Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 12. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 16 – 22 Kasım arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on ikinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 16 – 22 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, megafon formasyonu oluşmuş gibi duruyor. 147$ seviyesinde bir tepki almış ve çekilmiş gözüküyor. Bu çekilme 125$ seviyesinden destek görerek arada sıkışmış gözüküyor. Ayrıca yükselen bir direnç oluşuyor. Yatay direnç ile yükselen direnç aynı yerde kesişiyor. Bu bölge önemli gözüküyor. Kırılım hangi yöne olursa o yöne hızlıca devam edecek gibi duruyor.

Ana Destek: 81$
Ara Destek: 110$ – 125$

Ana Direnç: 160$
Ara Direnç: 147$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Deloitte, Avalanche’ın Üzerine Yeni Bir Doğal Afet Kurtarma Platformu Oluşturmak İçin Ava Labs ile Ortaklık Kurdu

Deloitte, eyalet ve yerel yönetimlerin federal acil durum finansmanı için uygun olduklarını kolayca göstermelerine yardımcı olmak için Avalanche blok zincirini kullanan yeni bir felaket kurtarma platformunu etkinleştirmek için teknoloji firması Ava Labs ile stratejik bir ittifak kurdu.

Tarih: 16 Kasım 2021
Kaynak: Medium/avalancheavax

Particle, Güzel Sanatları Blok Zincirine Getirmek İçin Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Sanat ve teknoloji dünyalarında derin kökleri olan bir şirket olan Particle, insanların güzel sanatlara sahip olma, toplama, deneyimleme ve keyif alma biçimlerini değiştirecek bir platform başlatıyor.

Avalanche blok zinciri tarafından desteklenen ve sanat, teknoloji ve finans alanında önde gelen isimler ve yenilikçilerden oluşan bir ekip tarafından kurulan Particle, herkesin küresel sanat pazarına toplu olarak katılarak dünyanın en büyük başyapıtlarından bazılarına sahip olmasını sağlayan bir platform inşa ediyor.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: Medium/avalancheavax

Avalanche, O3 Labs Cüzdanında Kullanıma Sunulacak

Avalanche, 22 Kasım 2021’de O3 Labs cüzdanında kullanıma sunulacağını duyurdu.O3, SoftBank, ZMT Capital ve Binance gibi kriptoda oldukça önemli isimler tarafından desteklenen bir cüzdan ve takas protokolüdür.

Tarih: 16 Kasım 2021
Kaynak: Avalanche.today

AVAX Binance.US’ta Listelenecek

Binance.US, Avalanche’ı (AVAX) listeleyecek ve AVAX/USD ve AVAX/USDT çiftlerinde açık alım satım işlemlerini 18 Kasım 2021’de, 08:00 EST / 05:00 PST’de yapacak.

Tarih: 17 Kasım 2021
Kaynak: Avalanche.today

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Orange Comet, Avalanche’a Premium NFT’ler Getirmek İçin New York Islanders Hokey Takımıyla Ortaklık Kurdu

Premium bir NFT ve blok zinciri deneyimi şirketi olan Orange Comet, Avalanche blok zinciri tarafından desteklenen yepyeni Orange Comet Marketplace’te NFT’ler üretmek ve satmak için New York Islanders hokey takımı ve UBS Arena ile çok yıllı resmi ortaklığını duyurdu.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Medium/avalancheavax

Penguin Finance, Gizlilik Odaklı Fırlatma Rampasını Geri Getiriyor

Penguin Launchpad, piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcıların favorisi oldu. Penguin Finance, KYC olmadan ve pek çok avantaj, yeni özellik, yenilenen stake mekanizmaları ve yepyeni bir kullanıcı arayüzü ile geri getirdiğini duyurdu.

Tarih: 17 Kasım 2021
Kaynak: Medium/penguin-finance

Defi Yield Protokolü, Topluluk İçin Sunuldu

iDYP, Dapp’in kullanıma sunulduğunu duyurdu. iDYP topluluk tahsisine katılan tüm kullanıcılar artık jetonlarını stake edebilir ve %100 APR kazanabilir, bu da aylık %8.33 anlamına gelir. Aksi takdirde, jetonlar üç aylık bir süre boyunca talep edilebilir. iDYP Dapp, Binance Smart Chain ve Avalanche zincirlerinde mevcuttur.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: Medium/dypfinance

Yield Yak ve Imperium Empires, Gamefi 2.0 İşbirliği İçin Bir Araya Geldi

Yield Yak, Avalanche’ta yerel olarak inşa edilen ilk AAA kalitesinde meta veri deposu olan AAA GameFi 2.0 uzay metaverse Imperium Empires’a ortaklığını ve yatırımını duyurdu.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Medium/yieldyak

Hurricane Swap ve Lydia Finans Ortaklığı

Lydia Finance, Hurricane Swap ile ortak olduğunu duyurdu. HCT/AVAX çifti için Lydia Finance’te bir farm başlatacak.  Hurricane Swap ayrıca platformlarında bir LYD/HCT çiftliği oluşturacak. Kullanıcıların Hurricane Swap hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri için Lydia Finance Telegram grubunda bir AMA da olacak.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Medium/lydiafinance

Vee.Finance, Donnie Finance ile Ortak Oldu

Resmi ortaklık, Vee.Finance’nin yayınlamış olduğu Medium yazısında, şu sözlerle açıklandı: “Donnie Finance ile ortaklığımızı duyurmaktan çok memnunuz. Stratejik bir ortak olarak Donnie.finance, işini DeFi Lending platformuna genişletiyor. Vee.Finance, topluluk kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak için Donnie.Finance ile yakın bir şekilde çalışacaktır.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Medium/veefi

Titan Crypto, AVAX’ı Portföyüne Ekledi

Aktif bir yatırım yönetimi platformu olan Titan, diğer 5 altcoin ile birlikte $AVAX’ı benimsedi. Titan, Avalanche’ın uzun vadeli kazançlar için büyük bir fırsat sunduğuna inanıyor.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Avalanche.today

Defrost Finance, Likidite ve Havuz Jetonlarının Ödünç Verilmesini Sağlayacak

Defrost Finance, Avalanche’a özgü ilk DeFi sabit para protokolüdür ve topluluğa H2O, USD’ye sabitlenmiş, likidite, havuz jetonları ve faiz getiren varlıklar tarafından tamamen teminatlandırılmış bir sabit para sunuyor. MELT, yönetişim ve platform kazançlarının dağıtımında yardımcı programlara sahip platform belirteci olacaktır.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Medium/Defrost_Finance

Islander, Fuji Testnet’te Kullanıma Sunuldu

Bir pazarlama platformu olan Islander, Islander Testnet’i, Avalanche ağında başlattı. Katılımcıların yaklaşmakta olan airdrop’a dahil olmaları için girişler açıldı.

Tarih: 21 Kasım 2021
Kaynak: Avalanche.today

Crabada, AVAX’ı Avalanche Rush’tan İlk Kullanıcılara Dağıtıyor

467.2253196 AVAX, Crabada’s Idle-Game’in ilk haftasındaki oyun içi etkinliklerine göre 1.511 oyuncuya airdrop olarak gönderildi.

Tarih: 22 Kasım 2021
Kaynak: Twitter/PlayCrabada

Yield Yak, Axial ve Blizz Finance İçin Stratejiler Ekledi

Yield Yak, artık Blizz Finance’ın Avalanche pazarları için tek tıkla kaldıraçlı çiftçilik stratejileri sunuyor. Bu stratejiler, tek varlıklı mevduatlarınızı optimize eder, getirilerinizi otomatik olarak birleştirir ve size zaman kazandıracak.

Tarih: 21 Kasım 2021
Kaynak: Medium/Yieldyak

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta AVAX analizinde, 91$ seviyesinde bulunan fibonacci direnç seviyesi kırıldıktan sonra 100$ olan psikolojik dirençte kırılmış gözüküyor. Fiyatın önünde fibonacci 2.618 direnç seviyesi olan 141$ seviyesi var. Bu bölgeden tepki alması beklenebilir.

MaLibu (@ma_libuu)

Ma_libuu bu hafta AVAX analizinde, fiyatın yükselen kanal yapısı içerisinde hareketine devam ettiğini göstermiş. Bu grafiğe göre tepki alması gereken bölge 180$ seviyesi gibi gözüküyor. Buradan alınan tepki ile biraz çekilme yaşanabilir. Kanal üst bandını aşar ile hızlı bir şekilde daha üstlere tırmanabilir.

cryptoanalist_borsaanalist (borsaanalist2)

Borsaanalist2 bu hafta AVAX analizinde, grafikte belirtilen R seviyeleri pivot ve destek direnç seviyeleridir. Fiyat şu an 130$ seviyelerinde gözüküyor. Son direnç 120$ bölgesine kadar çekilme yaşanırsa bu bölge destek olarak çalışabilir. Fiyatı izlemekte fayda var.

Seyra Demirel (@seymirel)

Seymirel bu hafta AVAX analizinde, fiyatın geri çekilme ihtimalinde 90$ seviyelerini görebileceğini ve bu bölgenin iyi bir alım bölge olacağını belirtmiş. 116$ seviyesi yükseliş devamında ise güçlü bir bölge. Bu bölge de fiyatın verdiği tepkiye göre poz almak mantıklı olabilir.

KayıpAdisyon.com (@kayipadisyon)

Kayipadisyon bu hafta AVAX analizinde, RSI seviyesinin 80 civarlarında olduğunu belirtmiş. Fibonacci seviyelerine göre destek direnç bakıldığında direnç seviyesinden tepki yemiş gözüküyor çekilme devam ederse 120$ seviyesi destek olarak çalışabilir. 147$ üzerinde yapacak kapanışlar fiyatı 197$ seviyesine çıkarabilir.

engineer (@engineer_trader)

Engineer_trader bu hafta AVAX analizinde, yükselen bir kanal yapısının içerisinde hareket ettiğini ve fiyatın üst kanal direncinden tepki aldığını göstermiş. Buradan tepki alır ise önce 96$ buradan tutunamaz ise 73$ seviyesine kadar çekilebilir. Kanal üzerinde kapanışlar ise 200$ seviyesine kadar hareketi taşıyabilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Tervelix ile Avalanche Ağında Yüksek Feeler Üzerine

Tervelix bu paylaşımında, Avalanche Ağında  Feeler’in yüksek olmasının nedeninin; Kevinsekniqi’i, c-chain, network, avalanche ağını değil MM’ı olduğunu gösteriyor. Tervelix flood’un devamında genel olarak bu konuyu anlatarak bizleri bilgilendirmiş. 

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, DeFi kredi/borç verme platformu: Vee.Finance!

6.1. Vee.Finance Nedir?

Avalanche ağı üzerine inşa edilmiş olan Vee.Finance, hem geleneksel finans hem de kripto varlık takipçileri için hazırlanmış, DeFi kredi/borç verme platformudur. Platform, kullanıcılara daha iyi dijital varlık yönetimi sağlayarak, geleneksel finans ile DeFi arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlamıştır. 

Vee.Finance Misyonu; geleneksel finans ve günümüzde popülerliğini sürdüren DeFi ekosistemi arasında bulunan engelleri azaltarak, varlık tahsislerinin verimliliğini optimum bi hale getirmektir. 

Vee.Finance’ın sağlamış olduğu bu protokolü kullanmak isteyen kullanıcılar, protokol tarafından kabul edilmiş varlıklar arasından, dilediğini tercih ederek alımını sağlar. Bu alımı sağlamadan önce, Vee tarafından desteklenen bir kripto varlığı teminat olarak belirlemeleri gerekir. Teminat olarak verilen kripto varlıklar, platformda faiz kazanır ancak, teminat olarak kullanıldığı süre boyunca itfa edilemez veya devredilemez.

6.2. VEE Coin Nedir?

Vee Coin, Vee.Finance üzerinden desteklenen varlıkları tedarik ederek ve ödünç alarak madencilik yapabileceğiniz yerel bir Vee.Finance tokenidir. Token, yapısı gereği merkeziyetsizliği sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

VEE Coin maksimum arz miktarı: 10.000.000.000 VEE token olarak açıklanmıştır. 

Web Sitesi: vee.finance | Telegram Adresi: https://t.me/veefin | Twitter Hesabı: twitter.com/VeeFinance |Medium Profili: veefi.medium.com

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.