Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #10: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni #10: Haftanın En İyi Analizleri, Popüler Tweet’ler, Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Avalanche bülteni Haftalık Avalanche (AVAX) Bülteni‘nin 10. sayısına hoş geldiniz! Avalanche yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 2 – 8 Kasım arasındaki AVAX fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Avalanche ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın başarılı analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin onuncu sayısı ile sizlerle!

1. AVAX Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda AVAX’ın 2 – 8 Kasım tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta AVAX analizinde, ATH noktası olan 79$ seviyesinin üzerinde kapanış yaparak yeni bir ATH seviyesi belirlemiş gözüküyor. Şu an 96$ olan ATH seviyesini güçlü bir direnç olarak görebiliriz. Yükselen trend yapısı mevcut. Bu trend yapısını takip ederse fiyat daha yukarılara tırmanabilir. Altına indiğinde ise destek alması beklenen ilk bölge 79$ bölgesi gibi gözüküyor.

Ana Destek: 57$
Ara Destek: 73$ – 79$

Ana Direnç: 96$

2. Haftanın En Önemli Avalanche Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SnowTrace: Etherscan’ı Avalanche Topluluğuna Getiriyor

Bugün, Avalanche blok zinciri için özel olarak oluşturulmuş bir Etherscan uygulaması olan Snow Trace ile Avalanche altyapısı paketine yeni bir araç katılıyor. SnowTrace, küresel Avalanche geliştiricileri ve kullanıcıları topluluğu için daha yüksek performanslı, özelliklerle dolu bir deneyim sunmak için mevcut Avalanche C-Chain Explorer’ın yerini alıyor.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Nexo, Avalanche Listelemesi İle Çok Zincirli Teklifi Geliştiriyor

Avalanche public blockchain’in yerel tokeni AVAX, artık kripto destekli kredinin öncüsü Nexo’da yayında. Nexo kullanıcıları artık tek bir yerden AVAX varlıklarını satın alabilir, takas edebilir, büyütebilir ve AVAX’a karşı borç alabilir.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: Medium.Com/Avalancheavax

Voyager, Avalanche Entegrasyonu İle Avax, NFT, DeFi Tekliflerini Genişletiyor

Voyager Digital, AVAX tokeninin transferlerini ve stake edilmesini aracılık platformuna dahil etmek için Avalanche ile entegre oluyor. Girişim ayrıca Voyager müşterilerine Avalanche tabanlı DeFi araçlarına ve NFT’lere erişim sağlayacak.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: blockworks.co

3. Haftanın En Önemli Avalanche Ekosistem Gelişmeleri

Avalanche özelinde, özellikle AVAX traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli ekosistem gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Crabada, Play-To-Earn Idle Oyunu Avalanche’a Getiriyor

Play-and-earn bir NFT oyunu olan Crabada, Kasım ayında Avalanche’da yerel olarak piyasaya sürülecek. Bu lansman, herkesin kripto oynamasına ve kazanmasına izin verecek ve Avalanche’a bir dizi yeni oyun deneyimi getirecek.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/avalancheavax

Penguin Finance ve Everest DAO: Resmi Ortaklık Duyurusu

Everest DAO ve Penguin güçlerini birleştiriyor. Bu ortaklığın bir parçası olarak, her iki ekip de pazarlama ve geliştirme konularında birbirlerine destek olacak. Everest DAO, Avalanche’a özel kullanım senaryoları ve dApp’ler getiren merkezi olmayan bir platformdur. Birlikte, ekosistemi iyileştiren ve büyüten yenilikçi ürünlerle DeFi yardımcı programını ağ genelinde genişletmeyi planlıyor.

Tarih: 3 Kasım 2021
Kaynak: penguin-finance.medium.com

YAY Games İle Despace Ortaklığı

NFT Marketplace’in piyasaya sürülmesine büyük katkı sağlayacak, gelecek vadeden bir kripto projesi olan DeSpace ile en son stratejik ortaklığını duyurdu. DeSpace protokolü, zincirler arası çok katmanlı bir DeFi ve NFT toplayıcısıdır. Ekosistemin yerel blok zinciri olan DeChain, tüm DeFi ve NFT ürünleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştırır.

Tarih: 4 Kasım 2021
Kaynak: yay-games.medium.com

Yay Games İlk Bold Point NFT Satışı İçin KALAO İle Stratejik Ortaklık Kuruyor

Gelecek için inşa edilen, takas edilemez NFT pazarı Kalao ile en son ortaklığını duyurdu. Avalanche Rush programının seçkin üyelerinden biri seçildikten sonra, YAY Games Avalanche üzerine inşa etmeye ve ekosistemi üzerine inşa edilen projelerle bütünleşmeye devam ederek Kalao ile tüm entegrasyonu çok daha sorunsuz bir süreç haline getiriyor.

Tarih: 6 Kasım 2021
Kaynak: yay-games.medium.com

Colony, OH! Finance’ye 500.000 ABD Dolar TVL Taahhüdü Verdi

Colony ve OH! Finance, Avalanche ekosistemini büyütme misyonunu paylaşıyor. Bu ortaklığa başlamak için Colony, OH! Finance kullanılmak üzere 500.000 Dolar taahhüt etti.

Tarih: 6 Kasım 2021
Kaynak: ohfinance.medium.com

Unidexbot, Avalanche’a Entegre Oldu

UniDexBot, Avalanche’a Entegre oldu. UniDexBot, Ethereum, BSC, Polygon, Avalanche, Fantom zincirleri üzerinde ticaret araçları sağlayan bir platformdur. Platform, otomatik olarak tüm endeksler arasında en iyi ticaret fiyatına sahip dex’i kullanıyor.

Tarih: 6 Kasım 2021
Kaynak: unidexbot.medium.com

Bir borç verme protokolü olan Blizz, Avalanche’ta Başlayacak

Avalanche,  merkezi olmayan bir borç verme piyasası olan Blizz’i başlattığını duyurdu. Blizz yerel bir Avalanche protokolüdür, tüm arzı likidite madenciliği yoluyla protokolün kullanıcılarına dağıtılacak ve herkes protokolü kullanmanın ödüllerini alma şansına sahip olacak. Geist gibi, Blizz protokol gelirinin yarısı token sahipleriyle paylaşılacak.

Tarih: 6 Kasım 2021
Kaynak: medium.com/@blizzavax

Trader Joe’nun Yeni Yönetim Paneli, Yetiştirme Kulübü Yayına Girdi

Yetiştirme Kulübü, Trader Joe’nun yepyeni yönetim paneli, platformun Topluluk Çiftliklerinin seçimini ve devam eden yönetimini denetleyen bir Topluluk Kulübüdür.

Tarih: 6 Kasım 2021
Kaynak: traderjoe-xyz.medium.com

NFT Destekli İlk Role-Play Sosyal Medya Platformu: “Kaira Network” NFT Drop İçin Hazırlanıyor!

Avalanche ağı üzerine geliştirilen ve kullanıcılarına: “NFT tabanlı, role play içeriklerine özel, merkeziyetsiz bir sosyal medya platform” deneyimi sunmayı hedefleyen Kaira Network, geçtiğimiz hafta projenin detayları hakkında yeni bir flood yayınladı. 

Yayınlanan bu flood’da, NFT avatarlarının bürünebileceği karakterlere ve oyun içi token kullanımına değinilmiş. Avalanche topluluğu tarafınca oldukça dikkat çekici bulunan proje, twitter hesabı üzerinden 6 bin takipçiyi geçmiş durumda.

4. Trader’lardan Haftanın Başarılı AVAX Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri sizlerle!

JustPossibility (@Tattographi)

Tattoographi bu hafta AVAX analizinde, yukarı doğru oluşan bir kanal yapısı olduğunu bizlere grafikte göstermiş. Şu anda fiyat hareketlerini de baz alırsak fiyatın yukarı gidebileceği bir yer olarak 130$ seviyesi hedef olarak belirlenebilir. Bu bölge kanal üst bandı ile aynı seviye olarak gözüküyor. Burada yapacak harekete göre aksiyon olmak sağlıklı olabilir.

Borsa Ressamı (@borsaressami)

Borsaressami bu hafta AVAX analizinde, çanak yapısından sonran 72$ seviyesi üzerinde kapanışlar fiyatı yukarı çekebileceğini bizlere daha önce aktarmış. Şu anda da gözüktüğü gibi bu bölge destek olarak çalışmış gözüküyor. 84$ üzerinde tutunması ve kapanış yapması hedef olan 93$ seviyesine kadar fiyatı taşıyabilir.

ŞENNUR GANN_LOVE (@snnr_klc)

Snnr_klc bu hafta AVAX analizinde, 82$ üzerinde yapılacak kapanışlar fiyatı yukarıya taşıyabilir. İlk direnç 97$ sonraki direnç ise 107$ gibi gözüküyor. Fiyat 82$ altında kalır ve tepki yerse önce 67$ sonra ise 58$ destek bölgesi olarak gözüküyor. Fiyatın şu anda verecek karara göre takıl edilmesi gerekebilir.

_SOSYOLOG_ (@cryptokahin)

Cryptokahin bu hafta AVAX analizinde, fiyatın grafikte bulunan pembe hat üzerine atmaya çalıştığını belirtmiş. Bu hat üzerine attığında yeşil direnç bölgesine kadar devam edebilir. Maksimum hedef ise 250$ olduğunu bize grafikte göstermiş. Dirençten alacağı tepkiye göre düşüşler gerçekleşebilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Borsa Teknik Analiz (@Borsanaliz07)

Borsanaliz07 bu hafta AVAX analizinde, düşen bir trend yapısının olduğunu ve hareketini bu trendi hacimli şekilde kırarak gerçekleştirmiş gözüküyor. Yükseliş aynı şekilde devam ederse hedefin 90$ olabileceğini belirtmiş. Trend üzerinde kapanışlar yapması ve altına inmemesi yönü tayin edebilir.

Kripto Krallığı (@Kripptokralligi)

Kriptokralligi bu hafta AVAX analizinde, fiyatın düşen kanal kırılımından sonra 60$ seviyesinde bulunan yatay direnç bölgesini de kırarak yukarı yönlü bir hareket yaptığını grafikte görebiliriz. 60$ bölgesi destek olarak güzel çalışmış gözüküyor. Şu an 74$ seviyesinde bulunan dirençten tepki yemiş gibi duruyor. Bu bölgenin üzerine atması fiyatı daha fiyatı daha da yukarıya taşıyabilir. Tepki düşüş yönlü olursa tekrar 60$ seviyesine de çekilebilir.

5. Avalanche Bilgiselleri

Haftanın Avalanche özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Alp Zey ile “Avalanche” Hakkında Her Şey

Alp Zey bu paylaşımında, Avalanche’ı genel olarak tanımlamış ve ne zaman çıktığından bahsetmiş. Flood’un devamında Avalanche ağını farklı kılan özelliklere değinerek, ağın güvenliğinden ve dünyada kaçıncı sırada olduğu konusunda bizleri bilgilendirmiş. Son olarak Global Market Place’lerin hangileri olduğunu ve Türkiye’deki Market Place sunan platformdan bahsederek oldukça bilgili bir paylaşım hazırlamış.

6. Avalanche Tabanlı Projeler Tanıtımı

Bu kısımda Avalanche altyapısı kullanan projelerini anlatıyor ve derinlerine iniyor olacağız. Bu hafta proje tanıtım köşemizin konuğu, merkeziyetsiz işlem piyasalarından: Lydia Finance!

6.1. Lydia Finance (LYD)

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Lydia Finance, Avalanche ağı üzerinde çalışan, AMM protokolü olarak meydana çıkıyor. Protokol, herhangi bir kişi veya kişilere ihtiyaç duymadan güvenilir bir şekilde al-sat işlemlerinin yapılmasına olanak tanıyor.

Platform üzerinden işlem yapmak isteyen kullanıcılar, varlıklarını kişisel cüzdanlarında tutarak riski en düşük seviyede tutmayı sağlıyor. Bu amaç sayesinde, kişilerin üçüncü şahıslara güven duyma zorunluluğu ortadan kalkmış oluyor.

6.2. LYD Token

Platformun kendi tokenı olan LYD, sistemin ilerleyişi bakımından büyük bir öneme sahiptir. Staking ve farming yolu ile elde edilebilen LYD token, aynı zamanda Ethereum Havuzları ile birlikte daha yüksek oranlara ulaşabilmektedir. 

Token’ın toplam arzı: 540,000,000 adet,
Token dağıtımı: 329,400,000 LYD,
Airdrop kullanıcıları için: 16,00,000 LYD,
Geliştiricileri için: 81,000,000 LYD.

Web Sitesi: lydia.finance

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.