Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #13: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #13: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 13. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 23 – 29 Kasım arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on üçüncü sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 23 – 29 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, 4 saatlik zaman dilimde hareketli şeyler olacak gibi duruyor. Düşen trend yapısı mevcut ve fiyat burayı kırmaya çalışıyor gibi duruyor. Yükselişten sonra düşüş hareketine başlamış ve 101$ seviyesinden güzel ve güçlü bir tepki almıştı. Burada oluşan çift dip yapısı da buna olanak sağlamış gibi gözüküyor. 118$ seviyesi boyun kırıl noktası bu nokta üzerinde duruyor eğer yükseliş devam eder ise hem trend hem de 122$ seviyesindeki direnç noktası kırılabilir. Grafikte destek hedef ve direnç noktaları detaylıca belirtilmiştir.

Ana Destek: 81$
Ara Destek: 101$

Ana Direnç: 139$
Ara Direnç: 122$ – 130$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

AVAX Apricot Güncellemesi!

Güncelleme (11/24): Fuji Testnet’te başarılı bir AP5 aktivasyonunun ardından, Avalanche Mainnet AP5 aktivasyonu 2 Aralık Perşembe günü 13:00 EST (18:00 UTC) olarak planlandı. Güncelleme, P<>C atomik transferleri ve c-chain ücret algoritması optimizasyonlarını getirecek.

Tarih: 23 Kasım 2021
Kaynak: medium.com

Moralis Avalanche Hackathon’u, Bu Aralık’ta $350K Ödülü ile Başlıyor!

Moralis ve Avalanche, teknoloji dünyasını Moralis Avalanche Hackathon Winter 2021’e katılmaya davet ediyor. Bu hackathon, geliştiricilerin Moralis’in Web3 geliştirme platformunu kullanarak güçlü Avalanche tabanlı dApp’ler, DeFi projeleri ve Web3 uygulamaları oluşturduğunu görecek. Yarışmacılar, yazının yazıldığı anda en az 350.000$ değerinde olan uzun bir ödül listesi için yarışabilecekler.

Tarih: 23 Kasım 2021
Kaynak: medium.com

Avalanche, Toplam 1 Milyon Cüzdana Ulaştı!

Avalanche ağının içerisindeki, C-Chain üzerinde yer alan toplam cüzdan sayısı 1 Milyon’a ulaşarak şu an için zirve noktasına ulaştı.

Tarih: 27 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

Ünlü Dizide Geleceğin Parası Avax!

BluTV projesi BÖRÜ2039’un ilk teaser’ı yayınlandı. Yayınlanan teaser’da Türkiye’nin $AVAX’ı resmi para birimi olarak ilan etmesi ve piyasa değeri ile dünya ikincisi olacağı konuları geçiyor.

Tarih: 25 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

Oliver Askew, Avalanche ile Formula E’ye Katılacak!

Avalanche, Oliver Askew’in ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 8. Sezonunda 28 Nolu BMW iFE.021’in pilotluğunu yapmak için Michael Andretti liderliğindeki pistlere döneceğini duyurdu.

Tarih: 24 Kasım 2021
Kaynak: avalanche.today

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Gelato, Avalanche’da Piyasaya Sürüldü!

Gelato artık Avalanche’daki etkinliklerini, otomatikleştirmek isteyen tüm deneyim seviyelerindeki geliştiriciler ve kullanıcılar için mevcut. Avalanche’daki geliştiriciler, köprüleme ve ticaret için Gelato Ağı’ndan yararlanıyor.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: medium.com

Sherpa Cash, Dapp’lerinde İşlem Yapmak İçin Entegre Oldu!

TSD artık Sherpa Cash uygulamasında para yatırma ve çekme işlemleri için kullanılabilecek.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

Avaware, Yönetişim NFT’lerini Başlatma Planlarını Paylaştı!

Avaware, NFT Marketplace’i kullanarak 1.000 Avaware Governance NFT’si basacağını duyurdu. NFT Marketplace, seçmenlerin hem AVE hem de AVAX kullanarak serbestçe hisse alıp satmalarına izin veriyor.

Tarih: 28 Kasım 2021
Kaynak: avaware.medium.com

Shopping.İo, AVAX ile Yapılan Satın Alma İşleminde %50 İndirim Yaptığını Duyurdu!

Shopping.io, 30 Kasım’da platformlarında AVAX ile yapılan herhangi bir satın alma işleminde %50 indirim yaptığını duyurdu. AVAX’ı kullanarak shopping.io ‘de istediğiniz ürünü %50’ye varan indirimle satın alabilir ve bunun üzerine ek %2 İndirimden yararlanabilirsiniz.

Tarih: 24 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

Penguin Finance ve Yetiswap Resmi Ortaklığını Duyurdu!

YetiSwap üzerindeki “NFT Staking” özelliği, Penguin Collectibles’ın (Penguin Astronaut, Ghoul NFTleri gibi) getirisi olan varlıklar olmasını sağlayacak ve YTS kazandıracaktır.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

YAY Games, ZAM.io ile Stratejik Ortaklığı!

Hibrit zincir üstü Merkezi Finans (CeFi) ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosistemi ZAM.io ile en son stratejik ortaklığını duyurdu. Merkezi Finans (CeFi) ve blok zinciri arasındaki geçişi destekleyecek altyapı eksikliğinden yola çıkan Zam.io’nun arkasındaki ekip, bankacılık 3.0, altyapı, ana aracılık hizmetleri ve ödeme çözümlerinin el ele çalıştığı eksiksiz bir finansal ekosistem sunuyor.

Tarih: 25 Kasım 2021
Kaynak: yay-games.medium.com

Platypus Defi, Piyasaya Sürüldü!

Avalanche üzerindeki Platypusdefi’ın Alpha Mainnet lansmanında 2.5 milyon dolarla sınırlı havuzları 15 dakika gibi kısa bir sürede doldu.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com

Monox ve Avalanche Ortaklığı!

MonoX, akıllı sözleşme platformu olan Avalanche ile yaklaşmakta olan entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyonla, kullanıcıların ucuza takas yapmaları, tek tokenleri stake etmeleri ve DeFi içinde artan sermaye verimliliğine katılmaları sağlanıyor.

Tarih: 25 Kasım 2021
Kaynak: smartliquidity.info

Lydia Finance, Yaklaşmakta Olan Yield Farm Avaone için Bir IFO Duyurdu!

Bu yeni ortaklığın bir parçası olarak Lydia Finance, $AVAO İlk Farm Teklifine (IFO) ev sahipliği yapacak.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: medium.com

Boofinance (BOOFI), Penguin Finance’in Club Penguin Dapp’inde Yer Alacak!

Avalanche’a özel, yeni nesil bir Yield Farm dApp’i olan BooFinance’ın, Club Penguin dApp aracılığıyla Penguin Finance topluluğuna tokenlar sunacağını duyurdu.

Tarih: 29 Kasım 2021
Kaynak: penguin-finance.medium.com

Defrost Finance, Yaklaşan Lansmanlarını Detaylandırdı!

Avalanche zincirine özgü ilk stablecoin’i destekleyen platform olan Defrost Finance, 22 Kasım’da yayına giriyor. Defrost çekirdek ekibi, bu fırsatı topluluk üyelerimize ve daha geniş DeFi topluluğuna lansmanı, platformu ve projenin geleceğini nasıl yönetmeyi planladığımızı açıklamak için kullanmak istiyor.

Tarih: 22 Kasım 2021
Kaynak: medium.com

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira Network” Roco Finance ve Lydia Finance Ortaklığını Duyurdu!

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta Roco Finance ve Lydia Finance başta olmak üzere bir çok partnerlik duyurdu.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

Takeshi Kovacs (@takeshixkovacs)

Takeshixkovacs bu hafta AVAX analizinde, fiyatın biraz düşeceğini ve talep bölgesi olan 84$ seviyesine kadar çekilebileceğini söyleyerek grafikte de göstermiş. Bu bölgeden sonra altına kapanış yapmaz ise hedefin 777$ olabileceğini ve hızlı bir şekilde yükseleceğini belirtmiş. Önündeki ilk direnç 150$ seviyesi gözüküyor.

Ya_Crypto (@Ya_Crypto_21)

Ya_Crypto_21 bu hafta AVAX analizinde, flama görüntüsü oluştuğunu bize göstermek istemiş. Buna istinaden kırılım hangi yöne olursa o yöne hareket hızlanarak devam edebilir. Şu anda yükseliş yönlü kırılım gerçekleşmiş gözüküyor. Eğer trend üzerinde kapanış yaparak kalabilirse devam edebilir. Trend altına inmeden bir sorun gözükmüyor gibi duruyor.

MaLibu (@ma_libuu)

Ma_libuu bu hafta AVAX analizinde, 115$ seviyesinde bulunan destekten alınan güç ile yükseldiğini 132$ bölgesindeki dirençten ise tepki alarak düşebileceğini grafikte bizlere anlatmış. 132$ seviyesi aşılamaz ise 103$ seviyesine kadar çekilebileceğini de ayrıca eklemiş. Takip etmek gerekiyor gibi gözüküyor.

Erdem Yontar (@yontarErdem)

yontarErdem bu hafta AVAX analizinde, geçmişten genel trendler ile temaslarda güzel çalıştığını grafikte bize gösteriyor. Şu an yükselen trend olan kırmızı çizgi üzerinde hareket ediyor. Buranın altında kapanış olmaması önemli… Bu seviyeden alacağı tepki ile turuncu çizgiye kadar gelebilir. Burada yapacağı hareket önemli gözüküyor.

Crypto KİNG KONG (@KriptoKINGKONG)

KriptoKINGKONG bu hafta AVAX analizinde, elliot dalga teorisini basitçe göstermiş. Bu teori fibonacci temelli bir araç olarak bakılabilir. Grafikte de gösterildiği gibi fiyat 0.618$ destek seviyesinde gözüküyor. Bu destek seviyesine bağlı olarak yükseliş gerçekleşir ise 214$ seviyesine kadar çıkabileceğini belirtmiş.

Karasu aka 100x (@KarasuFt)

KarasuFt bu hafta AVAX analizinde, kısa ve yakın vadede 126$ seviyesi bir destek olarak çalışmış gözüküyor. Buranın kırılması demek 118$ seviyesine çekilmesi anlamına gelebilir. Yükseliş bazlı bakarsak 136$ ilk direnç. Bu bölgenin aşılması durumunda 147$ seviyesi hedeflenebilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Avalanche News ile AvaMountains İncelemesi

Avalanche News bu paylaşımında, yeni NFT projesi olan Avamountains incelemesi üzerinde durmuş. Projenin detaylarından bahsederek, flood’un devamında Mint detaylarına değinerek, hepsi satılırsa neler olacağı konusunu cevaplamış.

Ekonomi Dünyası ile Avalanche Üzerine

Ekonomi dünyası bu flood’unda, Avalanche Nedir? Sorusu üzerinde durmuş ve “ne zaman, kimler tarafından kuruldu?” sorularını cevaplayarak detaylı bir paylaşımda bulunmuş.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, bir DeFi projesi olan: Boo.Finance!

6.1. Boo.Finance Nedir?

Avalanche ağı üzerine inşa edilmiş olan Boo.Finance bir DeFi projesidir. Tamamen merkeziyetsiz finansın güvenilirliği ve kolaylığını savunan BooFinance, hızlı ve ucuz maliyeti sebebiyle  Avalanche ağı üzerine kurulmuştur.

“Kim olduğun, nereden geldiği ya da ne kadar paran olduğu bizim için değersiz!” mottosu ile ilerleyen Boo.Finance bu noktada merkeziyetsiz yapısını öne çıkarmaktadır. 

6.2. BOOFI Nedir?

BOOFI, Boo.Finance’ın yerel token’ıdır. 

2.000.000 BOOFI’nin ilk satış (%20) tahsisi, Penguin Finance’in Launchpad’i aracılığıyla dağıtılacak. BOOFI IDO’ya katılmak için, tahsis puanları biriktirmeniz gerekmektedir bunun için de iPEFI’yi (Penguin’in tek varlıklı bahis tokeni) stake etmeniz gerekir. Ne kadar çok tutarsanız, o kadar çok BOOFI elde edebilirsiniz.

Staking Aşaması: 24 Eylül – 29 Eylül
Dağıtım Aşaması: 30 Eylül – 7 Ekim

Penguin Finance’in Launcpad’i aracılığıyla dağıtılan BOOFI jetonlarının kilidi, piyasaya sürüldüğünde açılacaktır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Web sitesi: boofinance.io | Twitter: @Boo_Finance | Medium: Boo Finance

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.