Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 14. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 30 Kasım – 6 Aralık arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 30 Kasım – 6 Aralık tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, yükselen bir trend yapısı oluşumunu grafikte görebiliriz. Tepe noktasından başlayan geri çekilmeden sonra, firmanın tepki aldığı destek noktası; 79.8$ gibi gözüküyor. Bu bölge daha önce de güçlü direnç bölgesi olarak çalışmış gözüküyor. Bu trend desteğinin altına inmediği sürece bir sorun gözükmüyor. Yeni oluşan düşen trend yapısına kadar aldığı tepki ile yükseliş görebiliriz.

Ana Destek: 56.5$
Ara Destek: 79.8$

Ana Direnç: 136.5$
Ara Direnç: 120$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Fireblocks, Avalanche Desteğini Başlattı

650’den fazla bankaya, hedge fonlarına ve finans kurumlarına dijital varlıklar için saklama ve takas çözümleri sunan lider hizmet sağlayıcı Fireblocks, Avalanche ağı için destek başlattı. Kurumsal kullanıcıların artık verimliliğini veya güvenliğini tehlikeye atmadan AVAX koinini saklamak ve aktarmak için Avalanche’ın C-Chain’ine erişebilir.

Tarih: 1 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

Alpha Finance Lab, Avalanche Rush’a 6 Milyon Dolar ile Katıldı

Zincirler arası DeFi ürünleri ekosistemi Alpha Finance Lab , Avalanche Rush Programına katıldı. Avalanche Foundation ve Alpha Finance Lab, Alpha Finance Lab’in ana ürünlerinden biri olan Alpha Homora V2’ye toplam 6 milyon dolar likidite madenciliği teşviki tahsis etti.

Tarih: 1 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

Play2Earn Oyunu Olan DeFi Kingdoms, Avalanche Ağına Katılıyor

Harmony Blockchain’deki bir numaralı proje DeFi Kingdoms, yeni bir alan olan DeFi Kingdoms: Crystalvale’in lansmanı ile Avalanche’a ilk cross-chain entegrasyonunu duyurdu. DeFi Kingdoms: Serendale on Harmony’deki JEWEL ekosistemini tamamlamak için yeni bir CRYSTAL token’ına sahip olacak.

Tarih: 2 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

Avalanche Verileri Artık Nansen’de Kullanılabilir

On-chain DeFi ve NFT analizleri için en yaygın kullanılan platformlardan biri olan Nansen, Avalanche için desteğini başlattı. Nansen kullanıcıları artık Avalanche ağındaki, üst düzey genel bakışlar için indikatör panoları ve tarihsel bilgi veritabanları da dahil olmak üzere blokzinciri verilerine erişebilecek.

Tarih: 2 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

Banksy’nin İkonik Parçası Avalanche’ta Fraksiyonelleştirilmiş Bir NFT Oldu

Particle’ın blokzincir ortağı olarak Avalanche aracılığı ile Banksy’nin ikonik parçası Frakasiyonelleşirilmiş bir NFT oldu.

Tarih: 3 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Colony Tohum Yatırım Turunda 18,5 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Avalanche ekosisteminde proje geliştirenler için hızlandırıcısı görevi görecek olan Colony, yeni nesil Avalanche blokzinciri projelerini desteklemek için tohum yatırım turunda 18,5 milyon dolar topladı.

Yatırım turu, Shima Capital, HashKey, GBV Capital ve Bixin Ventures’ın katılımıyla Avalanche Foundation tarafından yönetildi. Avalanche topluluğu üyeleri de tohum yatırım turuna katıldı.

Tarih: 30 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

WOO Exchange, Avalanche C-Chain’i Destekleyecek

AVAX para yatırma ve çekme işlemleri artık WOO X’de C-Chain desteği ile yapılabiliyor olacak.

Tarih: 1 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

Impossible Finance, Blizzard Ekosistem Fonundan Avalanche İçin Stratejik Yatırım Aldı

Impossible Finance’in, Avalanche ekosistemine genişleme için Blizzard Ecosystem Fund’dan stratejik bir yatırım aldığını duyurdu.

Impossible Finance, Avalanche entegrasyonu ile kullanıcılar heyecan verici Avalanche projelerine erişebilecek ve projeler hızlandırıcı aracılığıyla Impossible’ın kapsamlı deneyiminden yararlanabilecek.

Tarih: 1 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

BENQI, Imperium Empires İle İlk GameFi Metaverse İşbirliğini Gerçekleştirdi

BENQI’nin Avalanche ekosisteminde sürekli yenilik yapma ve kendini geliştirme vizyonunun bir parçası olarak, Avalanche’ın ilk AAA GameFi Metaverse Projesi olan Imperium Empires ile başlayan ilk GameFi Metaverse işbirliğimini resmi olarak duyuruldu.

Tarih: 2 Aralık 2021
Kaynak: benqifinance.medium.com

Platypus, 3,3 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

AVAX’ın yerel StableSwap’ı olan Platypus, Three Arrows Capital ve Defiance liderliğindeki yatırım turunda Avalaunch, CMS Holdings veya Hailstone gibi diğer üst düzey yatırımcıların yanı sıra toplam 3,3 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırım Platypus’un gelecekteki DeFi’yi yeniden tanımlama misyonunu daha da ileriye taşıyacak.

Tarih: 3 Aralık 2021
Kaynak: medium.com

PNG, MEXC Borsasında Listeleniyor

MEXC, İnovasyon Alanında PNG/USDT trade çifti altında $PNG tokeni listeleyecek.

Tarih: 5 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

Avalaunch, Colony IDO’suna Başladı

Avalaunch, Colony IDO’sunu başlattı ve IDO kayıtları 29.629 kişilik katılım ile rekor kırdı.

Tarih: 6 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

YetiSwap, SmaugNFT Ortaklığını Duyurdu

YetiSwap, SmaugNFT ortaklığını duyurduğunu açıkladı. YetiSwap, hızlı ödeme ile Avalanche varlıkları için merkezi olmayan bir borsa hizmeti sunuyor. 

Tarih: 6 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira NetworkPenguin Finance ile Ekosistem Partnerliğini Duyurdu!

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta Penguin Finance ile ekosistem partnerliği yapacaklarını duyurdu.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

FX 1414 #crypto #senso #ceek (@fx1414com)

Fx1414com bu hafta AVAX analizinde, fiyatın düşüş yönlü hareketleri olduğunu ve düşüşün devam edebileceğini grafikte göstererek bizlere aktarmış. 66$ seviyesinden tepki alabileceğini belirtmiş. Bu bölge güzel bir destek buradan alacağı tepki ile düşüşü sonlandırabilir. Bu bölgenin altına kapanış daha da düşüşe sebep olabilir. Takip etmek gerekiyor gibi duruyor.

Crypto KİNG KONG (@KriptoKINGKONG)

KriptoKINGKONG bu hafta AVAX analizinde, oluşan düşüş hareketlerinden sonra çift dip yapısı oluşturduğunu ve fiyatın bu bölgeden formasyon gerçekleşir ise dönüş gelebileceğini göstermek istemiş. Fiyat buradan yukarı yönlü devam edebilmesi için 95$ üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

Kripto Hizm (@kriptohizm)

Kriptohizm bu hafta AVAX analizinde, hızlı ve büyük düşüşten sonra yükselen trend yapısı ve yatay destek yapısının bulunduğu aynı bölgede karar aşamasında gözüktüğünü grafikte göstermek istemiş. Trend altına inmesi fiyatı daha da aşağı çekerek alt destekleri test etmesi olası… Kırılımı takip ederek hareket etmekte fayda var.

Carry (@CarryKripto)

CarryKripto bu hafta AVAX analizinde, yaşanan yüksek düşüşten sonra 75$ seviyesinde bulunan fraktal bölgesinin güzel bir destek olarak çalıştığını ve fiyatın bu bölgeye temas ederek hızlı bir şekilde yukarı yönlü hareket ettiğini belirtmiş. Bu bölgenin altında kapanış olursa diğer kritik bölge 55$ seviyesi gibi gözüküyor bu bölgedeki fiyat hareketlerini takip etmekte fayda var.

Yeni Nesil Kripto Trader (@KriptoFati)

KriptoFati bu hafta AVAX analizinde, fiyatın 77$ seviyesinde bulunan yatay destek seviyesinin üzerinde olduğunu aynı zamanda yükselen trend desteğinin kesiştiği yerde fiyatın karar aşamasında olduğunu grafikte göstermek istemiş. Altında kapanış fiyatı hızlı bir düşüş ile daha alt desteklere götürebilir. Buradan tepki alırsa eğer yukarı hareketlere başlayabilir.

william delbert gann (@BitcoinAnalyzer)

BitcoinAnalyzer bu hafta AVAX analizinde, fiyatın yükselen kanal yapısı içerisinde yükseliş trendine devam ettiğini en son üst bandından tepki alarak alt bant desteğine kadar çekildiğini grafikte gösteriyor. Buradan da şu an için tepki almış gözüküyor. Kanal içerisinde hareket ettiğini sürece fiyata pozitif bakabiliriz. Altında kapanışlar düşüşü hızlandırabilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

West Kripto ile Colony Proje İncelmesi

West Kripto yayınlamış olduğu bu tweet’te, Avalanche ekosisteminin büyümesini sağlamak adına DAO’ya dönüşütürülen projelerden biri olan Colony’i detaylıca anlatmış. Tweet’in devamında, projenin kendi token’ı $CLY’nın sağladığı avantajlardan bahsetmiş.

BiLira ile BiLira Platformu Üzerinden AVAX Satın Alma

BiLira yayınlamış olduğu bu tweet’te, BiLira platformu üzerinden nasıl AVAX satın alabileceğimizden bahsetmiş. Adımları video ile destekleyen BiLira, oldukça faydalı bir paylaşımda bulunmuş.

Tervelix ile Avalanche Ağı Üzerine Kurulu Oyunlar Üzerine

Tervelix yayınlamış olduğu bu flood ile, Avalanche ağı üzerine kurulmuş olan birçok oyun hakkında güncellemeleri derlemiş. Daha önce bizim de yayınladığımız Crabada oyunu ve daha birçok oyun güncellemeri flood’un devamında.

Crypto Legolas ile Imperium Empires Oyunu Üzerine

Crypto Legolas yayınlamış olduğu bu flood’da Avalanche ağı üzerine kurulan Imperium Games oyunu hakkında detaylı paylaşımda bulunmuş. Savaş ve fethetmek üzerine kurulu olan bu oyun, ekosistem takipçileri tarafınca oldukça dikkat çekmiş gibi görünüyor.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, blockchain alanındaki ilk regülatif ağ olan Verso Finance! 

6.1. Verso Finance Nedir?

Verso Finance, merkeziyetsiz finansal araçlar ile merkezi finansal araçları buluşturmak için ortaya çıkmıştır. Piyasaya çıktıkları an attıkları ilk adım; merkeziyetsiz bir uygulama geliştirerek, bu uygulama içerisinde merkezi finansal ağların yani; sigorta şirketlerinin, bankaların ve yatırım kuruluşlarının meydana getirdikleri ürünlerin, geniş ölçekte dağıtılmasına olanak sağlamak oldu.

6.2. VSO Nedir?

VSO, Verso Finance’in finansal ürünleri yaratmak ve dağıtmak için, Avalanche C-Chain üzerine üretmiş olduğu bir token birimidir. VSO token; Verso Finance platformuna ve sunmuş olduğu hizmetlere erişim sağlamak için kullanılabilir. 

Nasıl Bir Süreç İşler?

  1. Finansal hizmet sağlayıcıları, bir ürün oluşturabilir ve ürünün VSO Token ile satın alınmasını sağlayacak kampanyalar üretebilir.
  2. Finansal hizmet sağlayıcılar, ürünü sunmak için katılım havuzuna VSO’da belli bir ücret öder ve doğrulayacı kişiler tarafınca bir ödül havuzuna toplanır.
    – Bir doğrulayıcı olmak için 1 milyon VSO token yatırmanız gerekmektedir.
  3. Doğrulayıcılar tarafından onaylanan ürünler, onay sürecine girer ve uygunluklarına göre hizmete sunulur.

 

Örnek bir sigorta ürününün süreç akış işlemleri;

6.3. İletişim

Verso Finance hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: https://verso.finance/
Türkçe Telegram: https://t.me/versofinanceturkey
Facebook: https://www.facebook.com/VersoFinance/
Twitter: https://twitter.com/versofinance 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.