanı sunuyor. Adalılar, platformun her bir bölümü için, farklı puanlama kriterlerine sahip olacak. İlk sürümde yer alan puanlamalar;

1. Ada Lordu Lider Tablosu: En çok sakini olan adalar (kripto projeleri) için,
2. Tekne Sahibi Lider Tablosu: En fazla sakini farklı adalara getiren tekne sahipleri için,
3. Ada Sakinleri Lider Tablosu: Platform içerisinde en fazla görev tamamlayan ada sakinleri için.

5.5. ISA Token Nedir?

ISA Token, tek amacı içerik ve topluluk pazarlamasını kolaylaştırmak olan bir kripto para birimidir.  Kullanıcılar platform içerisinde, bir yazardan özel içeriğe erişim satın almak, platform tarafından sunulan özel ayrıcalıkları kullanmak ve  farklı NFT’leri satın almak için kullanabilir. Ada Lordları ISA Token’ını adalarına daha fazla ziyaretçi çekmek için bazı görevlerde kullanabilir. 

5.6. ISA Token Aylık Piyasa Değer Tablosu

Kaynak: https://cryptorank.io/ico/islander 

5.7. İletişim

Islander hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: https://theislander.io/
Twitter: twitter.com/Islander_io
Medium: islander-io.medium.com/
Telegram: t.me/islander_official

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.