Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #11: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #11: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 11. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 9 – 15 Kasım arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on birinci sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 9 – 15 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, yükselen bir kanal yapısını görebiliriz. Fiyat ATH noktası olan 101$ seviyesinden red yiyerek geri çekilmeler yaşıyor. 79$ seviyesinde tepki alması gereken ilk bölge mevcut. Hızlı bir düşüş gerçekleştiriyor gibi duruyor. Burası aşağı yönlü kırılır ise yükselen trend yapısı mevcut buradan tepki almasını bekleyebiliriz. 79$ seviyesi altında kapanış yapmaz ise tekrar ATH noktasını test edebilir.

Ana Destek: 39$
Ara Destek: 58$ – 79$

Ana Direnç: 101$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Tether Token, Avalanche’da Başlatıldı

Piyasa değeri ile en büyük stablecoin’e güç veren blok zinciri platformu tether.to’yu yöneten şirket Tether Operations Limited, küresel finans ve iş ölçeği için oluşturulmuş merkezi olmayan bir akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’da, Tether tokenlerini piyasaya sürdü.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Avalanche’ta Axial Stabil Takas Başlatıldı

Axial, Avalanche üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Axial, 10 Kasım gecesi geç saatlerde piyasaya sürüldü ve 4 milyon doların üzerinde TVL elde etti.

Tarih: 11 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/AxialDeFi

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Bir Mobil Yatırım Uygulaması Olan Public.Com, AVAX’ı Listeledi

Gamestop çevresinde Robinhood’a alternatif olarak büyük ilgi gören mobil yatırım uygulaması Public.com, AVAX’ı listeledi.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: Emin Gür Sirer Twitter

Coinbase, AVAX’ı New York Sakinleri İçin Takas Edilebilir Hale Getirdi

Coinbase, AVAX, ASM, PERP ve SUKU artık New York’ta ikamet edenlerin kullanımına açıldı.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/CoinbasePro

Trader Joe Native Integration Artık Roma Terminalinde Yayında

Trader Joe, Native Integration’ı Roma Terminal platformuna entegrasyonunu duyurdu.

Rome Terminal, kullanıcılara tamamen siparişle, bir DeFi yönetim paketi oluşturma ve kullanma yeteneği veren çoklu ağ ve çoklu dApp ticaret terminalidir.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: traderjoe-xyz.medium.com

Payrue Wallet, Avalanche’a Entegre

PayRue Wallet, çok zincirli bir cüzdan olan 1. aşamaya ulaştı. Ethereum ile uyumlu çok sayıda blok zinciri arasında takas yapılabilecek.

Tarih: 12 Kasım 2021
Kaynak: payrue.medium.com

Hummingbot, Avax İçin Likidite Madenciliği Programını Genişletti

Avalanche, likidite madenciliği kampanyasını resmi olarak Binance’de 12 hafta daha uzatarak, ödülleri kapmak için 27.000$’a çıkardı. Hummingbot’tan gelen raporlara göre Kampanyaya şimdiden 918 farklı bireysel madenci katıldı ve bugün itibariyle sipariş hacmi 292 milyon doları aştı. Takıma katılmak ve hemen kazanmaya başlamak için güçlü bir teşvik var.

Tarih: 12 Kasım 2021
Kaynak: avalanche.today

Pangolin’in PNG Token, Türkiye’de Popüler Bir Borsa Olan Icrypex’te Listeleniyor

PNG Token artık Icrypex borsasında listeleniyor. Icrypex, büyük bir Türk topluluğuna sahip dünya standartlarında bir CEX.

Tarih: 13 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/pangolindex

TaleCraft x Avalaunch, IDO Duyurusu

Avalaunch bir sonraki IDO’su olan Avalanche’daki ilk crafting game olarak lanse edilen ve “oyuncuya karşı/oyuncu” prensibine sahip, masa oyunu “TaleCraft’ı” duyurdu.

Tarih: 15 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/avalaunch

Xjoe Artık Banker Joe’da Teminat Olarak Kullanılabilir

Xjoe teminat Banker Joe’da yayında. AVAX ödüller kazanın ve %40’a kadar xJOE ödünç alın.

Tarih: 15 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/traderjoe_xyz

Xpower’ın Birden Fazla Yeni Sürümü Piyasaya Sürüldü

İlk madenciliği yapılabilen C-Chain tokeni olan Xpower’ın, birden fazla yeni sürümü piyasaya sürüldü.

Tarih: 15 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/notexeditor

OrcaDAO, Yield Yak Tokenlerini Teminat Olarak Etkinleştirdi

OrcaDAO, Avalanche ağı üzerine kurulu ve %0 faizle kripto teminatı kullanarak borç vermeye izin veren ilk yerel Stabilcoin (AVAI) ve Yönetişim belirteci (ORCA) çiftidir. Yield Yak kullanıcıları ilk kez Yield Yak’ta yatırdıkları varlıklarını teminat olarak kullanabilecekler.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: yieldyak.medium.com

Teddy Cash, teminatların, itfaların ve tasfiyelerin güvence altına alınmasına yardımcı olmak için Avalanche ana ağına Chainlink Fiyat Feed’lerini entegre ettiğini duyurdu.

Entegrasyon; kredi alma, TSD’yi kullanma ve yetersiz teminatlı pozisyonların tasfiyesini tetikleme gibi temel protokol işlevleri sırasında en güncel fiyat verilerini almak için AVAX/USD Chainlink Fiyat Feed’inin kullanılmasını içeriyor.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/teddy-cash

Defrost Finance’dan, Yatırımcılarını Sevindirecek Bir Duyuru

Defrost Finance, yatırımcıların yakında Benqi’deki teminat havuzlarından, Avalanche zincirinde doğan ilk stablecoin olan H2O’yu basmak için çekebileceklerini duyurdu.

Tarih: 12 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/@Defrost_Finance

Maximus, MAXI Token için Doğru Basma ve Geri Alımların Sağlanmasına Yardımcı Olmak İçin Chainlink Fiyat Beslemelerini Entegre Ediyor.

Tarih: 12 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/@maximusfarm

Crabada Idle-Game Başladı

Crabada Idle-Game resmi olarak başlattığını duyurdu. Idle-Game, bir Açık Beta sürümü olarak hizmet verecek.

Tarih: 15 Kasım 2021
Kaynak: twitter.com/PlayCrabada

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

TrendLine (@trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta AVAX analizinde, 56$ seviyesinde bulunan güçlü direncini aştıktan sonra üzerinde tutunmayı başararak 98$ seviyesine kadar yükseldiğini grafikte belirtmiş. Bu seviyeden aldığı bir tepki şu an için mevcut eğer üzerinde kapatmayı başarır ise 117$ seviyesine kadar yükseliş görebiliriz.

Karagülle (@mkaragulle1)

Mkaragulle1 bu hafta AVAX analizinde, yeşil bir trend olduğunu ve bu trend üzerinde kapanışlar yaptığı sürece sorun olmadığını bize belirtiyor. 81$ seviyesi aynı zamanda trend kırılır ise destek alması gereken ilk bölge olarak gözüküyor. 100$ seviyesi direnç olarak gözüküyor. Kırılımları takip etmekte fayda var.

Kripto Sener (@KriptoSener)

KriptoSener bu hafta AVAX analizinde, flamanın direnç noktasının test edildiğini ve üzerinde kapanış yapar ise yükseliş ivmesi kazanacağını bize gösteriyor. Dirençten tepki yer ise 91$ seviyesi ilk destek alması gereken yer olarak gözüküyor. Yükselen trend üzerinde kaldıkça pozitif bakılabilir.

AydınCoin (@aydindem)

Aydindem bu hafta AVAX analizinde, kanal yapısı oluştuğunu ve fiyatın kanal orta bant üzerinde tutunarak yükseliş yönlü hareket yaptığını grafikte göstermek istemiş. 84$ üzerinde kalırsa 123$ seviyesine kadar gidebileceğini ama altında kapanış yaparsa 64$ seviyesine kadar çekilebileceğini bizlere iletmiş. Kırılıma dikkat etmekte fayda var.

CryptoBatu (@cryptosbatu)

Cryptosbatu bu hafta AVAX analizinde, 96$ seviyesinde aldığı tepkinin ardından bir geri çekilme yaşıyor gibi duruyor. İlk destek 87$ seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Buranında kırılması durumunda 80$ seviyesi güçlü destek bölgesi buradan aldığı güç ile 3 haneli rakamları test edebilir.

MAG COİN (@btc_magazin)

Btc_magazin bu hafta AVAX analizinde, 60$ üzerinde kapanış yaptıktan sonra burayı güzel bir destek olarak kullanarak yukarı doğru tırmandığını belirtmiş. Fibonacci direnç seviyesi olan 99$ seviyesi önemli ve kritik bir bölge olarak gözüküyor. Biraz geri çekilme yaşandıktan sonra 3 haneli rakamlara yürüyebilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Tervelix ile Avalanche Projelerinden Dexalot.Com İncelemesi

Tervelix bu paylaşımında, Avalanche projelerinden biri olan Dexalot.com’dan bahsetmiş. Flood’un devamında CEX’lerden bunalanlar, güvenmeyenler ama limit emir vermek isteyenler için bazı dapp’lerden bahsetmiş. Dapplerin kullanımı blockchain üzerinde zor olduğundan ancak Subnetler bu sorunların bir kısmına çözüm ürettiğini vurgulamış. Flood’un sonunda ise CEX kullanma nedenlerini açıklayarak bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuş.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, strateji ve savaş oyunu: Crabada!

6.1. Crabada Nedir?

Avalanche ağı üzerine inşa edilmiş olan Crabada, Hermit-yengeçleri ve birçok denizaltı canlısı ile dolu bir oyun evrenidir. Crabada, gerçek değeri olan kripto para birimleri kazanmak için yetiştirilebilir veya oyunlarda kullanılabilir. 

Oyundan biraz daha bahsedecek olursak, Crabada oyunu aslında bir tür savaş ve toprak/yer kazanma oyunu olarak nitelendirilebilir. En çok güvendiğiniz kişileri toplayıp, madenlerden değerli kaynakları çıkarabilir ve ordunuzu yeni savaşçılar için yetiştirebilirsiniz. Oyun içerisinde hak ettiğiniz tüm payları almak için savaşın!

Birçok farklı karakterde kombine edilmiş yengeçlerde, her birinin kendine ait özellikleri ve güçleri bulunan 64 Irk Türü bulunmaktadır. Bu yengeçler çağın en güçlüleri olarak bilinir ve türlerini üreme yoluyla miras bırakarak, bir sonraki nesle benzersiz güç ve yeteneklerini devredebilir, aynı zamanda dilerse de başka bir soy üzerinden üreme gerçekleştirilebilir. 

Her sınıfın, savaş sırasında benzersiz güç ve becerileri var, oyuna başlarken cins türünüzü, Crabada sınıfından biri olarak tercih etmeyi unutmayın!

6.2. Oyun Jetonları

Crabada oyunu içerisinde kullanabileceğiniz iki çeşit token mevcuttur. Bunlar CRA (crabada) ve TUS (Treasure Under Sea)’dur. 

CRA: Teşvik süreci boyunca, hisse kazanmak ve ödüllendirilmek için kullanılır.
TUS: Taverna aracılığıyla, madencilik, yağmalama ve “yengeç ödünç verme” oyununu oynayarak kazanılan oyun içi paradır. 

6.3. Yol Haritası

Farklı stratejiler ve kazanma yöntemleri ile oyunculara keyifli zaman geçirme fırsatı sunan Crabada, Kasım ayı itibariyle kullanıcılarına aşağıdaki süreçlere dahil edecektir.

  • Önyükleme etkinliği, 
  • Özel crabada yetiştirme etkinliği,
  • Crabada yetiştirme özelliği,
  • Crabada pazaryeri,
  • ıdle game sürümü,
  • Savaş oyunu prototipi.

crabada.com | @PlayCrabada | Medium: @PlayCrabada

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.